Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos volt a kiakadásom, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos volt a kiakadásom, vagy házisárkány lettem?

Figyelt kérdés

Az előzményekről annyit, hogy anyukám már ritkán van itthon, ezt ki is használjuk a barátommal és már szinte itt lakunk nálam.

Sokszor hagy itthon sok kaját anyukám is, viszont legtöbbször én készitek valamit. Nem azért, mert elvárja a párom, hanem mert jól esik gondoskodni róla, és a munkája miatt sokszor ideje sem lenne készitenie magának, és amúgyis nagyon szeretek finomakat alkotni.


Az este is egy ilyen alkalom volt, kitaláltam, hogy az egyik kedvencét fogom késziteni. Közben ő lepihent, telefonált, ezt-azt csinált. Majd vacsoráztunk belőle, örültem, hogy izlik neki. Befejeztük én meg nekifogtam összeszedni a dolgokat, ő meg közben elment az asztaltól és elkezdett telefonozni, pedig még szerettem volna hozni a desszertet is.

Emiatt kissé ideges lettem és felhoztam neki, hogy én itt próbálok a kedvére tenni, és ha nem is segit összeszedni a dolgokat legalább annyival tiszteljen meg, hogy a desszertig az asztalnál marad vagy legalább nem foglalkozik a h-lye telefonnal.


Aztán nem értette, miért akadtam ki ezen, de végülis nem alakult vita, mert lenyugodtam és nem folytatjuk.


Utána kezdtem el gondolkodni, hogy vajon jogosan förmedtem-e rá, vagy kezdek házisárkánnyá válni? Azt tiszteletben tartom, hogy napi 8-10 óra munka után el van fáradva, de ezt valamiért szemtelenségnek éreztem, jogosan? Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

20L


2017. aug. 23. 10:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.


Én is csak a konyhában tudok enni, nem megyek el az asztaltól, amíg be nem fejeztem. Ezzel szemben vannak emberek, akik még a gép előtt is kajálnak, sőt, még az ágyukba is beviszik az ételt...


Valószínűleg azért nem értettétek meg egymást ilyen téren, mert más-más szokásokat képviseltek. Ezt igazából csak megbeszélni lehet, és megtalálni azt a megoldást, ami mindkettőtöknek jó.


21/L

2017. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
tudta, hogy lesz desszert?
2017. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%

De, kezdesz az lenni sajna.

Ezt nokent mondom.

23N

2017. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Ezert nem tudom, mit kell hisztizni. Ha ekkora aldozatnak erzed a fozest, hogy ilyen indulatos leszel, akkor inkabb ne csinald. Nincs irritalobb annal, mint amikor valaki allitja, hogy gondoskodni akar, de kozben meg hatalmas martirsagnak eli meg es hiszti lesz belole.
2017. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, tudta, együtt raktuk hütőbe, mondtuk is, hogy vacsi után megesszük.

Igazából én sem vagyok ilyen szokásokhoz kötött, mindketten szoktunk laptop előtt is enni. A főfogásokat azért rendesen asztalnál, és ez a vacsi is ilyen volt, szépen megteritett asztallal, gyertyákkal...

A desszertet simán megehettük az ágyban is, jobban belegondolva az zavart leginkább, hogy amiközben én neki kedveskedem ő a hülyeséget nézi és az 'fontosabb' nem pedig mondana valamit nekem, vagy akármi. Mintha elrontotta volna az este hangulatát. Nem tudom mennyire értitek :/

2017. aug. 23. 10:47
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Ne szolgáld ki, mert belekényelmesedik. Nem a kedveskedésről van szó, főzz neki ezt-azt, hiszen jól esik, de az egész háztartást ne vedd át tőle, mert kapni fog rajta (ki nem tenné?).
2017. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Magadból indulsz ki s támadsz, nem kommunikálsz. Ez utáni dolog már lényegtelen, így nem is olvasom tovább. Szeretettel élj.
2017. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Azert ennyire ne emeszd magad. Ha alapvetoen nem vagy ilyen, csak 1xi, az barmi mas dolgok osszjatekanak a vegeremdneye is lehetett most, h igy hisztiztel.

2017. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem áldozat egyáltalán, szivesen teszem, de jól esne ha értékelné is. Nekem emiatt úgy tünt, hogy semmibe veszi az egészet, jóllakik és aztán csak röhög a telefonján.

Együtt is szoktunk 'lustálkodni' nézni ezt-azt a kütyükön, nem vagyok teljesen ellenük...viszont ha ő szervez nekem valamit, vagy készit, akkor nem veszem elő közben és nyomkodom a telefonom.

Bár lehet rosszul fogom fel az egészet, és nincs is ebben semmi :( köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 23. 10:51
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem volt jogos, mert egyrészt nem tudhatta, hogy lesz még desszert, másrészt tényleg lehet, hogy máshoz van szokva.

Ami annyira nem tetszik a leírásban, hogy úgy látom, ő ott nem sok mindent csinál, még az asztalról se jut eszébe elpakolni. Ez máskor is így van, hogy hazajön a munkából aztán csak fetreng meg telefonozik? Te dolgozol?

Más is 8-10 órát dolgozik, mégis csinál még valamit otthon is. Szóval azért nem kell állandóan kinyalni a s.ggét, meg kiszolgálni teljesen.

2017. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!