Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben tudok segíteni az alkoholista páromnak?

Figyelt kérdés
A párom 40éves. Kb. 16éves korától iszik. Később kábítószerfüggő is lett. Fű, majd szintetikus szutykok, majd heroin. Majd 30éves kora óta fű, alkohol. 6éve vagyunk együtt. Azóta tiszta. Semmit nem fogyaszt. Van egy gyermekünk. Pár hónapja ujra iszik. Minden nap. Ilyenkor gusztustalanul viselkedik velem, szid a gyerek előtt. Odáig jutottam, hogy nem engedtem be a házba és szakítottam vele. Mondtam neki, ha úgy dönt elvonóra megy, mindenben támogatom. Ha úgy dönt így éli tovább az életét, minden kapcsolatot megszakítok vele. Kivéve persze a gyereket. Kizárólag józan állapotban, de akkor látja amikor csak akarja. Mit lehet ilyenkor tenni? Helyesen tettem vajon amit tettem?

2017. aug. 30. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen tetted.
2017. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted.

Mint alkesz szülők gyereke mondom :D

2017. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, helyesen tetted, mást nem is tudsz tenni, csak azon lehet segíteni, aki gyógyulni akar.
2017. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy szenvedélybeteg csak magán tud segíteni, ha akar. Ha nem akar, akkor hiába teszel bármit is. Elismerésem, hogy képes voltál ezt meglépni! Azt gondolom, ezzel segítettél neki a legtöbbet; adtál egy lökést, amitől talán elgondolkozik.
2017. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak nagyon félek a jövőtől. 2éves gyerekkel nagyon nehéz lesz egyedül. Biztosan meg fogok valahogy birkózni vele vsak félek.
2017. aug. 30. 11:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak természetes. De jól tetted, ne aggódj.
2017. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom ha az elvonó mellett dönt, mikor hogyan tud a gyerekkel kapcsolatot tartani.
2017. aug. 30. 11:31
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
"2éves gyerekkel nagyon nehéz lesz egyedül." - Hidd el, egy alkoholista mellett még nehezebb lenne és a gyereket is (minimum jó időre) tönkretenné. Jól döntöttél, még ha nem is volt könnyű döntés. Én soha nem bocsátottam meg anyámnak, hogy nem hagyta el a seggalkesz apámat, egyikükkel sem beszélek évek óta.
2017. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted! Végre egy erős nő. :)


Már azzal is sokat segítettél, hogy tettél egy drasztikus lépést. Ha vele maradtál volna, eszébe sem jutna változtatni.


21/L

2017. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Aki ilyen régóta cuccozott,nagy volt rá az esély hogy egyszer megint megbotlik ha olyan életszakaszba kerül.. mind a ketten tehettek a kialakult helyzetről.Nem hiszem hogy első útja az elvonóra fog vezetni..
2017. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!