Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak, vagy örök életre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak, vagy örök életre?

Figyelt kérdés

Volt már kapcsolatom ezelőtt, de a jelenlegi előtt nagyon tapasztalatlan, éretlen voltam még.

Több éve vagyunk együtt. Szeretem, tisztelem, jó vele beszélgetni, jó a szex, hasonló látásmódunk és életcéljaink vannak.

Mégis, mostanában néha elbizonytalanodok. Vannak dolgok, amikben igen komoly kompromisszumot kellett kötnöm, ezek nekem fontosak, de a páromban nincsenek meg. Sokszor hiányoznak ezek és elgondolkozom, hogy akarok-e egy életen át kompromisszumot kötni.

Ezek nem olyan dolgok, amik akadályoznák a közös jövőt, hanem olyan dolgok, amiket elképzeltem régebben, hogy igen, én ilyen párt szeretnék.

Nincs tapasztalatom komoly kapcsolatok terén, nem tudom, mit tegyek


2017. júl. 31. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha boldog vagy vele maradj vele,ha nem vagy boldog mellette szakits. Én egy életre megtanultam,hogy semmi és senki nem számit,csak az,hogy boldog legyek! És legyél te is boldog!! Ezt tedd fel magad kérdésnek,boldog vagy mellette?
2017. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Konkrét dolgokat nem akaeok írni, külső-belső tulajdonságokról van szó, amik hiányoznak.

Én sem vagyok tökéletes (nagyon nem :)), tudom.

2017. júl. 31. 19:50
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha vele vagyok, boldog vagyok. Amikor nem vagyok vele, gyakran elgondolkozom ezeken és elszomorodok
2017. júl. 31. 19:51
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

ha a mai tendenciát vesszük alapul, akkor nincs olyan hogy örök éltre.

az utóbbi 20 évben egy embert sem láttam a környezetemben akik 10-20 év házas élet után is boldogok lennének.

sőt, maradjunk annyiban, hogy max 6-8 év az amit két ember el tud még viselni egymással, utána már csak "megtűrik" egymást.

és ez a megtűrési idő csak azon múlik mennyi tolerancia van bennük, mennyi az amit el tudnak viselni egymással kapcsolatban.

kompromisszumot lehet kötni, de csak akkor ha ez nem lesz ez az "örök" szálka a szemedben.

mert ha igen akkor egy életen át frusztrálni fog, és lassan de biztosan felemészt téged.

2017. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
*de csak akkor ha nem ez lesz az "örök" szálka a szemedben*
2017. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy ezt párom nagyon szépen megfogalmazta:

"Az ember elképzeli magának, hogy neki márpedig magas, szőke, kékszemű (ide illeszd be te mit vártál el..) barátnője lesz, aztán találkozik valakivel aki lehet hogy egyáltalán nem felel meg ennek a képnek, de szépen lassan rájön hogy összeillenek, boldogok együtt, és már nem is tudná magát elképzelni azzal amit ő kitalált. Mert sokkal jobban járt."

Kérdés, hogy te így érzel-e. Ha valóban őt tartod életed szerelmének, akkor rá kell jönnöd hogy ezek apróságok, és eltörpülnek a mellett hogy milyen boldog lehetsz mellette. Ha ez a felismerés nem jön, akkor lehet másra vágysz, beszéld meg vele.


(Mivel nem tudjuk mi is az a más, így ennyit tudok tanácsolni.)

2017. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Huha, hat igy nehez, hogy nembirsz konkretumot, mert azert nem mibdegy, hogy mi az ami hianyzik belole. Azt irod, jo vele a szex, szereted, tiszteled, kozos celjaitok vannak, jo vele beszelgetni, ezek nagyon fontos dolgok es kulcsa a jo kapcsolatnak. Ezen kivul fontos a huseg es a bajtarsiassag, azaz hogy ha problema van, tudod, hogy kialltok egymas mellett kolcsonosen. Fontos meg, hogy jol tudjatok komunikalni, ha problema adodik, meg tudjatok beszelni eszervekkel es kompromisszumot kotni.

Az alapjan, amit leirtal, en nem szakitanek.

Csak azert mert hianyoznak kulso meg belso tulajdonsagai, amik egy elkepzelt alompasiban vannak....baromi nehez egy megerto pasit talalni, akivel a legtobb fontos dologban egyeztek, ezt jegyezd meg. De csak azert, mert esetleg pocakosabb, vagy kopaszabb, kevesbe izmos, nem eleg magas...ha szeretem, biztos nem zavarna, foleg tobb ev egyuttjaras utan. Jo lenne, ha elarulnad, mi az a belso tulajdonsag, amit hianyolsz, az oldal anonim, szerintem senki nem fog ez alapjan magara ismerni.

2017. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Komolyan azért lépnél ki egy amúgy teljesen jól működő kapcsolatból, mert a barátod nem egyezik teljes mértékben az általad elképzelt álompasival??? Nemhogy éretlen voltál, most is az vagy. Megsúgom, az életben nem találsz olyan férfit, aki minden szempontból tökéletes lesz.
2017. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8.: nem az álompasimmal... Nekem fontosak azok a dolgok, amikről lemondtam.

Köszönöm a válaszokat, ezért vagyok bizonytalan, mert nem tudom, hogy csak egy álomképet keresek, vagy számomra tényleg elengedhetetlenek ezek. Sajnos semmi sem fekete, vagy fehér, hogy könnyen lehessen dönteni.

Nem tudom...

2017. júl. 31. 20:52
 10/23 A kérdező kommentje:
4.: mindkettőnk szülei huszonéve együtt vannak és nem csak megszokásból, egymás mellett, hanem egymással. Igenis van "örökre" :)
2017. júl. 31. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!