Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy kapcsolat vagy a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolat vagy a legjobb barátom?

Figyelt kérdés
Nagyon zanzásítva: az egyik legjobb barátom konkrétan egy nagyon szép nő. Hosszú évek óta jóban vagyunk, mindenben kitartottunk egymás mellett, sűrűn járunk össze bulizni, együtt utazunk erre-arra, nyaralunk, közös családi események, stb. Nemrég beleléptem egy kapcsolatba, és bár nagyon jól tudom, hogy nem életem szerelméről van szó, nem akarom elcseszni, ennek ellenére a barátomat sem szeretném elveszíteni. De a nőm iszonyúan féltékeny a barátomra. Saját bevallása szerint azért, mert láthatóan sokkal jobban érzem magamat a barátommal, mint a vele. Én ezt másként látom, mindig így viselkedek vele, egyszerűen megvan a közös hullámhossz, és kész. Külön nehezít a helyzetet, hogy a barátságunk kezdete óta már több kapcsolatunk is ráment erre a féltékenykedésre, rám is féltékeny volt az összes pasija az elmúlt években, és rá is az összes barátnőm. Mit gondoltok, mi ilyenkor a teendő? Közel 30 évesek vagyunk, nem nagyon érünk már rá pattogni, de miközben a kapcsolatok jönnek-mennek, a barátságunk mindig megmaradt, és egyikünk sem szívesen áldozná be egy párkapcsolatért.

2017. júl. 14. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A nők jönnek mennek. De egy barát barát marad
2017. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de eddig akármelyikünk behozott ebbe a barátságba egy harmadik felet (mint párkapcsolatot), annak mindig féltékenykedés és szakítás lett a vége. Nem tudom, meddig mehet ez.
2017. júl. 14. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülye kérdés, de ha ennyire egy hullámhosszon vagy azzal a szép lánnyal, miért nem próbáljátok meg együtt? Van közös múltatok, tetszik neked, jól megértitek egymást. Ha ennyien féltékenyek rá, akkor nem gondolod, hogy van benne valami? Szerintem nincs mit veszítenetek...
2017. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tuti nem akarnátok egymástól többet...?

A féltékenykedések mindkét oldalról nem ok nélkülek, ha ennyire egy hullámhosszon vagytok, az kívülről is látszik. Ezt nem lehet csak úgy letagadni.

Persze, lehet ez teljesen plátói, és ha ez kölcsönösen őszintén így van, akkor nincs mit tenni, minden ismerkedésnél előre kell irányozni, hogy van egy ilyen barátság, ne is folytassátok, ha nem tudja a kiszemelt elfogadni... viszont le kell nyelni azt is, hogy ténylegesen nehezebb lesz a pártalálás. (Sok közös program legyen, lássa a pár, hogy nem ő a harmadik/negyedik kerék!) Barátságot persze nem éri meg beáldozni.

Ha viszont picit is ott a kétely, hogy lehetne ez több is, akkor innentől kezdve adott a dolog, hogy ki kell próbálni egymást. Nekem ilyen párkapcsolatom van, és azt mondom, hogy minden pénzt megér, csak azt sajnálom, hogy annyi évig kerülgettük egymást korábban barátság jeligére. :)

2017. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztek butaságokat, de ő félti a barátságunkat én pedig nem akarok sem erőszakosan nyomulni (tehát én is féltem), de életem végéig sem fogok rá várni. Ezért mindketten keresünk mindig mást, még ha nem is sok sikerrel. :)
2017. júl. 14. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy tönkremenjen a barátság, ha elég felnőtt módon tudjátok kezelni. Szakításnál se célszerű gyűlölni egymást.

Oké, utána megint nehéz helyzet lenne, hogy legjobb barátom és exem, az megint egy sor magyarázkodás... :D De nem kötelező, hogy a próbálkozás a barátság rovására menjen.

Persze, nyilván erőltetni nem lehet, de ha kölcsönös a vonzalom, akkor butaság csakazértsem összejönni, mert mi lesz a barátsággal.

2017. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Költőnő? ***** válasza:
Próbát megér
2017. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ellég ellentmondás amit írsz.

Ha tudod a barátnődről,hogy nem ő életed szerelme, gondolom hosszú távon nem menne, akkor mi a fészkes fenéért vagy vele? Másik mondantodban írod,hogy közel 30 vagy.

Akkor ne járj olyannal, ne vesztegesd az időd olyannal, akire tudod,hogy nem annyira komoly.

Szerintem vannak sokan , akik elfogadják,hogyha a párjuknak van egy ellenkező nemű barátja. Amíg a két fél nem lépi át a határt, tényleg csak barátok, addig szerintem nincsen gond.

Csak tényleg sok program és idő kell egy párral,hogy olyan szinten el legyél vele, mint a legjobb barátnőddel.

Mert érthető pl most is,hogy a barátnőddel, akit nemrég ismerhettél meg, még nem jössz ki annyira jól, mint a barátoddal, akit évek óta ismered és sok közös dolog tart már össze.Ez egyértelmű, de a barátnőddel is(nem feltétlen a mostanival) is törekedni kéne a közös élményekre,programokra és hogy ne érezze magát hülyén, amiért pl ha történik veled valami, akkor nem egyből neki mondod, hanem a legjobb barátodnak.

Meg kell találni az egyensúlyt.

Én azt mondom,hogy a párkapcsolatban az életben egy picivel fontosabbnak kell lennie, mint a barátságnak.Nem sokkal, de kicsivel. Nem kell mellőzni a barátokat se, de érted..

2017. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi ebben az ellentmondás. Most nem érzek semmilyen rózsaszín ködös szerelmet, de megpróbálom. Ha nem adok egy esélyt a dolognak, akkor honnan tudjam, hogy mi fog kisülni belőle? Nyitottnak kell lenni, nem?

Az meg, h mi a fontosabb... tudom, hogy barátságból nem lesz sem házasság, se gyerek, de évek óta mindig számíthatunk egymásra amikor szükségünk van rá. A sok csalódás után hidd el, ez nagy szó. Ennek ellenére én nyitok mások felé is, hiszen nem tudhatom előre, mit hoz egy új ismeretség.

2017. júl. 15. 08:14
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

"A nők jönnek mennek. De egy barát barát marad"

Ja, csak éppen az is nőből van!

2017. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!