Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire befolyásol titeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásol titeket a muveltség, titulus egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a barátomat. Már egy és fél éve egyutt vagyunk. Egyetlen problémám az, hogy én foiskolás vagyok, o pedig nem, szoba festo. ( ne értsetek fére, nem nézek le senkit sem ) Én elfogadtam ot így ahogy van. De sajnos a család, és foleg anyukám attól fél, hogy ez a késobbiekben problémát okozhat a párkapcsolatomban. Mindenki látja, hogy rendes aranyos a barátom, de más korokben forgolódik o is és én is. Kevesebbet komunikál, nem annyira tájékozott, nem beszél nyelveket, ami a mai világban eléggé fontos, hogy valaki érvényesulni tudjon. Tudom, hogy a szerelemben ez nem számít, de a jovore tekintve igen. Félek attól, hogy anyukámnak igaza lesz és idovel majd elfogynak a kozos témák, elfogy a turelem és megértés és olyanok leszunk mint a kutya és a macska. Kérlek írjátok meg a véleményeteket. Koszonom.
2010. máj. 25. 23:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Erről az jutott eszembe (nem tudom, általános-e), hogy a pasikat zavarja, ha a csaj "magasabb szinten áll". Nehogy ez később kiüssön.

Amúgy szerintem ha ettől függetlenül vonzódsz hozzá és szereted akkor ez ne érdekeljen. Én is most megyek fősulira, de csak olyan szinten érdekel a másik "műveltsége", hogy legyen ápolt, tisztában legyen az alapvető dolgokkal, tudjon viselkedni, és tudja, hogy ki volt Mátyás, vagy mi az a fotoszintézis.

Amúgy meg a szakmunkás tanulók/dolgozók néha intelligensebbek, mint egy diplomás.(apából indulok ki).

2010. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
ha intelligens vagy nehezebb kapcsolatot találni.sokkal.
2010. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Engem eléggé szokott zavarni, ha nem egy szinten vagyunk. Olyan csajt még nem sikerült találnom, aki szellemileg nálam magasabb szinten áll és be is jön, viszont olyan már volt, aki butább volt nálam. 3-4 hónapig nem is tűnt fel különösebben, aztán egyre zavaróbb lett


19f

2010. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Attól, hogy ő nem tanult tovább, még lehet bizonyos témákban nagyon művelt. Senkinek sem kell mindenhez értenie és mindent tudnia. Szobafestőként meg miért kellene profin nyelveket tanulnia? Ha jó szakember, akkor meg lehet belőle élni. Az eddigi közös témáitok miért tűnnének el? Szerintem a belső értékek fontosabbak, mint az, hogy milyen karriert tud befutni és mennyire nagy a lexikális tudása.
2010. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez elég nagy baj. próbálom összefoglalni miért.

Egy idő után nem fog érteni. ez furán hangzik, de egyszerűen, ez nem csak tájékozottságot jelent, hanem mélyebbséget is. akadni fognak olyan problémák, olyan célok, olyan vágyak, amiket nem nagyon ért meg.

Zavarni fog, hogy nem tudsz vele társaságba menni, nem tudod a baráti körötöket összehangolni. nem fogják lenézni, de nem tud majd beilleszkedni, és érezni fogja hogy miért, ezért megsértődik és elkezd utálkozni.

Sértve lesz az önbecsülése, mert te "feljebb" vagy. idővel elkezd "sértegetni", lebecsülni amit Te csinálsz, illetve bizonygatni az önnön nagyságát. azaz kisebbségi komplexusa lesz.

Ráadásul mindezt családi körben is.

egyszerűen két külön világ lesztek. nem fogja kielégíteni a intellektuális igényeidet, és szép lassan lesz egy rossz érzés benned, mert ""lenézed"", nem tudsz rá felnézni.

Ne haragudj, de átéltem, és nagyon rossz, tudom. De erre fel kell készülnöd. Tudom, hogy ettől nem fogsz tudni szakítani vele még jó ideig, úh sok erőt kívánok ehhez az úthoz.

2010. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Miért fogynának el a közös témák?!

Egy egyszerü ember, aki szakmunkás is lehet nagyon értelmes és müvelt, ez nem iskola kérdése. Másrészt, anyukád az anyagi oldaltól fél, pedig szakmunkásként is lehet keresni. Itt az Én példám, a növérem szülész nögyógyász, Én meg csak egy sz@ros érettségizett, de vállalkozó és messzemenöen jobban keresek mint Ö.

Szerintem ha szereted, akkor maradj vele és ne az iskola és a társaság különböztessen meg titekek.

2010. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A probléma és a válaszok alapján megfogalmazódik egy kérdés: Valóban intelligencia-beli különbség van köztetek, vagy csak a "titulus" nem azonos? Azért szobafestő, mert intelligenciája nem teszi lehetővé, hogy mélyebb szellemi képességeket igénylő szakmája legyen, vagy csak azért, mert ez a szakma szimpatikus volt neki, és jobban megél belőle, mintha elvégzi a bölcsészkart? Ez a nem mindegy. Ha valóban összetettebb személyiség vagy nála, akkor tényleg van esély az egyik korábbi vészjósló válaszban megírt problémákra.. De csak ha a szakmátok nincs azonos ranglétrán, különben meg szellemi partnerek vagytok, akkor igazán áthidalható ez a jelentéktelen eltérés.
2010. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

egyszerű szakmunkás is lehetNE nagyon művelt ésatöbbi, de nagyrészt, nagyon nagy részt nem az. azért a napja nagy részét tölti egy bizonyos szintű társaságban, a barátai is innen kerülnek ki. ez meghatároz. az elvárásai önmagával szemben is mások ettől.

egyébiránt fizikait munkát végez, utána hazamegy nagy eséllyel nem művelődik. nagy eséllyel a szellemi munkát végzó is sokszor csak egy sörre vágyik, mikor hazaér, csak napi 8 órába szellemi munkát végzett. ja és a társasága elvárja a műveltséget és tájékozottságot.

azért az, hogy ki mit dolgozik, nem csak a munkát jelenti. környezet, életmód, értékrend ésatöbbi. egyszerűen ok-okozat.

a téma pedig azért fogy el, mert a lánynak olyan dolgokról lenne igénye beszélni, amiről a másik nem nagyon tud. pl nem véletlen van sok pár ugyanarról a tudományterületről. nem csak mert találkoztak az egyetemen, hanem mert jobban megértik egymást, problémáit, munkáját ésatöbbi.

2010. máj. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy egyetemista valaki még lehet műveletlen, lásd: [link]


Nyelveket meg akár mikor lehet tanulni, szerintem, ha valóben szeretitek egymást akkor nem fog gondot okozni.

2010. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az érdeklődési körötök akkor is teljesen eltérő lehetne, ha mindketten diplomások lennétek, pl. egy jogász és egy kutató vegyész nem sok közös pontot találhat. Nem kellene ezt kizárólag arra fogni mindent, hogy a párod szakmunkás.


A szakmunkások lehetnének intelligensebbek, ez igaz, tanulhatnának nyelveket (legalább egyet magas szinten), akkor sokkal több esélyük lenne külföldi munkára, karrierre, szélesebb lenne a műveltségük, érdekesebb a személyiségük. Te is segíthetnél neki alakulni, fejlődni, de nem sértő, bántó módon. Mutasd meg, te mire vágysz.


Én egyetemet végeztem, de nem mondanám, hogy az egyetemisták olyan nagyon intelligensek, tájékozottak, felkészültek lennének. Csak más területeken képzettek, de köztük is hatalmasak a különbségek. Több idejük van az életpályájuk tervezésére, mint a szakmunkásoknak, a kortárs csoportokkal hosszabb ideig vannak kapcsolatban, ez formálja a személyiségüket. És persze beléjük nevelik, hogy ők az elit. Mások a barátaik, a szórakozási lehetőségeik, és sajnos általában lenézik az alacsonyabb végzettségűeket. Ugyanakkor sok felsőoktatási intézmény vagy szak diplomája sz@rt se ér a munkaerőpiacon. Egy ügyes festő viszont jól kereshet, míg egy beképzelt kommunikáció szakos lehet, hogy munkanélküli lesz évekig.

2010. máj. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!