Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontosak az anyagiak egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mármint, itt az oldal válaszolói szerint.

A férjem idősebb nálam kicsivel, még a szülei tartották el, amikor lediplomázott, velem költözött külön először anno 27 évesen. Én 19 éves korom óta külön élek, nem taníttattak ki, mostanáig nem tudtam tanulni, mert dolgoztam, még a párom még egy szakmát szerzett.

Most mentem el tanulni, most ő segít ki azzal, hogy egyedül fizeti a lakbért és a rezsinket, mert egyetem mellett elsőévesként nem tudok olyan sokat dolgozni.

Az esküvőt abból a pénzből hoztuk ki, amit anno én tettem félre


Itt mégis sokan nagyon durván szidtak, hogy élősködök, meg fogja unni, menjek vissza anyámékhoz, ha gyerek akarok lenni.


Miért számít az, ki keresi meg a pénzt az adott időben, elvégre közös?


2017. okt. 17. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyet általában azok írják, akik szerint pénzéhesnek számít az a nő, aki az első randin elfogad egy pohár üdítőt.


Értelmes és komoly kapcsolatban nem számít, hogy kitől jön a pénz. Az a lényeg, hogy együtt boldogan meglegyenek.

2017. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Itt senki nem tudja elfogadni, hogy mások úgy élnek boldog kapcsolatban, ahogyan az nekik nem tetszik és ők nem élnének úgy.
2017. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Szomorú, hogy az itteni véleményeket figyelembe veszed.
2017. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom sajnálni azt az illetőt, aki ezt az oldalt komolyan veszi. Totál szórakozás számomra, egy-két kivételtől eltekintve. De azért mondok valamit: az számít, hogy ti ketten mit gondoltok és éreztek a kapcsolatban. Hidd el, boldogabb életed lesz, ha megtanulsz nagy ívben kábelt fektetni mások véleményére. A legtöbb ember olyan okosnak hiszi magát mások életében vájkálva...
2017. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk pl abszolút nem fontosak. Ha a pénz esetleg szóba jön, akkor éppen ötletekről vagy tervekről beszélünk a munkát illetően. Soha nem számítottak nálunk az anyagiak, pedig együtt élünk. Nem tudom mennyi pénzt hoz haza, nem is érdekel. Ha véletlenül bárkinek olyan kiadása van, ami sok neki egyszerre, vagy hirtelen jön, akkor a másik segít ha tud. Akinek éppen van pénze, az fizeti a bevásárlást, aki éppen ráér az megy a postára csekket fizetni. Ha ki lenne utólag számolva, hogy ki mennyit költ a közösre tuti billenne valamerre nem kicsit a mérleg, de nem tudnám megmondani, hogy melyikőnk felé. Gyakran meghívjuk egymást kávéra, üdítőre, sörre stb. Nálunk sosem volt téma a pénz. Maximum annyira, hogy "figyelj már basszus kifizettük mi a villanyt előző hónapban?" :D Mikor összeköltöztünk se beszéltük át az anyagiakat, én egyszerűen nem tudom megérteni, hogy mit lehet erről beszélgetni. Közös kasszáról hallani sem akarunk, házasság után sem. Én nem bírnék olyan emberrel együtt lenni, akivel havi egynél többször feljön a pénz mint probléma.
2017. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Te egy igen szerencsés ember vagy, tudj róla! Öt válaszolótól öt értelmes választ kaptál, ritka az ilyen jó arány.


Mindenkit felpontoztam.


A magánvéleményem az, h a párkapcsolatban az enyém-tiéd fogalomkör át kell étékelődjön. (Oké, a fogfájás az mindig egy emberé, de pl. a nemi betegség kettőé.) Pont attól vagytok egy pár, h egymásért is tesztek/éltek. Fordítsuk ki a szituációt, h jobban értetődjék: mit mondasz majd a gyerekednek, kié ő? Hisz az apja igen kis mennyiséget "adott bele", te pedig a nagy részét -így ugye milyen abszurd?

2017. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem mindenki él így, mint ti. Én sose lennék senkivel közös kasszán. Sok éve élek párkapcsolatban és ragaszkodok hozzá, hogy az én pénzem teljes mértékben legyen az enyém, párom meg csináljon azt a sajátjával, amit akar.

Szerencsések vagytok, hogy nem kihasználási alapon működik nálatok, de nem minden ember ilyen. Mielőtt páromat megismertem nem egy pasi szeretett volna velem azért összejönni, mert milyen jó lesz hol laknia, mert nekem van saját lakásom, és így nem kell albérletet fizetnie. Egy olyan gyöngyszem is akadt, aki a 100% közös kasszát preferálta, csak éppen nem vette tudomásul, hogy fele annyit se keres, mint én, és így én tuti nem megyek bele.

2017. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális, ahogy intézitek az ügyeket. Egy komoly párkapcsolatban az emberek ELŐRE felé mozdítják a másikat, mikor kinek van ehhez erőforrása, és így mélyül a kapcsolat is.

Aki meg beszólogat... irigy, magányos, rosszindulatú - ne foglalkozz vele.

2017. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!