Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Magyarok miért beteges kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarok miért beteges kapcsolatfüggők?

Figyelt kérdés
Állandóan panaszkodnak, ilyen meg olyan párom, utálom a páromat, nem tudom elviselni...stb De akkor sem szakít vele. Inkább hosszú évekig bent maradt egy rossz párkapcsolatban, és tovább panaszkodik. Ahelyett szakítana vele, keresne új kapcsolatot, amiben boldog lenne. Ez valami fétis náluk, élvezik rossz párkapcsolatban szenvednek?

2017. okt. 18. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Miért, a külföldieknél úgy gondolod, hogy nem létezik ez a jelenség?

22/N

2017. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Ez a kapcsolatfüggő szó a legújabb populista creálmány a bunkó nyugati médiából. Először is a Normális Komoly Kapcsolat fogalmát kellene teljesen megérteni, nem pedig 30-ason is dedós tapasztalatlannak lenni ezen a téren(!).
2017. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24 fvagyok sose voltam kapcsolatban ez se jobb
2017. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, te vagy az a fazon, akivel egy nő sem jött össze, ezért most savazol mindenkit, aki kapcsolatban él ("kapcsolatfüggés"), és inkább a "minőségi egyedüllétet" választod?
2017. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én szeretem a párom :D
2017. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Ismered a világ összes országát?
2017. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden pár ilyen, csak az emberi elme úgy működik, főképp a magyar, hogy kiélezett a radarja a panasszó iránt és a negatív dolgok jobban belevésődnek a tudatába. Pont, hogy a válások aránya kiugró a statisztikák szerint, tehát inkább az jellemző, hogy a magyarok nagyon is ki tudnak lépni a kapcsolatból, ha szenvednek benne.
2017. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez a magyaroknál különösen jellemző lenne. Szerintem csak azért gondolod ezt, mert magyar sztorikat hallasz, mert magyar közegben vagy.


Az ok egyszerű: a legtöbb emberben nagyon erős a szociális túlélési ösztön. A társadalom pedig azt várja el, hogy kapcsolatban legyél. Nem >jó< kapcsolatban, bármilyen kapcsolatban. A szociális túlélés érdekében így nagyon sokan tesznek így: párkapcsolatba kezdenek, így bezsebelik a társadalmi jóváhagyást, de fogalmuk nincsen, hogy innen hogyan tovább.

2017. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ennek sokkal prózaibb oka van.

Egyedül, egy fizetésből nem lehet megélni.


Nem tud egyik fél sem albérletbe menni rővid időn belül, nem tudnak egyedül fenntartani egy lakást, nem beszélve arról, hogy milyen nehéz egyedül gyereket nevelni, vagy a gyerektartás kifizetése után megélni a maradékból.


Ez a legtöbb esetben az oka annak, hogy valaki benne marad a kakiban, és csak akkor lép, ha van másik "lakótárst".

2017. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4 országban éltem eddig, mindenhol létező jelenség. Ez emberi jellemvonás, nem pedig nemzeti.

Kevés embernek van sajnos helyén az önismerete, önképe, sokan elképesztően gyávák, rettegnek egyedül lenni, az határozza meg számukra az értéküket, ha van mellettük valaki.. Sok esetben pedig tényleg anyagi okok miatt kényszerülnek egymásra.

2017. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!