Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem támogat az egyetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem támogat az egyetemi életben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, bizonyos okok miatt idén kezdem az egyetemet.

A párom mondhatni nem támogat. Ő nem egyetemre járt, hanem OKj-re, utána pedig továbbképzésre. Elég kemény iskola, de a közössége rossz neki.

A lényeg, hogy én nagyon nehezen barátkozom.

A szüleim, mindenki mondta nekem, hogy az egyetemi élet nagyon jó, más, ott biztos lesznek barátim, értelmes emberekkel leszek nagyrészt(ha jól válogatom meg a társaságomat).

A párom közölte velem, hogy ne várjak csodát, szerinte nem biztos, hogy lesznek ott barátaim, miért lenne másabb az életem? Szerinte ne gondoljak drasztikus változásra, az egyetem semmivel sem jobb, mint más.

Mindenki támogat, még az egyetemista bátyjám is. A családomban mindenkinek pozitív volt az egyetemi élet, jó közösséggel. Nem büfészakra megyek.

nagyon várom, de iszonyatosan zavar, hogy a párom húz lefele. A pont ott bulira se jön el velem, pedig kértem.

AMúgy minden jó, de mióta várom az egyetemet, bekattant.


2017. júl. 5. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
lehet már látja előre azt, hogy csak a tanulás lesz, magánélet meg szinte semmi. És jól látja, mert a nem büfészakoknál tényleg így megy.
2017. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én ezzel azért nem értek 100%-ig egyet.

Az ismerőseim, akik nem büfészakokra mentek, ugyanúgy élik a magánéletüket, nem ment a rovására. Sokat tanulnak, de mindegyik boldog kapcsolatban él, és a párjuk nem panaszkodik. Nyilván rengeteget fogok tanulni HÉTKÖZNAP(azt nem írtam, hogy távkapcsolat, tehát alapból hétvégente vagyunk együtt).

2017. júl. 5. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem féltékeny, hogy másokkal fogsz ismerkedni és esetleg őt később nem fogod elégnek tartani, mivel nincs diplomája, ezért próbálja húzni le az önbizalmad, ami elég gusztustalan és önző dolog
2017. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Úristen, 22 vagy nem 18..


Azt hinné az ember, hogy már nem szív magába a különlegesebb vagy érzés. Tutti nem barátkoznék olyannal, aki pont ott partyra akar menni.


Több egyetemre jártam, diplomás vagyok, és szánalmasnak tartom a "mi különlegesek vagyunk" gólyaagymosást. A barátod reálisan látja a dolgokat.


Elsősorban tanulni mész, másodsorban kapcsolatokat építeni felnőtt módra. Pont ugyanolyan emberek vannak ott is, mint bárhol máshol. Szelektáld a programokat és az embereket, az ilyen agymosást meg hagyd ki.


22 éves vagy, az senkit nem érdekel, hogy tanulsz, tanulni 30 felett sem szégyen, de ez a hozzáállás az egyetemhez nagyon ciki.


Így néz ki az, aki későn kezdi az életet..

2017. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Elég primitív a felfogása a srácnak. Kedves egészségedre, ha neked ez elég.
2017. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Szokj hozzá, hogy a barátod nézete/véleménye nem mindig fog egyezni a tiéddel. Neki joga van azt gondolni, amit és neked is, amit szeretnél, nem tudom ezen mit kell problémázni. Viszont arra megérheted, hogyha így is gondolja, ne emlegesse neked, mert te pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz és úgy vagy vele, hogy amit szeretnél, azt el is éred és nem fér bele neked ez a pesszimista hozzáállás.
2017. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Több egyetemre jártam, diplomás vagyok, és szánalmasnak tartom a "mi különlegesek vagyunk" gólyaagymosást."


Na végre más is. Én is úgy vigyorogtam mint a vadalma amikor nyomta az oktató a "ti különlegesek vagytok" agymosást, bár egy idő után már kb fennakadt a szemem az unalomtól, és attól hogy belegondoltam milyen szánalmas ez...

2017. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, nagyon jól látod. Ezt pont így beszéld meg vele, hogy mennyire zavar téged ez a hozzáállása a te munkádhoz és karrierhez és ezen szándékszik-e változtatni pozitív irányba.

Amúgy pedig sajnos ez is egy trendy surmó viselkedés férfiak és nők részéről, aminek az az oka, hogy nem akarják, hogy "uralkodj felettük", illetve mindig maguk mellett akarnak tudni téged, nem pedig karriert építeni és a saját terveidet megvalósítani.

2017. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha nappalira mész,az azért húzós.Ha amellett dolgozol,kb. semmi szociális életed.

Levelezőn még összeszedhetsz pár embert,mert ott általában nem 18-19 évesek vannak elsőben,akik még éppen,hogy érnek agyilag.Viszont meló mellett a levelező se lesz könnyű,most mondom.Mondjuk nekem nem hiányoznak az egyetemi bulik,mert zárkózottabb vagyok.

2017. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak féltékeny? Nem attól fél, hogy ott majd találsz valaki jobbat?


Dolgozni fogsz az egyetem mellett, vagy nem?

Egyetem + munka az nagy falat, de kezelhető. És hülyeség, hogy az egyetem csak tanulásból áll és mellette nem lehet szolciális életet élni, akár kemény egyetemeken és nehéz szakokon.


Persze az, hogy egyetemre jársz, nem hozza automatikusan magával azt, hogy lesz egy csomó barátod. Inkább csak rengeteg lehetőséget teremt ahhoz, hogy megismerj másokat. Szociális szempontból a legjobb, ha kollégista vagy és nappalira jársz és nem dolgozol. Ilyenkor az idő ~90%-ában össze vagy zárva több száz - több ezer hasonló korú embrrel. Ha nem vagy kollégista, levelezőn tanulsz és melózol, az nyilván teljesen más.

És persze az talán a legfontosabb, hogy te mennyire vagy képes/hajlandó barátkozni, ismerkedni. Az egyetemen is el tudod szigetelni magad, ha akarod.

2017. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!