Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromból lehet hosszú távon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromból lehet hosszú távon jó családfő, dolgokért megdolgozni tudó ember, ha a pénzt a feneke alá kapta és nagyon kényelmes ember?

Figyelt kérdés

A húgával ketten vannak az egész családban (a szüleinek sincsenek testvérei) és rájuk szállt az összes családi vagyon, nagymama egyik lakása, nagymama másik kislakása, nagyszülők családi háza és most hogy az apukája meghalt, az anyukája is eladta a háromszobás lakást ahol felnőttek, vett magának egy garzont öreg korára és szétosztotta a többi pénzt kettejük között.


Mindig adták a pénzt úgy, hogy azért a családja sem gazdag. Egyetemen is mindig kapott mai pénzen havi 80-120 ezer forintokat otthonról egész évben, 2x kibukott az egyetemről és végül egy 2 éves egyetemi szakképzést végzett el (18-25 éves korában járt ehhez egyetemre). Mondta hogy volt hogy a nagyszülei odaadták neki a nyugdíjuk egyharmadát, csak hogy ő tanulhasson. Bankban dolgozik, de 3 év alatt már a harmadik helyen és most 8 helyett inkább 6 órás munkát keresett. Most az utóbbi három-négy évben kapott a nagyszülők és apukája halálai miatt és az ingatlanok eladása miatt kb 15 millió forintot kp-ban (+tesója még egyszer ennyit, plusz anyuja vett egy garzont magának).


És azt látom rajta, hogy egyszerűen olyan nagyon kényelmes. Nem él nagy lábon, nincs kocsi, márkás ruhák, albéreletben lakik, egy hónapban ma is megél kb 120 ezer forintból egyedül saját albérleti szobában (vidéki nagyvárosban), szóval nem szórja a pénzt, de nem is szeret soha egy kicsi extrát sem beletenni a munkába, akármiről van szó. Nehéz ezt így leírni, remélem átjön amire gondolok. Úgy néz ki és viselkedik általában, mint aki megnyerte a lottót és már egész életében nem kell többet dolgoznia és most is csak azért jár be, hogy teljen az idő. És sokszor érzem azt is, hogy sokkal inkább gyerek még, mint férfi. Nincs benne akarás semmire.


Ő 28 éves, én 24. Másfél éve vagyunk együtt és tavaly ilyenkor még úgy képzeltem hogy kb mire 30 lesz, jöhetne már az első baba. Én még tanulok, kb heti 4-5 napon találkozunk amiből van egy-két együttalvás is


2017. szept. 13. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha nekem ennyi pénzem lenne, akkor tuti nem dolgoznék soha többet egy percet sem, hanem befektetném, hogy a pénz dolgozzon helyettem.
2017. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Másfél éve vagyunk együtt és tavaly ilyenkor még úgy képzeltem hogy kb mire 30 lesz, jöhetne már az első baba."


És erről őt is megkérdezted?

2017. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hosszú távra nem terveznék vele semmiképp.
2017. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tehát örökségből van 2 lakás és egy ház, de ő albérletben lakik?


1,5 éves kapcsolatban, együttélés nélkül nem kellene még gyereken gondolkodni.

2017. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1: 15 millió forint ha nincs saját ingatlanod és 5 éven belül szeretnél családot, nem olyan nagy pénz. Jó, nyilván Afrikában éheznek az emberek, Magyarországon is vannak ennél szegényebbek, de érted a lényeget: Családot érdemes saját otthonba alapítani, mégha előtte fiatalként, mobilis emberként jobb is az albérlet tényleg.


2: Persze. Mert kicsi családja van, ezért mindig 3-4 gyereket képzelt és lehetőleg ezt nem bőven harmincasként kell már elkezdeni. Ilyen kérdésekről beszéltünk már és egy véleményen vagyunk.


4: Nem, eladtak mindent. Két lakást és a házat is + az édesanyja eladta a háromszobás lakást ahol ő is felnőtt, vett egy garzont és a maradékot belőle odaadta nekik a húgával.

Amúgy nem BP belvárosi ingatlanokról van szó, a házért kb 10 milliót, nagymamája lakásaiért kb 10 és 6 milliót, a szülei lakásáért kb 10-et kaptak. (Plusz mínusz pármillió, pontosan nem tudom egyik számot sem, azt sem hogy neki mennyi van a számláján, de mondta hogy kb ilyen számokra kell gondolni)

Másfél évvel mi a gond? Azt látom, hogy az emberek többsége kb 2-3 év együttlét után vállal gyereket. Nyilván szeretném ha előtte együtt laknánk majd egy kicsit, de majd csak utána, hogy fél év múlva befejeztem a sulit.

2017. szept. 13. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Bennem sem volt, amíg nem jött egy olyan cél, ami miatt összekaptam magam. Én faszául megéltem abból, ami volt és az nagyon kevés volt. A cél - csak mondom - nem egy nő volt:)
2017. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Azt látom, hogy az emberek többsége kb 2-3 év együttlét után vállal gyereket."


No de az esetek többségében utána el is válnak, nem?

2017. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az emberek pont azért fektetik be a pénzüket, mert a pénz a folyamatos és korlátlan banki pénzkibocsátás miatt folyamatosan inflálódik, azaz elértéktelenedik. 15 millió forint az elég jó pénz ahhoz, hogy az ember szépen tudja forgatni. Havi 10-20%-os növekedést könnyedén el lehetne vele érni. Az kb 1,5 millió havi szinten. Így már nem hangzik rosszul, nem? Újra befektetéssel (tehát úgy, hogy visszafekteted a nyereség), pedig még több nyereségre lehetne szert tenni. Egyébként nem értem a barátod. Miért fizet feleslegesen albérletre, ha van pénze lakásra? Vagy ha nem akarja elkölteni, akkor miért nem vesz fel lakáshitelt, és akkor ugyanúgy fizetné a részleteket, mint az albérletet, csak egy idő után megkapná a lakást, és többé nem kéne rá fizetnie.
2017. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6:

Engem nem zavarna, ha találna valami életcélt magának és amiatt napi szinten kezdene dolgozni, küzdeni, csinálni valamit. És nem sértődnék meg, ha az nem én lennék. Csak lássam, hogy csinál valamit és valamire vannak ambíciói. Nem egy vezérigazgatót vagy minisztert akarok magam mellé, csak most azt sem látom hogy van bármi célja az életének. Ő maga is mondta hogy most jól érzi magát, elvan, szeret velem lenni, bejár a 6 órás munkájába és amúgy elvan otthon, főleg a gép előtt.


7:

No de ha 5-7 évekig vannak együtt gyerek nélkül, akkor is elválnak, nem?


8:

Ő a pénzügyes, de tőzsdézéssel-forexezéssel én is tudom hogy hülyeség foglalkozni (és ő is). Mesélt ezekről kicsit. Tízből egy ember nyer. Vagy százból egy? Ha ezzel havonta egy milliót lehet keresni, hogyhogy nem mindenki milliomos már szinte az országban, a világon?

Még nem tudjuk hol fogunk élni. Vidéki nagyvárosban lakunk, de külön-külön is régóta a fejünkben volt, hogy BP-re költöznénk később. Akkor meg felesleges egy olyan városban bevásárolni, ahol később nem is laknánk. Huszonévesen és családalapítás előtt szerintem is felesleges még saját lakást/házat venni.

2017. szept. 13. 13:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Lusta volt lusta marad
2017. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!