Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a megoldás a féltékenységre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás a féltékenységre?

Figyelt kérdés
A barátnőm azt mondta már az is zavarja, ha emberekkel érintkezek, lásd munkahelyen vagy egyetemen. Féltékeny.

2017. aug. 31. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nálam a szakítás. Kevés dologban érvényes nálam a zéró tolerancia elve, de ez pont ilyen, gusztustalan és aljas dolognak tartom. Volt ilyen exem, soha többet.
2017. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyent hagyd ott minél hamarabb, mert emberi kapcsolataid fognak tönkremenni ilyen ember miatt. Nem is beszélve arról, hogy kisajátít magának és érzelmileg is zsarolni fog.
2017. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos odafigyeléssel le lehet győzni. Neki meg kell értenie, hogy a féltékenysége irracionális, felesleges és káros. Ettől még nem fog elmúlni, de amikor előjön a féltékenysége, akkor megint erre kell gondolnia és megerősíteni magában. Így fokozatosan képes lesz leválasztani magáról a féltékenységét, ami így elveszíti a jelentőségét és előbb-utóbb elmúlik. Önismeret, önkritika és erőfeszítés kell hozzá, hogy képes legyen így kívülről nézni saját magára és az érzelmeire, de nem lehetetlen.

Te pedig azzal tudod támogatni, hogy sosem adsz neki okot a féltékenységre (de persze nem úgy, hogy hagyod eltiltani magad bármitől-bárkitől), megerősíted, amikor csak lehet, együtt örülsz vele, amikor sikerül legyőznie magát.

Kezeljétek ezt egy egyszerű, megoldható problémaként, beszéljetek róla időről időre. Ha sikerül meglátnia azt, hogy mennyivel felszabadultabb az élet, miután levetkőzünk egy ilyen félelmet, akkor biztosan menni fog már.

2017. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Addig menekülj, amíg tudsz, más megoldás nincs...
2017. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Minden tiszteletem azoknak, akik ezt képesek végigcsinálni. Én is megpróbáltam anno, de minden próbálkozásom hiábavaló volt. Ez is egy olyan dolog, amihez két ember kell, ha hajlandó a féltékeny fél komoly lépéseket tenni a változés felé (például elmegy szakemberhez), akkor működhet, más esetben nem.
2017. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
3-as, pacsi! :)
2017. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha féltékeny akkor saját magával sincs tisztában, meg bizalmatlan. Sosem fog változni, menekülj.
2017. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem féltékeny, önbizalomhiányos lányként sikerült ezt legyőznöm a párom támogatásával, türelmével és pszichológussal. Nem igaz, hogy egyből el kell hagyni a másikat, de persze ez a könnyű út
2017. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én hasonló cipőben játok most, én vagyok a féltékeny fél. ELmentem szakemberhez, az első konzultáció előtt állok. Remélem ezen lehet javitani, mert az egy dolog, hogy a párod is kinyirod vele, de iszonyatos érzés ilyenben élni... :(
2017. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A féltékeny fél önbecsülését kéne erősíteni. 0 önbecsülés = féltékenység = állandó felesleges viták = kapcsolat vége.
2017. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!