Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal 2 éve vagyunk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal 2 éve vagyunk együtt, Ő Ausztriában él én MO-n.250 km. Ez idő alatt minden hétvégét együtt töltöttünk. Fél éve eldöntöttük, hogy Aug végén felmondok a munkahelyemen és kiköltözöm. Egy hét múlva kéne felmondanom. Félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok. A páromat nagyon szeretem, ez tény, ő is engem ez sem kérdés. Két évet úgy lehúzni egy párkapcsolatban, hogy 250 km ellenére minden egyes hétvégét együtt töltöttünk. Viszont most eljött az összeköltözés ideje, nyilván ha valakinek lépnie kell az nem ő lesz, hanem én, de rettentően félek.

MO-n nekem viszonylag egy nagyon jó munkahelyem van amit imádok szeretek, (Fizetésben nem a legjobb, de panaszkodni nincs okom). Nagyjából 4-5 hónapja jött egy lehetőség, hogy a városunkban indul egy amatőr női foci csapat és oda kezdtem el járni, (kiskoromban gyerekkori álmom volt, hogy focista legyek és nyilván most már 25 évesen nem leszek az, de egyszerűen az edzéseket imádom, nagyon nagyon).

Nem tudom mit tegyek, a páromat szeretem, de rettentően félek, egyrészt németül 0 szinten beszélek, angolul még csak-csak, az a terv, hogy kiköltözöm Októberben elkezdek itt egy intenzív nyelvtanfolyamot és utána dolgozni valahol, addig a párom segít mindenben...

Nekem rajta kívül nincs itt senkim, a barátaim, a szüleim és mindenki otthon van és a foci is.

Nem akarom ő elveszíteni, de azt érzem, hogy őt már "csak mint barát szeretem" és nem úgy, mint párt

Vajon a félelmeim miatt érezhetem ezt is?

Teljes káosz van a fejemben minden másodpercben mást érzek. Egyikben 100%-ig biztos vagyok abban, hogy jövőhéten felmondok a munkehelyemen és kiköltözöm. A másik pillanatban 100%-ig biztos vagyok abban, hogy nem mondok fel és otthon maradok, de akkor vége a párkapcsolatomnnak.

Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok, szeretem őt nagyon, de már csak inkább, mint barát, úgy meg nem fogok kiköltözni, hogy "egy jobb élet reményében" tudván, hogy mik az itteni fizetések.


Ne haragudjatok, ha értelmetlen lett.

Volt már valaki hasnoló helyzetben, hogy tudnék dönteni??



2017. aug. 22. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igy nem vagnék bele....
2017. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Ha nem vagy őrülten szerelmes belé,akkor hagyd az egészet,mert akkor úgyis az lesz,ha már nem szereted annyira,akkor visszaköltözöl,és hiába volt minden stressz,idő,pénz és energia. De ha őrülten szereted,akkor ne hagyd ki. :)
2017. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a pánik miatt gondolod úgy, hogy nem szereted már a párod. Valami olyat keresel, amibe kapaszkodni tudsz, hogy ne menj, és mivel más nincs, így kezded azt érezni, hogy nem szereted a párod, ami nincs így , csak félsz belevágni valami újba. Én a helyedben mennék, kipróbálhatnád, aztán ha még is úgy alakul, haza még mindig tudsz jönni. Viszont, ha elszalasztod, akkor előfordulhat, hogy eszedbe jut a ,,mi lett volna, ha ..." Remélem segítettem! :)
2017. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem szereted - de hisz le is írod, hogy csak barátként érzel iránta. Így ne menj.


Nekem egy pillanatig nem volt kérdés, hogy kiköltözzek hozzá, annyira hiányzott minden külön töltött percben. Fél éve sem voltunk ténylegesen együtt, és jöttem, hátrahagyva a családomat, a hobbimat, a munkámat.

Lassan egy éve élünk együtt, de egyetlen másodpercét sem bántam meg, soha ilyen boldog nem voltam, mint vele, és ma sem tennék máshogy.


A családommal beszélgetek néha, de a párom adja számomra a szellemi értéket, és az érzelmeket, ráadásul általa egy (jó, három) teljesen új kulturát ismerhetek meg.


Ebben neked kell dönteni, de tanács:

- tedd egy kalapba a két kulcsszót (menni - maradni), és húzz. Az amit a cetli elolvasása után érzel rögtön, az lesz igazi érzésed a dologgal kapcsolatban.

2017. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben semmiképpen sem költöznék ki. Még a történeted elején úgy voltam vele, hogy "uh, ez tényleg nehéz döntés, szegény kérdező", de mikor azt mondtad, hogy már csak barátként tekintesz rá, akkor ott eldőlt, hogy itthon kell maradnod. Gondolj bele, az egyetlen dolog, ami miatt kiköltöznél az a szerelem lenne, de már az sincs.


Mondd el ezt a párodnak is, meg kell értenie. Mondd el neki azt is, hogy már csak barátként nézel rá, mivel jelenleg "átvered" őt azzal, hogy azt hiszi szerelmes vagy belé. Beszéljétek meg, lehet, hogy már ő is csak ezt érzi.


Majd írd meg ide válaszban, hogy hogyan döntöttél, kíváncsi lennék rá.

2017. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem értek, eddig miért nem kezdtél el nemetül tanulni? Ennyi idö alatt már jó középszinten lehetnél.


Másrészt meg ha nem szereted mint férfit, akkor miért szédíted? Ö egész biztos nem egy barátra vágyik az összeköltözésnél, hanem egy szeretö párra.

2017. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azelőtt is úgy érezted, hogy csak barát, mielőtt szóba jött a kiköltözés vagy csak utána? Mert akkor szerintem is csak pánikolsz és elnyomja a negatív érzelmed a pozitívat.

28/N

2017. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"szeretem őt nagyon, de már csak inkább, mint barát" - én azt javaslom, hogy így ne költözz hozzá.

Más együtt tölteni a hétvégéket, mint együtt élni. Ha már most így érzel, ez valószínűleg csak rosszabb lesz.

2017. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a tavolsagrol meg felelemrol vagy focirol van szo, hanem arrol hogy ez a kapcsolat szar 250 kilometerrol meg fel meterrol is.
2017. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!