Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tettétek túl magatokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tettétek túl magatokat a házassági szerződésen?

Figyelt kérdés

Röviden: 2 éve dolgozok, én fizetem a rezsit. Ő még jelenleg tanul. Amikor dolgozni fog, 3x annyit fog keresni, mint én.

Tinikorunk óta járunk, évek alatt sem volt soha vitánk.

Tegnap mikor a leendő esküvő részleteit beszéltük( amit próbálunk olcsón kihozni, mert jelenleg csak én dolgozom majd akkor is) kijelentette hogy írni akar házassági szerződést.

Annyira meglepődtem. Nagyon rosszul esik a bizalmatlansága, de természetesen bármit alá írok neki.

Csak...csak szíven ütött. Hogy tettétek ti túl magatokat lányok?

Köszönöm


2017. szept. 24. 13:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
A hazassagi szerzodesben neked is lehetnek kiteteleid, nem csak neki. Erted is van.
2017. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Részemről nincs sok értelme. Ha mi elválnánk, vagy megcsalna, megözvegyülnék, inkább feküdnék vonat alá, mint hogy nélküle éljek, és még holmi anyagi dolgokon vitázzak.
2017. szept. 24. 13:28
 3/34 anonim ***** válasza:
A mai világban ezt ne gondold túl...
2017. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

de természetesen bármit alá írok neki.

inkább feküdnék vonat alá, mint hogy nélküle éljek

Majd ha pofara fogsz esni ugy istenigazabol, gyere vissza es nevess a sajat kerdeseden.

2017. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
53%

egy szakítással... még meg sem kötöttétek a házasságot, de ő már azon gondolkozik, hogy mi lesz majd ha vége lesz... komoly elköteleződésen töri a fejét tényleg... addig amíg neked van több pénzed jó vagy, de ha változik a helyzet, akkor levédi magát, hogy majd ha jobban él, akkor találjon magának hozzá illő párt... több pénz, nagyobb életszínvonal. sajnos ez egy ilyen világ...

ha nem szakítás, akkor biztos, beletennék egy komolyabb záradékot, ha válni akar, akkor vállalja, hogy fizet mondjuk 50 milliót és ez a "kivásárlási ár" mindig növelődik az inflációval...vagy valami hasonlót.

2017. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Minden egyes hozzászólónak. Ment is a zöld.

Bár, nem tudom itt ennyibe, bizonyítani, tényleg tökéletes a kapcsolatunk, évek óta együtt élünk, olyan apróságokkal kedveskedik minden nap, ami még nekem se jutna eszembe.

De ezzel a tegnapival olyan szinten meglepett, hogy amikor nincs itthon, vagy fürdik, sírni járok el. Pedig szerintem 10 éve nem sírtam már, szerintem, még rákos megbetegedés alatt sem.

Anyagi dolgokra én nem is gondolnék, nem is akarok. Csak hogy, ha ennyire bízik bennem, akkor mi értelme...

2017. szept. 24. 13:44
 7/34 anonim ***** válasza:
50%

Elég ostoba vagy ha emiatt ilyen rosszul érzed magad. Tudod, soha sem lehet tudni mit hoz az élet. Én minden házasságnál kötelezővé tenném a házasság szerződést!!!! Rengeteg nagy szerelmet láttam már, és a vége az lett, hogy szerződés hiányában az egyik fél pár év múlva jól tönkre tette a másikat anyagilag!!!


A legokosabb és legfelelősségteljesebb ötletnek tartom a szerződést. Nagyon nagyon ritka az a kapcsolat ami nem megy tönkre, és ha tönkre is megy akkor békével el tudnak válni. Miért baj az ha leírja benne mindenki hogy neki mije van??? Egy felnőtt gondolkodású, normális ember igen is köt szerződést. Egy álomvilágban élő disney hercegnőnek megértem ha ez rosszul esik, csak tudod a szerelem nem úgy van hogy össze házasodsz valakivel aztán boldogan élsz amíg meg nem halsz. Rengeteg problémával kell majd szembe néznetek, gyerek, munka, ház stb.... amit ki tudja h hogy fogtok viselni.


Ha ezért megsértődsz rajta akkor inkább bontsd fel az eljegyzést...... ennyire éretlen idióta gyerek vagy még.

2017. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra. Viszont! Mielőtt aláírsz bármit is, előbb nézesd meg egy ügyvéddel.
2017. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk is lesz. Bár mi még nem tartunk ott mint ti, jövőre cuccolunk össze, de együtt tervezzük leélni az életünket. Pont tegnapelőtt dobta be a párom, hogy szeretné hogy legyen, én örültem neki. Nem számít szakításra, nem is szeretne szakítást, de esély mindig van rá. Én örülök neki hogy ezt tárgyilagosan és éretten tudja kezelni, nem álmodozik és idealizálja az életet. Igenis van rá esély hogy elválunk, annak ellenére hogy most el sem tudjuk képzelni, és egyikünknek se jó ha ebben az esetben kapunk a nyakunkba egy adag pereskedést és rossz szájízzel zárjuk a kapcsolatot. 19L
2017. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
31%

Én a Te helyedben ezen sehogy.

Mégis hogy képzeli?! Mondjuk lesznek gyerekeitek. Te ellátod őket, a háztartást, némi pénzt is keresel, ő meg még jobban tud a munkájára figyelni, továbbképezni magát, túlórázni, így persze egyre és egyre több pénzt keresni, mert van egy hátországa. Aztán, ha elváltok mehetsz a gyerekekkel a hid alá, ő meg marad a házban, javakkal, mintha mi se történt volna?!

Egyenrangú kapcsolatra törekszik, ez látszik...

2017. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!