Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tesztek az eltávolodás/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tesztek az eltávolodás/kiégés ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátommal nagyon szeretjük egymást, 2 éve vagyunk együtt. Együtt is lakunk. Úgy emlékszem, hogy a kapcsolatunk elején minden probléma ellenére is jól tudtuk magunkat érezni. Én magamra is egy sokkal életvidámabb, életigenlőbb emberként tekintek vissza, aki mindenkivel kedves tudott lenni és a problémákon nem leálltam mérgelődni, hanem maximum egy kicsit rosszul éreztem magam miattuk, akkor segített nekem a kedvesem, biztatott, megoldottuk együtt. Ha ő volt ilyen helyzetben, ugyanúgy én is biztattam, lelket öntöttem belé.


Azonban, most egyre többször veszem magamon észre, hogy türelmetlen vagyok mindennel szemben. Pl. fel tudom magam idegesíteni egy kis szar dolgon is, ami egy épelméjű embernek nem jelentene gondot. Én meg képes vagyok fél óráig rosszul érezni magam mondjuk amiatt, hogy valaki meglökött a járdán, és ezen puffogok kitudja meddig. Ez régen nem volt így, és fogalmam sincs, hogy csináljam, hogy vegyem észre, mielőtt kiakadok valamin, hogy ezen nem érdemes. Ez azt jelenti, hogy látszólag semmi dolgokon is kiverem a hisztit, egyre kevesebbszer tudok szépen megszólalni, utólag jövök rá, hogy na de ezt mégsem így kellett volna. Vagy képes vagyok egész nap depis lenni egy rossz álom miatt. Régen nem voltam ilyen, és nem tudom hol billentem át, de ez nem elfogadható így, fogalmam sincs, hogy változtassak rajta. Nagyon gyorsan eltörik a mécses, bármin és bármikor képes vagyok elsírni magam.


Az a problémám, hogy sajnos nem csak én, hanem a barátom is így működik, és nem tudom, hogy fordítsam vissza ezt a folyamatot, hogy egyre inkább haladunk afelé, hogy kiégjünk az élettől, és hogy eltávolodjunk egymástól.


Abban veszem ezt észre, hogy ha hazaér a munkából, fáradt, nyűgös, nem nagyon lehet beszélgetni vele (nincs is kedvem erőltetni), egyszavas, tőmondatos válaszokat ad. Erre én beduzzogok, aztán ő duzzog be azon, hogy "már megint mi rosszat szólt". A munkája miatt meg kb. lehetetlen, hogy kipihenje magát, mert ha dolgozik, sok bent a munkája és alapból is nem 8 órát van bent, hanem sokkal többet. Amikor itthon van is "véletlenül" elpilled 5 perc alatt, ha lefekszik az ágyra, pedig nem is akart aludni. Hétvégén mire átbillenne, megint mehet dolgozni. Ezzel nincs is arányban a fizetése, ami még inkább feszültséget szül benne. Nincs kedve bemenni, ami teljesen jogos. Nem tud váltani most, minek okát nem szeretném most részletezni. Alapból sem vagyunk jó anyagi helyzetben. De azt gondolom, hogy a rohadt munkahelyek direkt úgy vannak kitalálva, hogy beszabályozva érezd magad, és elrabolja az egész napodat, hogy utána elfelejtsd, hogy te ki vagy és milyen is vagy valójában. Egy szájbatörölt droidot varázsolnak belőled, úgy, hogy észre sem veszed.


Én is így vagyok, nem tudok kiszakadni rendesen a munkámból. Rossz dolog, de hazavisszük a munkát, nem úgy, hogy otthon dolgozunk, hanem a viselkedésünkön látszik meg. Ahogy beszélünk egymással, amit mondunk egymásnak. Nem direkt csináljuk ezt, de sajnos csak arról lehet beszélni, hogy a munkahelyen már megint ki és mi akasztott ki. Nekem is egyre inkább nehezemre esik szépen beszélni. Sajnos nem csak vele, hanem a családtagjaimmal is rohadt türelmetlen vagyok, ami nem szép dolog. Szar. Látszólag nem is mi irányítjuk és rányomja a bélyegét a hangulatunkra. De a munkát nem lehet megváltoztatni, nem egy munkahelyet megjártunk már, és mindig ugyanaz a probléma. Hogy olyan emberekkel vagyunk körülvéve, ahol nem érezzük jól magunkat és a munka jellege sem az igazi, nem tudunk benne jó dolgot találni. És az ott töltött idő, hogy olyan dolgokkal foglalkozunk, amivel nem akarunk, kinyírja a lelki békénket.


Gondoltunk persze rá, hogy szervezzünk több közös minőségi programot, ahol nem ezen kell agyalni. De ott akad a dolog, mint már említettem, többet dolgozik, mint kéne, és ha van egy kis szabadideje, azt fekvéssel, nyűglődéssel tölti, mert ez esik jól neki, amit megértek! Én is ezt csinálom. Csak az esik jól, hogy feküdjek, gondolkozzak, de sajnos így merülünk egyre inkább ebbe a lélektelenségbe.


Ha valaki volt hasonló helyzetben, mit tesz az ellen, hogy ne égjen ki végleg? Nem tudom, hogyan segíthetnénk magunknak. Át lehet ezt egyáltalán vészelni, vagy ezt be kell nyelni?


2017. aug. 30. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt vallom, hogy a legideálisabb társsal ez a folyamat lassabb, és nehezebben alakul ki. nem célzásképp mondom, csak ez a filozófiám.


A szombatok átlagba randinapok. Nagyon sokat beszélgetünk, amikor csak tudunk, de tényleg. Még programok alatt is a legfontosabb, és legnagyobb élmény, hogy beszélhetünk, mindig tudunk újat mondani, és érdekel a másik gondolata. És mindent meg tudunk beszélni.

Nekem könnyű. A párom(leendő férjem) a legjobb barátom.

5 éve járunk, 3 éve együtt élünk, és nyoma sincs a megszokásnak, kiégésnek, elhidegülésnek.

Pedig én diplomás ápoló vagyok, ő meg mérnök. Tehát sokat dolgozunk.

23N

2017. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok és nálunk a kapcsolatot égetem igy ki rkeord idő alatt. Engem nem a munka terhel, hanem általánosságban sérelmek miatt már minden hülyeségen felkapom az agyam, apróságokon hisztizek és türelmetlen lettem. Én elmegyek most pszichológushoz mert már magamtól vagyok rosszul.

Az a gond, hogy nektek a munka a fő probléma, túl vagytok terhelve.

Könnyű mondani, hogy "válts munkát és minden király lesz", persze ez nem igy megy. Próbálj meg esetleg kicsit visszafaragni a munkaidődből )és a párod is), állj fel gyakrabban időben az asztaltól. A munka megvár holnap is, az egészéged, párkapcsolatod viszont fontosabb. Fontos, hogy visszanyerd belső egyensúlyod!

2017. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos mértékig egymásban is generáljátok ezt a dolgot, hiszen ahogy viselkedsz, a környezeted azt tükrözi vissza. Valahogy a fejedben kéne rendet rakni, átgondolni, hogy konkrétan mi az, ami kiakaszt. Nyilván nem az, hogy meglöknek a járdán. Miért vagy folyamatosan feszült? Miért nem tudod a munkahelyi dolgokat a munkahelyen hagyni?


Ok nincs pénz, meg nehéz a megélhetés, ez is sok konfliktust szül, de tesztek-e valamit azért, hogy jobb élethelyzetbe kerüljetek?


Párkapcsolati szinten meg úgy gondolom, hogy a humor átsegít sok konfliktuson, nehéz helyzeten. Nem kell mindig véresen komolyan venni az életet, mert az valóban felemészt, és közhely, de igenis meg kell találni a jót a leghétköznapibb dolgokba is. Pl. örülj annak, ha reggel süt a nap, vagy hogy egyáltalán felébredtél ma is, vagy épp zöldre váltott a lámpa, mikor odaértél. Sok-sok apróság, ami feldobja a napod és mire hazaérsz már őszintén tudsz mosolyogni. Idővel pedig már nem is tudatosan kell ezekre figyelned és amint változol, a környezeted is alakulni fog hozzád!

2017. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetes dolog... amikor szerelmes az ember, akkor tulajdonképpen mindenféle kémiai vegyületek-boldogsághormonok szabadulnak fel. Ennek pedig evolúciós szempontjai vannak. Az a lényeg, hogy ne vegyük észre választottunk hibáit, lássuk őt tökéletesnek addig, amíg kialakul a kötődés (max 3 év, de többnyire ennél kevesebb ideig tart ez az állapot), így az erős apa biztonságában és az anya gondoskodásában nőhet fel a gyermek, azaz így a leghatékonyabb a fajfenntartás számunkra.


Ebben a hormonbombás állapotban pedig tulajdonképpen kábítószeres állapotban vagyunk. Nem csak párunkat látjuk boldogságosabbam, hanem mindent :)

2017. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítőkész választ!


1: A válaszodból azt tudtam meg, hogy a beszélgetés sok mindent megold. Tegnap picit "erőltettem". Lelkesebb voltam, próbáltam felé tükrözni ezt. Új témákat dobtam fel, vidámabb voltam. És szerencsére vevő volt rá. Örülök nektek, hogy Ti ezt a problémát könnyen tudjátok kezelni. Minden jót nektek és így tovább, remélem boldog életetek lesz még nagyon sokáig. :)


2: A pszichológus jó ötlet, én is beláttam, hogy egy próbát megérhet, én is el fogok menni, mert ezt így nem lehet tovább csinálni. Igazad van mindenben, most próbáltam őt is arra sarkallni, hogy itthon ne a munkával foglalkozzon. Reagálok arra amit mond, viszont próbálom afelé terelgetni, hogy egyre kevesebbet és kevesebbet beszéljen a munka negatív oldaláról. Ha meg még mindig a negatívumokról beszél, emlékeztetem rá, hogy amíg itthon van, nem kell ezzel foglalkoznia. Elég holnap elővenni, és akkor aggódni rajta.


3: Most én is erre állítom rá az agyam. Valóban, valakinek el kell kezdeni jól éreznie magát, és annak a valakinek úgy néz ki, nekem kell lennem. Ahogy írtam is, sokat vagyunk olyan emberek társaságában, akiket nem kedvelünk, akiknek meg kell felelni, holott nem esik jól, és az érzés, hogy kalitkába zárt madárkák vagyunk és bele vagyunk kényszerítve ebbe, ez akaszt ki. Azzal, hogy dolgozunk (ő még többet is mint kéne) ezzel azt gondolom, teszünk érte, hogy jobb élethelyzetbe kerüljünk anyagilag. Azt nem tudom, hogy kell megtanulni ignorálni az embereket, akik lehúznak, piszkálnak, miattuk nem tudsz haladni a munkáddal, stb. És azt hogy ezt több, mint napi 8 órában kell csinálni, ez akaszt ki.


4: lehet, hogy félig-meddig van benne valami, amit mondtál. de amikor "szerelmes" az ember, kevésbé meri kimutatni a saját hibáit is, így kevesebbszer adódik arra alkalom, hogy azt a hibát észrevegye a másik fél, ami nincs is kimutatva. Pl. először minden alkalommal, ha átmegy hozzád, kitakarítasz. Ebből az jön le, hogy milyen pedáns vagy. Ez neki tetszik. Aztán később, mikor már "megszoktátok" egymást, nincs kedved kitakarítani, és kuplerájban fogadod. Ez pedig nem tetszik neki annyira. Szóval nem vette észre, hogy kupis vagy, mert nem is mutattad ki.

2017. aug. 31. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Azt mondta nekem egyszer valaki, hogy legyél olyan, mint a zselé. Bemegy, de át is halad és az egész pár pillanat. Nagyon nehéz ezt alkalmazni eleinte, de idővel már te is csak mosolyogni tudsz majd az olyan embereken, akik most kiakasztanak. Azt gondolom, hogy alapvetően olyan dolgok tudnak kiakasztani, amik "megnyomnak egy gombot" bennem, hisz a legjobb védekezés a támadás.Előfordul velem is, hogy felhúzom magam dolgokon, de a dühöngés helyett inkább átgondolom, hogy miért is akadtam ki tulajdonképpen? A legtöbbször a semmiért.


Szerintem nektek sincs megoldhatatlan problémátok, főleg, hogy te felismerted és szeretnél változtatni. Apró lépésekkel kezd és menni fog! :)

Egyébként a párod hogy áll ehhez? Ő is érzi, hogy ez így nem ok?

2017. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!