Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm meghízott. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm meghízott. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyunk együtt. Az elején mikor megismertem, egy sportos jó alakú, vékony lány volt. Azóta eltelt 2 év és eléggé meghízott. Nem mondanám kövérnek, de 6-7 kg plusz szerintem van rajta. Persze tudom, hogy ha nem csak a testéért vagyok vele, akkor így is elfogadom és szeretem, azonban bevallom, hogy mostanában eléggé zavar és szembetűnő a változás. Imádom, szeretem, de szeretném ha kezdene valamit magával, mert ha ez így folytatódik, akkor nem lesz jó vége. Először próbáltam neki azzal segíteni, hogy példát mutatok, leálltam az édességekkel, elkezdtem újra sportolni, normálisan kajálok és leadtam 6 kg-ot, visszanyertem a régi alakomat, tetszik is neki. Gondoltam, ezek után, hátha ő is kedvet kap, de nem. Ritkán eljön velem mozogni, de ennyi, futni nem akar, edzeni nem akar, inkább pihen. Mozogni szeret, ha elterelődik róla a gondolata, hogy edz (pl. korizunk, kirándulunk meg ilyenek). Mondanom felesleges szerintem, hogy felszedett magára pár kg-ot, mert ő is tudja, még mondogatja is, hogy újra a régi lesz, le fog fogyni mert nem érzi így jól magát, de hát már több hónapja mondogatja és nem tesz érte semmit sem, eszi a sok édességet, issza a kólát és nem sportol. Mégis miért mondogatja akkor, hogy le akar fogyni, és hogy nem érzi jól magát a bőrében, ha nem tesz érte semmit sem? Ha felhoznám neki újra a dolgot, hogy szeretném ha lefogyna, tuti megsértődne, hisz ezen ki ne sértődne meg. Sajnálom, mert nem így ismertem meg, sportos lány volt, nem értem, miért hízott meg. Lehet, hogy elítéltek, de nem szeretném elfogadni ezt a helyzetet, mert én is odafigyelek magamra, és szeretném, ha ő is megtenné ezt magáért, hisz nem ilyen volt. Hogyan tudnám rávenni a változásra? Ha csak felhozom a dolgot, sértődés van belőle. 3 farmert kihízott és mondtam neki, hogy nyugodtan menjünk el új farmert nézni, de mi lenne ha közben megpróbálna visszafogyni a régi farmerjeibe. Egyébként lehetséges, hogy velem is baj van, mert túl nyers a stílusom és lehet, nem mindig olyan lágyan fogalmazok, ahogyan azt a női nem elvárná, főleg ha a súlyáról van szó.

2017. okt. 18. 07:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%

Most ez komoly??? 6-7 kiló plusz az ami zavar? Te amúgy kirakatbabát kerestél vagy párkapcsolatot? Az ilyen kis kockahasú szedett szemöldökű kis lelkiszegény emberkék mint te is vigyorognak reggel önmaguknak a tükörbe, és mondják hogy "szeretlek".

A csajszi egy sokkal jobbat érdemel nálad.

2017. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
42%
Nálam az elhízás az igénytelenség jele, megpróbálnék hatni rá, hogy fogyjon vissza, de ha nem hajlandó rá, akkor szakítanék. Gondolj bele, ha nem hajlandó semmit se tenni ellene, akkor ez csak még rosszabb lesz.
2017. okt. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
53%
Nézzél ki egy kirakatban, valami csinos próbababát és azzal alakítsál ki komoly kapcsolatot. Az, biztos nem fog változni, hízni, fogyni. 5 év múlva is olyan lesz az alakja, mint mikor megláttad először.
2017. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
42%

Micsoda szemetek itt a válaszolók. Emeljenek meg egy 7 kilós zsírral teli edényt, megnézném, kit mennyire zavar, hogy egyrészt piszok nagy, másrészt piszok nehéz.


Szerintem a legegyenesebb az őszinteség. Mondd meg, hogy zavar, hogy mondogatja, de mégsem tesz a súlyáért. Vagy ne mondogassa, vagy tegyen èrte, akár veled karöltve.


Nekem sem szimpatikus, ha valaki felszedi egy féléves gyerek súlyát csakúgy alapon,de inkább az a zavaró, hogy picsog, de tenni nem hajlandó. Először derítsd ki, akar e fogyni a fenti példával.


Aki ezen megsértődik az sértődős, nem te vagy túl bunkó.

2017. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
59%
6-7 kiló plusz? :D Majd kismamaként és ha idősebb lesz, akkor is kilógó bordákat vársz el tőle. Szerencsés vagyok, hogy az én párom nem ettől lát szépnek.
2017. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem is kell elfogadjad. Ha nem tud visszafogyni, akkor akaratgyenge. Na nem is akar, akkor meg lusta. Nem kötelező együtt élned vele. Mondd neg neki egyenesen mi nem tetszik, és ha nem változtat rövid időn belül, akkor lépj ki a kapcsolatból.
2017. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Sértődés ide-oda szerintem ha zavar, akkor igenis meg kell beszélni a problémákat. Amúgy én is megértem a lányt, mármint, amikor a férjemmel megismerkedtünk, én is karcsúbb voltam, csak aztán valahogy olyan jó volt mindig elmenni együtt enni, pizzát rendelni edzés helyett, hogy hipp-hopp felszedtem 6-7 kiló pluszt én is. És bizonyára vannak olyan szerencsések, akiken ez meg sem látszik, én sajnos nem közéjük tartozom, engem is zavar, nem tetszik, hogy tudatosan kell mindig olyan felsőket húznom, amikben nem látszik a hasam, meg olyan nadrágokat kell folyton keresni, amiben nem tűnök kötözött sonkának, de változtatni mindig nehéz, a nulláról meg (merthogy az elmúlt években én sem sportoltam) nekiállni ilyen drasztikus változásnak, még nehezebb. Türelmesnek kell lenni. Fiatalon könnyű jól kinézni, még akkor is, ha nem mozogsz semmit meg zabálsz össze-vissza, de ahogy idősödik az ember, ez már közel sem annyira magától értetődő.


A férjem egyébként úgy jelzi nekem, hogy zavarja a túlsúlyom, hogy néha-néha megsimogatja a hasam, vagy a fenekemnél mondogatja, hogy milyen jó nagy kufferbe pakolni (ez utóbbit én is inkább viccesnek fogom fel, az igazságon nem fogok megsértődni :D ), szóval ő inkább azt jelzi, hogy észrevette a változást, de nem mondja ki, hogy kövér vagyok- lehet, nálatok is működhet ez a módszer.

2017. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

1 és 3, szerintem nem a 6-7 kg plusszal van a legnagyobb baja a kérdezőnek, hanem a folyamattal, ami elindult. Nekem 30 kg-t "sikerült" magamra szedni. Talán jó lett volna még úgy +10 kg környékén kapni egy "pofont". Nagyon nehéz leállni a rossz szokásokkal. És közben az ember csak kerekedik és zsírosodik.

Kérdező, szinte biztos, hogy nem fog megállni a dolog 6-7 kg plussznál, ha rossz szokások miatt hízott meg a barátnőd. Márpedig ahogy írod, sok édességet, cukros üdítőt iszik. Én azt javaslom, hogy mondd meg a barátnődnek, amit gondolsz. Nagy szívességet teszel neki, még ha most nem is érzi így. Ki fog akadni, talán sírni fog, talán haragudni fog, még az is lehet, hogy elhagy. De akkor is az ő érdeke, hogy egy számára fontos személy rászóljon, hogy nagyon rossz úton halad.

2017. okt. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%
# 5/5 Ezek még gyerekek:) Messze vannak még a hosszú, komoly kapcsolattól:) Neki még a média által sugallt alak a mérték és nem az érzelmek, a komoly kapcsolat. Talán, majd rájönnek, nem attól értékes a másik, hogy van rajta 5 kiló, vagy nincs:)
2017. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
66%

Hű de sok itt a paraszt. Azért 3 farmert kihízni már elég durva. Itt nem a súlyról van szó első sorban, hanem hogy a csaj igénytelen és lusta lett. Azok meg csak röhögök, hogy egyesek már a terhességet is ide keverik. Igen, akkor is hízik ember, mert egy gyermek nő a testében! Bmeg, éhezzen akkor??

De egy fiatal nő annyira igenis legen igényes, hogy nem hagyja el ennyire magát. Sőt alapvetően minden nő. Lehet álszenteskedni, de engem is zavarna, ha csak úgy dagadni kezdene a párom. Oké, nem kell sportolni, de ne zabáljon, mint egy disznó. Én sem vagyok egy sportmániás, de cserébe nem tömöm két pofára az édességet.

Na meg tegyük hozzá, milyen jogon várja el bárki a kérdezőtől, hogy akinek egy energikus, normális alkatú lány tetszik, az ugyanúgy szeretni fog egy lusta kövér lányt? Egyszerűen illúzióromboló, ah valami olyan komolyabb változás megy végbe a másikon, ami taszító és szükségtelen....

2017. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!