Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek hogyan lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan lehetne segíteni ezen a kapcsolaton?

Figyelt kérdés

Nagyon elvagyok keseredve most. Most így megérkezett az utolsó csepp a pohárba, és elkeseredtem.

Az a lényeg, van barátom, 4-5 éve együtt vagyunk. Nagyon szeretem és ragaszkodom hozzá. Sokat szoktunk utazni mindenféle országokba, szóval alapjáraton minden rendben velünk. De a kapcsolatunk nem oké.

Kezdjük azzal, egyszer már majdnem szakított velem. Akkoriban fontolta, elmegy pszichológushoz, állítása szerint miattam, amúgy végül nem vett ilyesmit igénybe. Végül nem szakítottunk. Pontosan tudom, hogy szokott rólam panaszkodni a legjobb barátjának. Az a helyzet, nagyon gyakori az a helyzet, hogy valami nagyon nem oké, és nem érti meg, hogy ez nekem nem tetszik. Sokszor van hogy rossz érzéseket okozok neki, de nem direkt, első körben eleve van egy helyzet, ami ha rossz, akkor biztos nem vágok hozzá jó képet. Nem folytonos, de gyakori hogy ilyen miatt kikészül enyhe értelemben. Pedig az alapok jók a kapcsolatunkhoz, mindketten normális, rendes emberek vagyunk, sikeres az életünk, már amennyire egy huszonévesnek annak kell lennie, azok vagyunk.

Szóval, van ez a problémákkal terhes kapcsolat.

Korábban említettem a legjobb barátját. Nos, annak van egy barátnője. Ők nem olyan régóta, de azért több, mint egy éve vannak együtt, talán lassacskán lesz az 2 is. És a barátnője a külső szemlélő számára a tökéletes barátnő. És úgy érzem, mióta ez a példa ott van az orra előtt, még inkább zavarom, amikor súrlódás van.

Ő az a fajta lány, aki maximálisan jófej, elkíséri a barátját az ilyen közös programokra szinte mindig, talán ha 1X volt olyan mióta összejöttek, hogy a srác ment, de a barátnője nem. Nem akad ki, nem problémázik azon se, ha nélküle van valami, pl. hogy ketten találkoznak a legjobb barátok. Meg úgy általában, jófej, sőt cuki, akit mindenki bír és szívesen lát.

Na azért annyira nem feketítem be magam, mert én is el szoktam kísérni ha lehet, csak mondjuk sokszor van, hogy mondjuk pont miattam nem tud menni. Ritkábban megyünk az ő baráti körével programokra, inkább az ilyen kettesben találkozunk dolgokat tudja megoldani a barátaival, ahova meg eleve jobb nem mennem. Amúgy engem is bír a baráti köre gondolom, viszont tudom hogy rólam már volt ott panasz, panaszkodott rólam nekik, illetve gondolom hogy lehettem is téma esetleg úgy hogy a barátom nem volt ott. Szóval azért, bírás ide vagy oda, már eleve nem akárhogy állnak hozzám. Pedig volt például olyan program is, ahol kb. egyedül szerveztem és intéztem az egészet, és nagyon jól sikerült, elmentünk, béreltünk kis tanyasi házat, ott is aludtunk kettőt, kirándultunk, stb.

De a lényeg, hogy elve van ez a sokszor problémás kapcsolat, amire rájön újabban ez, hogy ott egy pozitív példa a barátom számára, ami kiemeli a problémákat, amiknek nem kellene lennie. Pedig nekik meg más dolgok alakulnak kevésbé kedvezően a kapcsolatunkban, mint nekünk. Csak sajnos azok kisebb jelentőségűek. Meg az is elég árulkodó, hogy én egyedül élek, és nem hajlandó hozzám költözni a barátom. Pedig egy másik legjobb barátja már mondta is ezt neki, hogy teheti ezt egy nővel, ennyi éve együtt vagyunk, meg mit vár akkor tulajdonképpen ettől a kapcsolattól.

Amúgy aranyos lány ez a csaj, aki a barátom legjobb barátjának barátnője. Kérdeztem tőle, hogy nem akadt ki amikor, és felemlegettem valamit, ami történt. Mondta, zavarta, csak nem akarta mások előtt kimutatni, és hogy közben felhívta a barátja, mikor a többiek odébb mentek, és mondta hogy sajnálja hogy el kellett mennie, szívesebben lett volna vele. És hogy akkor megnyugodott, pedig előtte zavarta. Na hát ez az, hogy elfojtotta, amíg zavarta. Én nem vagyok ez az elfojtós típus.

Másrészt pedig tény, féltékeny típus vagyok, de egyszer mikor szóba került a féltékenység, ez a srác és ez a lány ott nevettek, mondván hogy iszonyat féltékeny a csaj. Most akkor hogy is van ez? Ő féltékeny, az vicces köztük, ha én az vagyok, köztünk az kiakasztó? Vagy én máshogy vagyok féltékeny? Nem hiszem, mert pont azon nevettek, mennyire nagyon féltékeny a lány.

Vagy lehet hogy ott az a legjobb barát is lazább gyerek, akit kevésbé visel meg ez-az, amit a barátnője tesz. De azt hiszem ez se állja meg a helyét, hisz a barátom ennyi éve együtt van velem, a dolgok ellenére is, és egyébként is nagyon jófej, vidám, laza emberként tudnám jellemezni.

Hát, ma így ez szolgáltatta az utolsó cseppet, amikor beszéltem vele, é mondta hogy zavarta ugyan, de jött aztán az a hívás. Én sose kapok olyan hívást. :/

Amúgy külsőre egész más típusok vagyunk azzal a lánnyal, de mindketten szép nők vagyunk, szóval ezzel nem lehet gond.


2017. júl. 6. 21:19
 1/9 Költőnő? ***** válasza:
100%
Figyelj, írtál egy csomó mindent, csak a lényeget nem. Mik okozzák a konfliktusokat. De konkrétan.
2017. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez egy nagy balladai homály, amit leírtál. Fogalmunk sincs, mi zavarja a barátodat, mi zavar téged, és az is kevéssé érthető, ehhez mi köze van a cukicsajnak.


Ami viszont nagyon is egyértelmű: a nem-összeköltözés.

Ebből a katyvaszból nekem úgy tűnik, vár melletted egy jobbra.

2017. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig részleteztem, nem volt célom a ködösítés. Amúgy azért nem elemzem a konkrét problémákat, mert lehet nektek is véleményetek lenne rólam, és nem a jó fajtából. De most mondok egy példát. Nem akart velem jönni egyszer Izlandra, mondván nincs pénze az útra. Nekem ez nem tetszett, mivel szerintem volt rá pénze, ez maximum kifogás lehetett, amit nem szeretek, akkor mondja hogy nincs kedve. Amit meg kétlek, hogy nem lenne kedve Izlandra utazni. Tuti hogy volt rá kerete, főleg hogy besegítettem volna keretébe, hogy jöjjön. És még különösen is mérges lett, mondván miért erőltetem, amikor miattam nincs rá pénze. Merthogy korábban eltörött a frissen vett, viszonylag drága telefonom, és ő segített be újat venni, és ugyanolyan drágát akartam. Csak azért mert az előző eltörött, még nem akartam lejjebb adni úgymond ebből az igényemből.
2017. júl. 6. 22:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval problémája volt hogy miért ugyanolyan drágát, de ha már úgy alakult, hogy ugyanolyan drágát, mert amúgy bocsi de nincs hozzá köze, milyet választok, nem én köteleztem rá, hogy belesegítsen. Szóval hogy ha már így alakult, akkor miért nyaggatom az utazással, pedig lett volna rá pénze, főleg úgy, hogy besegítettem volna neki az útba. Amúgy azóta rég visszaadtam neki a pénzt amivel beszállt a drága telefonba.
2017. júl. 6. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, ma így ez szolgáltatta az utolsó cseppet, amikor beszéltem vele, é mondta hogy zavarta ugyan, de jött aztán az a hívás. Én sose kapok olyan hívást. :/


???Csak én nem értem ki kapott hívást kitől és miről és miért???

Esküszöm semmi értelmeset nem tudtam kihámozni az írásodból, gondolom nem lehetsz valami észlény, meg baromira fárasztó is vagy. Ezt így egy hablaty szövegből is megmondom.

Lehet, hogy ezért nem költözik össze veled a barátod, mert valami jobb csajra vár. Nem olyanra aki b..szogatja meg AKAR drága telefont, mert brühühü neki előtte is olyan volt.

Áh, szerintem igyál meg valamit, az majd megnyugtat.

2017. júl. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Költőnő? ***** válasza:

Hát sry, de én nem is tudom milyen emberekből áll és milyen az a kapcsolat, ahol 4-5 év után ilyen problémák vannak.... téged kicsit gyerekesnek érezlek, ő lehet h sumákol.... Ha felnőtt kapcsolatban akar vki lenni, ahhoz mkét félnek fel kell nőnie, mert anélkül csak majomkodás az egész.

És igen, a hívást én se értettem.

2017. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos kérdező, ha te mindenhez így állsz, hogy "én tökéletes vagyok, de ha nem, arról meg nem kell senkinek sem tudnia", az valóban nem az igazi. De legalább bevallod, hogy azért nem akarsz konkrétumot írni, mert félsz, nem mindenki neked ad majd igazat :D Behalok :D

Ez a mondatod és a történet, amit leírtál már árnyalja a képet, és eddig szerintem döntetlenre áll a dolog: ugyanolyan bolondok vagytok mindketten :D



U.i. A telefont én sem értem!!! Könyörgünk a többi válaszolóval együtt, hogy fejtsd ki nekünk, mert már egyikünk sem alszik, annyira izgulunk, vajon mi történhetett????

2017. júl. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg ez az Izlandos dolog.

Ha azt mondja, nincs pénze, akkor az a baj, mert szerinted van neki, csak kedve nincs, de miért nem mondja azt.

Ha azt mondja, nincs kedve, akkor meg az nem igaz SZERINTED, mert kinek ne lenne kedve Izlandra menni? Tehát TE jobban tudod az Ő érzéseit. What??????

Felnőtt kapcsolatban egyenrangúak a felek, és tiszteletben tartják egymás döntéseit. "Jössz velem Izlandra? Nem, nincs kedvem. Értem, akkor viszont ettől-eddig nem leyzek itthon, mert jó áron van, én megyek. Rendben, érezd jól magad, és vigyázz magadra!"

Te meg ehelyett hisztizel, és ki akarod találni,mit érez a másik.

Ha nem változtatsz, akkor nemhogy ennek a kapcso!atnak lesz vége, de a következőben is ugyanez lesz a probléma.

2017. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Oszinte leszek veled, mert felesleges anonim oldalon hulyiteni egymast meg cukormazba boritani a szart. En itt nem latok problemakat, hanem en itt teged latlak, mint egy embert, aki egyfolytaban nyavaolyog, kotekszik, elegedetlenkedik es feltekenykedik valamin, ami utan meg jon a csodalkozas, hogy nem oke a kapcsolat es a pasi a menekules jeleit mutatja. Megmondom oszinten ismet, en nokent ugy nagyjabol a szoveg kozepeig birtalak volna elviselni kapcsolatban, utana mar eroltetve kellett tovabbolvassalak, annyira idegesito, amit muvelsz. Valahogy vegyel vissza a problemazasbol. Mert nem veletlen mondta itt valaki, hogy o se lat problemat csak valami hosszu, kodos szoveget.

"Sokat szoktunk utazni mindenféle országokba, szóval alapjáraton minden rendben velünk. De a kapcsolatunk nem oké." - ezt meg hogy ezt emeled ki, es emiatt oke ugymond veletek minden, majd pedig jon egy oldal panaszaradat mindenkirol, nagyon elgondolkodtatonak talalom.

2017. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!