Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha félek, egy terhesség tönkretenne mindent?

Figyelt kérdés

A férjem màr szeretne gyereket, de én még nem végeztem el a tanulmányaim, ezért megbeszéltük, várunk még egy 3 évet, hogy meglegyen a diplomàm legalàbb, illetve anyagilag is stabilizálódjunk mèg.

Már sokszor beszéltünk a témáról, de egyelőre úgy érzem, csak annyit làt az egészből, milyen cukik a kisbabàk.

Egy baràtjáéknàl voltunk nemrég babalàtogatóban, férj el volt ragadtatva, hogy mennyire aranyos (1-1,5 hónapos), ilyen kell nekünk is.

Viszont amikor mondom neki, hogy mennyire meg tud viselni egy terhesség egy kapcsolatot, a nő sosem lesz màr olyan, mint koràbban,plussz kilók, lógó mell szoptatàs utàn, nagyobb anyagi kiadások, éjszakàzàs a babàval, mindig az a vàlasz, hogy "jajj, hagyd màr, láttad XY-t (a barátja felesége), most szült, mégsincs elhízva, teljesen jól néz ki, marhaságokon parázol".

De hallottam már olyan rémtörténetet, hogy a szülés előtt 50kg-os nőből 1 éven belül 180kg-s lett hormongondok miatt.

És ha beüt valami ilyen, hiába mondom majd, hogy "de hàt azt mondtad, ne paràzzak".

Alapból vékony vagyok, a mellem se lóg, de ki tudja, mi lesz utána. Mindez annak ellenére, hogy èn is szeretnék gyereket, de nem akarok egyedülàlló anya lenni, ha elhagynak azzal az indokkal, hogy vékony nőt vett el


2017. aug. 30. 10:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
"ha elhagynak azzal az indokkal, hogy vékony nőt vett el" - amig ez a gondolat felmerul benned a ferjeddel kapcsolatban, addig semmikkep ne vallalj gyereket egy ilyen bizonytalan valamibe.
2017. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Alapból sose volt gondja a súlyommal, a menzeszt megelőző +1-2kg-t, puffadàst is csak én veszem észre magamon, de a terhesség, ha nincs szerencsèm, +20-30kg-vel is jàrhat, 75-80kg-san meg minden leszek, csak vonzó nem
2017. aug. 30. 10:27
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

50 kilótól eljutni a 180-ig az minimum egy izmos gyógyszeres kezelés mellékhatása, és valami nem törődöm viselkedés eredménye saját és orvosi szempontból is. Önmagában a hormonok nem tesznek kövérré, lassíthatják az anyagcseréd, fogékony lehetsz a plusz kilókra, de akkor sem képesek zsírt pakolni rád, azt csak a sz.r étkezésből származó kalóriák képesek megtenni.


Pajzsmirigy és inzulin gondokkal, kb nem működő anyagcserével mondom ezt. Rengeteg munkám, kaja számolás, és edzés van benne, de nem vagyok elhízva. Lehet erre figyelni. Nem könnyű, tény, de lehet. És jobb esetben, ha egészséges vagy, nem ennyire nehéz.


Az egyéb testi változásokról pedig beszélj a férjeddel. Ültesd le, és komolyan mondd el neki amik miatt aggódsz. Ha nem képes komolyan venni, akkor pedig amúgy se biztos, hogy neki kéne gyereket szülnöd.

2017. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 AchromaticSmarties ***** válasza:
90%

Nyugodj meg, 180 kilósan biztos ugyanúgy fog szeretni a férjed...


...egy másik nőt!


Ne parázz már rá ennyire ilyen rémtörténetekre, ha igaz lenne, akkor 180 kilós ősanyák mászkálnának mindenhol. :D

2017. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, de azt hiszem, gondok vannak a fejedben.
2017. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%
elmondásod alapján ezzel a pasival sose vállalnék gyereket.... nagyon felületesnek tűnik a gondolkodása és a hozzáállása (persze abból, amit leírtál).
2017. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Szép dolog a gyermek vállalás főleg ha mindkét fél fel van rá készülve. Az írásodból az jön le, hogy te még egyáltalán nem. A férjed szinte erőlteti. Így semmi értelme. Férjed tisztában van azzal, hogy egy baba nem csak aranyos és cukik? Ha tudná mennyi mindennel jár átgondolná még és várna vele úgy mint te. Mond meg neki hagyja ezt a témát, te még nem állsz készen rá, vagy felfogja vagy nem.
2017. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%

Ha gyereket akar, akkor majd elhagy egy fiatal termékeny lány miatt.


Nem a plusz kilók miatt mennek szét a gyerekes párok, hanem mert gyökeresen megváltozik a kapcsolat dinamikája, ugyanakkor óriási kapocs lehet egy közösen akart-vállalt kisgyerek.

2017. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

hatos vagyok. ha meg neked az a legnagyobb problémád, hogy mennyire fog lógni a melled szülés után, akkor te sem vagy még érett az anyaságra.


"Alapból vékony vagyok, a mellem se lóg, de ki tudja, mi lesz utána. Mindez annak ellenére, hogy èn is szeretnék gyereket, de nem akarok egyedülàlló anya lenni, ha elhagynak azzal az indokkal, hogy vékony nőt vett el"


ez az egyik legéretlenebb gondolat, amit mostanában olvastam. Párkapcsolati terapeutát vagy szülői előkészítő tanfolyamot tudok ajánlani.

2017. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6%

Azért az ritka, hogy valaki megüsse a 180 kg-t. A környezetemben talán 130 a maximum, és az is egy majd' 2 méter magas férfin helyezkedik el. Természetes előfordulhat, hogy valaki meghízik 180-ra, kb. olyan eséllyel, hogy az is simán megtörténhet, hogy megnyered a lottót. Van rá példa, de egyáltalán nem olyan gyakori, hogy ettől te félj.


Egyébként hülyeség, hogy azon rettegsz, hogy a férjed emiatt nem fog szeretni. Most olyan komolyan gondolja veled a kapcsolatot (bocsi, házasságot), hogy bevállalna egy babát, te meg úgy gondolod, hogy ha meglenne, csak azért elhagyna, mert híztál PÁR kg-t? Csak mert 50-ről 180-ra biztos nem mész el. Akkor mi van azokkal, akik mondjuk hormonális probléma miatt egész életükben nem voltak vékonyak, és mégis így szerette meg őket a pasi, így mentek férjhez? Hm?


Igazából te hiába szeretnél gyereket, amíg benned van ez a félelem, addig nem is fogsz tudni vállalni.


Azt tudom tanácsolni, hogy az egyetemet végezd el mindenképp, előbb legyen meg a diplomád. Viszont mire eljuttok a gyerekvállalásig, már nem kellene, hogy meglegyen ez a félelmed. Igen, egy baba sok felelősséggel jár, de amelyik férj nem bírja ki azt az időt, és rögtön új p*na után kajtat, az annyit is ér. A tiéd mennyit ér? Erre a kérdésre csak te tudhatod a választ. :)


Régen eleve a katonaság miatt vártak a férfiak éveket a nőre, akkor nehogy már pár hónapot ne tudjanak, amíg a feleség leadja azt a néhány plusz kg-t. Van, akinek olyan szerencsés a genetikája, hogy nem is kellenek neki hónapok, sőt még hetek sem.


21/L

2017. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!