Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Exekkel baráti, beszélgetős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exekkel baráti, beszélgetős kapcsolatot fenntartani, csak szerinem gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal vízválasztó téma elé érkeztünk. Lehet csak én látom ennyire borzasztónak a helyzetet és kéne néhány külső vélemény:

Párom ragaszkodik 3, 7-8-10 évvel ezelőtti exével való kapcsolattartáshoz. Értsétek ez alatt a chatelgetést Messengeren, illetve néha napján a kettesben találkozást.

Nálam ez nagyon szenzitíven üt be, nem tudok ezzel megbékélni...

Én holt egyszerűen viselkedek: az én exeimnek szakítás után meg van a helyük a szociális hálóban: nem dumálok velük,nem haverkodok, nem látom értelmét erőltetni.


Én vagyok ennyire túl konzervatív, vagy szerintetek sem oké az ilyen hozzáállás egy párkapcsolatban, amit a férfi fél tanúsít?



2017. okt. 8. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Minimális olyan esetet tudok, amikor az exekkel való kapcsolattartás jól működött. Egyrészt sokkal nehezebb elengedni és továbblépni, hogyha beszéltek és találkozgattok. Ritkán szól ez csak barátságról mindkét fél részéről.

Plusz nyilván egy kapcsolatban szerintem illetlen dolog. Persze nincs az megírva, hogy utálni kell az exet meg rosszban lenni vele. Én ha néha napján összefutok az exemmel, akkor persze leállok vele beszélgetni, de tisztelem annyira a páromat, hogy nem tartom vele napi szinten a kapcsolatot. Meg nincs is igényem rá. Páromtól megkapok mindent, amire szükségem van érzelmi vagy beszélgetés, támogatás szintjén, nincs szükségem másra. Persze vannak fiú haverok, de ott nincsenek és nem is voltak soha érzelmek, mint egy ex esetében. Azt szokták mondani, hogy ahol egyszer tűz volt, ott mindig lesz parázs.

Hogy mit tudsz ebben az esetben csinálni, arról fogalmam sincs, mert szerencsére soha nem kerültem még ilyen helyzetbe. De mindenképp beszéld meg ezt őszintén a pároddal, ne nyomd el magadban.

2017. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván nem csak te vagy az egyedüli ember, aki szerint gáz, de például szerintem nem az.

Hogy miért?

Egyrészt: mert - jobb esetben - akivel valaha jártál, aki egykor a mindened volt, azt talán emberileg is többre értékeled, mint egy punát/farkat, akit használsz. Sőt, ideális esetben a szerelem és intimitás mellett egy komoly baráti aspektusa is van egy értelmes, jó kapcsolatnak, ami nyilván szakítás után is jó eséllyel megmarad. Az, hogy akinek tegnap még minden titkomat elmondtam, ma meg nem is köszönök neki, kicsit olyan éretlen és dedós hozzáállás.

Másrészt meg van bizalom is a világon. Ahogy mondod: igen, megvan a helyük a szociális hálón az exeknek, de ez a hely nem az "esküdt ellenségek" zónája. De a "soha nem beszélek vele", és az "állandóan flörtölök vele, és ha a csajom nincs itt, akkor jól megdugom" között azért elég széles a skála.

2017. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ. Alapvetően elfogadható helyzet is lehet.


Ha a párom minden aprócseprő exével tartaná a kapcsolatot, pláne olyanokkal, akikkel pár hónapos-viharos-szenvedélyes kapcsolat volt, de "valamiért nem működött" (érted mire gondolok, ugye?), az nálam nem férne bele.


Ha ápolná a kapcsolatot azzal, akivel 8-10-12 éven keresztül egy pár voltak és békében váltak el egymástól, azzal meg tudnék békélni, mert az egy -szerintem- kitörölhetetlen kapocs. Ez esetben sem gondolom, hogy napi szintű kapcsolat kellene, félre ne érts, mert az ember szinte senkivel sem tart napi szintű kapcsolatot, a párján (és esetleg a szülein) kívül. Ott már másról van szó akkor.


És megint más, ha több exével is tartja a kapcsolatot. Nyilván nem azért lenne ez, mert mindegyikért odavan titokban, hanem egyszerűen azért, mert megmaradtak havernak/barátnak és eszerint a párom elég intelligens, hogy egy szakítást is jól tudjon kezelni.


Szóval alapvetően nem kizáró ok, de nem egyszerű a kérdés. Nagyon nem mindegy azonban, hogy milyen exről van szó, hogyan ért véget a kapcsolatuk és hogy milyen típusú ember a párod.


Azonban őszintén szólva (bár nem tudom mennyire friss a kapcsolatotok, úgy érzem eléggé) nem hiszem, hogy választás elé tudod állítani a párod. Megtiltani (mert gyakorlatilag erről van szó), hogy valaki olyannal találkozzon, beszéljen, aki számára fontos, az nagyon veszélyes húzás, még akkor is, ha a kedvedért megteszi. Mert akkor is ott lesz a fejében a gondolat nagyon-nagyon sokáig.

2017. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Jogos a felvetés tőletek, kicsit részletezem a kapcsolatok jellegét.

Mi 1,5 éve vagyunk együtt.

3 hölgyről van szó. Az exek közül eggyel 1 évig volt együtt 10 éve, a másik kettő inkább egyetemi alkalmi kapcsolat volt és 7, ill 8 évvel ezelőtt volt.

Remélem ezek fényében átláthatóbb.

2017. okt. 8. 10:08
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Tehát tulajdonképpen egyik sem volt a "mindene" évekig, egyikkel sem voltak komoly együtt átélt emlékekek, megpróbáltatások stb. Ebben az esetben tényleg gáz.

Mi párommal 4 éve vagyunk együtt, mellettem volt mikor lediplomáztam, mikor megvettem az első autóm, vele költöztem el először a szülői házból stb. Szóval sok mindent megéltünk együtt. Ha szakítanánk biztos tartanám vele a kapcsolatot, mert része volt mindenben, amit elértem. De így basszus, hogy egyikkel sem volt komolyabb a kapcsolata szerintem nagyon gáz.

2017. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Megkérdezted már tőle, hogy úgy nagyvonalakban miről is beszélgtnek? Gondolok itt elsősorban a régebbi alkalmi kapcsolatokra. Gáznak tartom igen, mégis mi lehet az, amiről veled nem tud beszélgetni? Nem azt mondom, hogy ellenkező nemű emberekkel nem társaloghat a másik, de akihez pl.csak szexuális téren volt köze, azzal mit?!
2017. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én egy ideig úgy gondoltam,ahogy a kérdező,de belegondoltam a saját helyzetembe is. Mi a jelenlegi párommal barátokként,lelkitársakként kezdtük. Ő és én sokat lelkiztünk már a kapcsolatunk előtt is. Ez a kapcsolatunkon belül is megmaradt,és azt szeretném,hogyha esetleg vége lesz,akkor is fontos ember lesz.
2017. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez rendben van. A kapcsolattartásnak van hátránya, mint például hogy sokkal nehezebb úgy a leválás, ha még csak pár hónapos/éves szünetet sem tartanak. De akinek erre van igénye az ilyen és kész. Ha nem tudod te elfogadni, akkor most rögtön szakíthatsz is vele. Ha bele is megy, hogy a kedvedért felhagy a kapcsolattartással, csak annyit érsz el, hogy egy lassan ölő mérget nyomsz a kapcsolatotokba.


Azon gondolkodj, hogy konkrétan milyen okok miatt is zavar ez téged. Ha csak azért, mert

-te nem úgy csinálod, ahogy ő

-mit szólnak a barátnőid

-apád azt tanította, hogy ezt nem illik

akkor magadon érdemes változtatnod.


Valójában egyéb esetekben is érdemes lenne változtatnod, de ha erős szorongást kelt benned, vagy mélyen gyökerező erkölcsi elveidet sérti, akármi is, de úgy érzed, hogy ezen reménytelen változtatnod, vagy eszed ágában sincs, akkor inkább hagyd és keress mást, akivel jobban összeilletek.

2017. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok nagyon kulturált és hasznos jött! :)

Úgy érzem nem lehetetlen megszoknom a szituációt, inkább az a bajom, hogy én nem ehhez vagyok hozzászokva és ez keveredik némi önbizalomhiánnyal.

Részéről nem tartja problémának, hogy be is mutasson nekik. Saját szavait próbálom idézni ide, miért is gondolja úgy, hogy ez neki kell: Attól még, hogy nem működött az adott illetőkkel attól még emberileg, barátilag értékes embereknek tartja őket és k is hasonlóan gondolkodnak.


Értem én ezt az érvelést, csak valahol nekem idegen és ezzel van a dilemmám.

2017. okt. 8. 14:12
 10/11 Költőnő? ***** válasza:
93%

Hamarább történt a dolog, mint ahogy a dolog köztetek kialakult. Exek nem véletlenül exek, de utálni, tiltani őket senki számára nem kötelező. Én még azt sem jelenteném ki, hogy nem illendő tartani velük a kapcsolatot, mert ezt sztem azok tálalták Ki, akiknek ezzel kapcsolatban ellenérzése van.

Ha nincs cicázás, flört és megbízható az ember, ergo tényleg nem akar már semmit tőle; engem nem zavar. Én is több exemmel vagyok baráti viszonyban. Minden hátsó szándék nélkül.

És igen; azokat zavarja, akik nem bíznak magukban és a másikban.

2017. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!