Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom vidék párti és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom vidék párti és pedig főváros párti, hogyan lehetne megegyezni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve vagyunk együtt a barátommal, húszas éveink közepén, második felében járunk, ő vidéken él a szüleivel még, pesttől kb 40 km-re. Én is vidéki vagyok, alföldi de már több éve pesten lakok albérletben. Nagyon szeretjük egymást, én eltudnám képzelni vele a jövőmet, családomat, mindent. Egy ideje elkezdtünk beszélgetni a jövőről, csak úgy mint mindenki, és abszolút nagy ellentétek vannak köztünk. Én csak budapest párti vagyok, imádok itt élni, hogy a város sosem alszik, mindig minden a rendelkezésemre áll , nem kell órákat ingáznom nap mint nap. Ő pedig utálj a koszt, a büdös levegőt , a kis lakásokat meg úgy mindent... amúgy mindketten itt dolgozunk. Ő szeretne otthon a családi házukban maradni , elszeparálni az emeletet, vagy ott náluk helyben maximum. Én megmondom őszintén sem a családja felett sem vidéken nem szeretnék élni. Lehet én vagyok a kényes pesti vagy lettem az, de számomra ez a táv csak nyűg, bejárás, utána bkv, napi 2x, vidéken nincs semmi, de szó szerint, elég kis település. Egyikünk sem akar engedni. Ilyenkor elgondolkozok hogy van-e értelme egyáltalán együtt lennünk. Én szeretem őt és biztosan nem fogom rákényszeríteni őt olyanra amit rühell meg, hogy hitelt kelljen felvennie/felvennünk miattam. De azt sem érzem fair-nek, hogy én éljem le az életem olyan helyen ahol nem szeretek. Bár mindig a szőnyeg alá söpörjük ha feljön a téma de az idő telik sajnos, félek, hogy én ezt a döntést nem fogom tudni meghozni sem érte sem másért x idő múlva és ez fogja jelenteni az amúgy jól működő kapcsoltunk végét. Egyelőre nem tudnám megtenni, szeretem őt, nem tudom mi lenne velem nélküle (kicsit társfüggő is lettem mellette) , meg, hogy találnék olyat akivel ennyire jól megértjük egymást. Kérlek segítsetek, mit tegyek. Köszi a válaszokat előre is.
2017. szept. 12. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Ami azt illeti, a fővárosnak is vannak eléggé vidékies részei...
2017. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Pedig ez lesz.
2017. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Kertvárosba sem akarna beköltözni? Nem biztos, hogy az a probléma, hogy nem jönne be Budapestre, hanem inkább ott akar maradni a szüleihez közel. Kérdés, hogy ennek mi az oka. Te távolabb költöztél a családodtól, az is lehet, hogy kapásból önállóbb vagy a párodnál.
2017. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
En eleve ossze sem jottem volna olyannal, aki nem Budapesten el.
2017. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Esszenciális életkérdésben nem értetek egyet. Ez a kapcsolat nem hiszem, hogy hosszútávon fent fog maradni, ha nincs kompromisszum. Mellesleg én sem mennék fel Budapestre, még barátnő kedvéért sem. Nem szeretem azt a várost, totál személytelennek tartom és egy nagy népi olvasztótégely. Amúgy attól, hogy vidék, még nem egyenlő az unalommal. Erre szokták mondani, hogy unatkozni csak a buta és kreativitást nélkülöző emberek szoktak. No offense.
2017. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

"Ő pedig utálj a koszt, a büdös levegőt , a kis lakásokat meg úgy mindent..."


Külváros / agglomeráció?


"Ő szeretne otthon a családi házukban maradni , elszeparálni az emeletet, vagy ott náluk helyben maximum."


Ha valakinek ez az életcélja, én már itt a fejemet verném a falba. Minden ismerős házaspár aki szülőkhöz vagy szülők közelébe költözött azt mondja, hogy a szülőktől olyan messzire kell menni, hogy ne tudjon papucsban átjönni!


Mindenesetre szerintem tényleg külváros vagy agglomeráció lenne a legkompromisszumosabb megoldás...

2017. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
hát én belemennék pesthez közeli településbe, budaörs, vagy érd, solymár, fót, szentendre, meg ilyesmikbe kb... de a pár családjához biztos nem költöznék. önálló élet az a minimum.
2017. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
főváros mellett? ahonnan be tudtok járni, pl Gödöllő?
2017. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elvagyok egy csendes kis faluban is, de Budapesten nőttem fel, nincs jogsim (vagy időm vagy pénzem vagy egyik sem volt, így még nem került rá sor, hogy megszerezzem, tömegközlekedő vagyok), ide köt a munka, és nem költöznék olyan helyre, ahonnan nehézkes lenne számomra a munkába járás. Az idő pénz, ráadásul a főállásom mellett még másodállást is csinálok, szóval nem mindegy, mennyit tudok időben megspórolni az utazással. Egyébként nem a belvárosban élek, hanem egy jó tömegközlekedéssel ellátott külvárosi részen, ráadásul ez a rész még nyugis is. Nem túl messze van kertvárosi rész is, önálló házakkal is, nem csak társasházakkal. Budapest nem csak a zajos, koszos, büdös belvárosból áll. De más is írta a közeli településeket, ahonnan szintén be lehet járni (van, ahonnan tömegközlekedéssel is jól lehet tervezni, van, ahova autó kell, de nincs messze).

Viszont jobban aggasztana, hogy a szülei közelében akar maradni. Persze, segítsük az idősödő szülőket, ahogy tudjuk, de kevés családban működik az, ha közel él egymáshoz több generáció. A szüleim a szomszéd kerületben élnek, ott nőttem fel, kb. 15-20 perc kocsival/busszal, nem egy nagy idő, ha jó a forgalom, kevesebb, de jobb így, hogy nem együtt élünk meg hogy nem a szomszédban vannak. Nekik is jobb, nekem is, tesóm pedig a munkája miatt másik településen is él.

2017. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Fog örökölni ott helyben náluk egy eléggé felújítandó házat, max abba menne bele. Nem akar hitelt, ebben mondjuk én is egyetértek. Sajnos azt is elismerem, hogy a pesti lakások és az agglomeráció is a megfizethetetlen kategóriába tartoznak, ennyi pénzünk kettőnknek sincs, és sok sok éves hitel mire visszafizetjük a legalább 25-30 milliós lakás árát. Bár én nem akarom feladni az álmaimat. Találhatnék olyat akivel közösek eleve a céljaink... ő meg olyat aki ott élne szívesen. Egyre jobban frusztrál a probléma, bàr nincs mindennapra kiható hatása de részemről egyértelműen gyengíti a viszonyunkat. Imádok vele lenni és szeretem de tudva ezt , hogy egyszer mindennek vége lesz lehet nagyon nagyon rossz érzés. Az pedig, hogy mért választottam ilyet, nagyon sok vidéki van pesten, meg ezt hirtelen nem gondoltam a kapcsolatunk elején illetve elnézőbb is voltam.
2017. szept. 12. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!