Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » HA szeretünk vkit, a hibáival...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HA szeretünk vkit, a hibáival együtt kell elfogadni?

Figyelt kérdés

Szinte minden felől ezt hallom!

De szerintem ez akkora egy baromság!

Persze, igaz lehet kisebb hibáknál! ... de mi a helyzet a nagy hibákkal, több nagy hibával??

Akármennyire is szeretjük a párunkat, .. el lehet ezt fogadni?? ... úgy hogy mi közben ne sérüljünk?? ... hogy ne tűnjünk "baleknak"?


Amikor hiába mondja hogy szeret, de a tettei nem ezt tükrözik?!

Amikor tudván tudja hogy mi az ami engem bosszant, vagy nem tetszik, annak ellenére megcsinálja??

A szavahihetősége és megbízhatósága is igen csak csappant a szememben emiatt! És hiába mondom neki, hogy ez így nem lesz jó, ...igér, ... aztán ugyan ott vagyunk megint!

Kisebb hibákat még el tudok nézni, ... de nagyokat?!

Szeretem, de besokalltam, egyszerűen már magamat alázom meg azzal hogy elnézem/eltűröm!... és a szeretetem is ezáltal visszaesik!

Erre mondják hogy megszoksz vagy megszöksz!

De hogy lehetne sok rosszat elfogadni???



Kinek mi a véleménye az elfogadásról?


34/n


2017. júl. 7. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább szépséghibákra és önkéntelen hibákra érteném. A szavahihetőség más kérdés.
2017. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor hiába mondja hogy szeret, de a tettei nem ezt tükrözik?! " - Akkor nyilván a tetteknek hisz az ember, nem a szavaknak. Pofázni mindenki tud.


Apróbb dolgokban szerintem fontos az elfogadás, de kulcsfontosságú kérdéseknél szerintem az ember az önmaga lelki egészségét helyezze előtérbe, ne pedig a diszfunkcionális párkapcsolatát. Egy olyan kapcsolat, amiben nincs bizalom, pedig konkrétan lószart se ér, a szerelem önmagában nagyon kevés egy jó párkapcsolathoz. Ugyanennyit ér egy megbízhatatlan "s-ggemből szájat csinálok" jellemű ember.

2017. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi a rossz, amit nem vesz be a begyed, akkor lépni kell. Ez van. Majd lesz más, akivel összeilletek.
2017. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért ez függ attól, mekkora hibákról van szó. Pl ha alkoholista, az több, mint egy hiba. Ha agresszív, az is.

De pl ha kicsit rigolyás, lány esetén kissé hisztis stb, az elfogadható szerintem.

2017. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a párkapcsolatok legkényesebb pont Jaja inak egyike. Megtalálni az egyensúlyt.


Ha minden hibáját elnézed, azzal magadnak és neki is ártasz, ő egyszerűen nem lesz képes változni, fejlődni, téged meg felőröl.


Ha mindent szóvá teszel, és mindenben meg akarod változtatni, akkor meg vagy megtörik (és rá sem fogsz egy idő után ismerni a művedre, mert nem az az ember lesz, akibe beleszerettél), vagy ellenáll, akkor folytonos pokoli vita lesz belőle, ahol teljesen elsarkányosodsz.


Szóval az egész az egyensúlyról szól. Mihez kell ragaszkodni, miből nem szabad engedni, és hol kell változni, hol kell elfogadni a másikat.

Például bizonyos alap értékekben nem tudok engedni, és ha ő sem változik, akkor nincs jövője a kapcsolatnak. Más téren viszont sok mindenre azt tudom mondani, nem értek egyet, de a te döntésed, ha neked így jó elfogadom.


Nem mondom, hogy megtaláltam minden kapcsolatomban ezt az egyensúlyt, de sokat tanultam mindegyikből, hogy mit engedjek el, és mit nem szabad, hogy mindenben változzak, és mi az amiben senkiért nem fogok


Remélem a következő kapcsolatomban már nem követek el ezen a terén nagy hibákat


F

2017. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4-

Nem apróbb hibákról van szó..

...nem hajtja le a wc ülőkét?? .. nah bumm!

Fogalmazzunk úgy, hogy szereti az italt! ... és ehhez párosul a sok xar, .... amit Ő is nagyon jól tud, hogy mekkora sheggfej! Még esküszöm elnézném, ha fél évente 1x előfordulna, .. de ez nem így van!


És még a családja azt mondja nekem, hogy ha szeretünk vkit a hibáival kell elfogadni, .. ők is elfogadták (az Ő férjük is szereti ezek szerint az italt)

Bár nekem nem az itallal van bajom, hanem azzal ami párosul vele!


Ne mondja már ezt nekem senki, hogy ezt el lehet fogadni! Hacsak nincs vmi érdek a háttérben! Vagy vmi ami kompenzálja! .. vagy csak féltek lépni, .. és így elfogadták!

Lehet más az élet felfogásuk, .. ők megalkuvóak, eltűrők! .. persze az egyik 3 gyerekkel idősen, hová kapálózzon? Vagy a másik 2 gyerekkel, ... aki örül hogy leállt vele vki!?

Én a közös jövőt terveztem vele, de nem ilyen áron! Én még léphetek, hisz nem ezt érdemlem

2017. júl. 7. 18:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyi felkiáltójel ahhoz, hogy kifejezd, mennyire dühös és csalódott vagy. Szakíts vele, kár tovább húzni, ha már ennyire eleged van.
2017. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Pasiként mondom, az italozó pasikat kerüld nagy ívben. Látok pár pis pasit családban. Na az nem családi élet.
2017. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez jogos.Akit szeretünk,annak nem szabadna össze-vissza kamzugatni.
2017. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy keress mást. Aki piás, és hülye is tőle, az általában nem változik. Volt ilyen a családban, konkrétan az apám. Nem kívánom senkinek, amit egy ilyen férfi mellett ki kell állni a családnak, és leginkább a barátnőnek, feleségnek.
2017. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!