Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hullámvölgy vagy vége?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mostanában nagyon sokat agyalok és nem tudok dűlőre jutni mit is csináljak. A párommal elég rosszul mennek a dolgok és nem vagyok benne biztos, hogy helyre tudom-e /egyáltalán akarom-e/ hozni a dolgokat.


Nagy szerelemmel kezdődött az egész, úgy éreztem mindenben passzolunk és egy darabig rendben is mentek a dolgok. Azonban lassan egy éve állandó problémáink vannak.


Néha azt érzem, hogy megéri harcolni, néha azt hogy jobb lenne egyedül.

Próbáltam listázni, de még így sem jutottam előbbre.


Ami mellette szól:

- Vannak közös hobbijaink, el tudjuk közösen tölteni az időt.

- Viszonylag hasonló elképzeléseink vannak a jövőről.

- Általában ha szükségem van rá, akkor segít megoldani a dolgokat, meghallgat.

- Viszonylag szorgalmas ember, aki felfogja a munka és a kötelező tennivalók fontosságát.

- Mindenki szeret a társaságában lenni (én is), ért az emberek nyelvén.

- A közös életünket nagyon jól ki tudtuk alakítani, nem olyan nehéz vele együtt élni (már harmadik éve).

- Nyugodt ember, aki nem idegeskedik minden szaron.

- Teljesen normális, jó ember, aki képes lehet / lenne boldoggá tenni valakit.



Ami ellene szól:

- Elég sok olyan dolgot szeretünk, amit a másik utál, ezért sokszor nem tudjuk azt tenni amit szeretnénk.

- Máshogy szeretnénk elérni az elképzelt jövőt, más az időrendi és fontossági sorrend.

- Néha úgy kell veszekedni, hogy álljon máshogy a dolgokhoz, hogy segítsen.

- Semmi ambíció nincs benne, inkább a kényelmes, biztos dolgokat választja, amíg én szeretem a legjobbat kihozni magamból.

- Sokan lábtörlőnek használják, nem tud kiállni magáért és míg ő mindenkinek segít, ha nekünk kell valami senki nem ér rá.

- Nem érzem magam igazán nőnek mellette, nem adja meg amire igazán szükségem lenne (bár ezt még egy pasi sem tudta, úgyhogy lehet velem van a probléma).

- Sokszor idegesít a "leszarom" gondolkodásmódja.


Eleinte nagyon jól megvoltunk, az ágyban is minden hihetetlen jó volt, mostanában már se időnk, se energiánk, se ihletünk nincs az együttléthez. Néha imádom/szeretem, néha idegesít.


Kicsit már inkább barátként tekintek rá, többször beszéltünk róla hogy baj van, ilyenkor igéretek tömkelegét kapom, aztán nem változik semmi. Nem tudom, helyre lehetne-e ezt hozni, sokszor veszekszünk és sokszor vagyok boldogtalan mellette. (Sajnos elég rossz tapasztalatokkal gazdagodtam egy katasztrofális férj mellett, nem szeretném még egyszer átélni azt a boldogtalanságot, megaláztatást, amiben részem volt. Félek...)


A jövőt is el tudnám vele képzelni, ha helyre tudnánk hozni a dolgokat. (Amire nem tudom mennyi esély van...)


Milyen tanácsot adnátok? Érdemes megjavítani, ami tönkrement? Ha igen, mégis hogyan és mit tehetnék?



2017. aug. 25. 23:46
 1/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

A szükséges lépéseket lényegében megtetted. Leültettek megbeszélni a dolgokat. Aztán nem lett belőle semmi.


Mást nagyon nem lehet tenni. Ahhoz, hogy valami javuljon együtt kell energiát fektetnetek bele. Ha egyedül teszed nem érsz el semmit.


Szóval, ha folyamatosan csak az ígéretek vannak, és semmi változás, akkor a párod egyértelműen belekényelmesedett a helyzetbe, annyira, hogy nem éri meg neki változtatni.

2017. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű: kérdezz rá NÁLA, hogy "akkor most mi legyen?", merthogy a jelenlegi állapot nem tartható.


Aztán vagy magát dobja be, vagy a törölközőt.

2017. aug. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Sokan azt hiszik, hogy találhatnak olyan párt, akivel teljesen egy hullámhosszon vannak, akivel nem lesznek nézeteltérések és konfliktusok, de ez egy baromság. A hosszútávú együttélés és a hosszú házasság titka nem ez, hanem az elfogadás. Ha annak ellenére is képes vagy szeretni a másikat, hogy nem felel meg minden elvárásodnak, mert a szeretet igaz lényege ez lenne.

Szerintem nem ment itt tönkre semmi. Legalábbis a kapcsolatotok biztosan nem. Nincs olyan, hogy egy kapcsolat tönkremegy. Ez csak a feleken múlik. Változtatni sose késő.

2017. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem érzed magad nőnek mellette, kezdesz barátként tekinteni rá és már többször beszéltetek ezekről a dolgokról eredmény nélkül, akkor ez már több, mint hullámvölgy. Vagy ha csak az, akkor nagyon nagy.
2017. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!