Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk egy nagyvárosba (én egyetem miatt), és akármikor ha el akarok menni kicsit iszogatni a szaktársaimmal, barátom is mindenáron jönni akar. De nem bulizni, hanem konkrétan ellenőrizgetni, megnézni milyen fiúkkal vagyok egy szakon és "vigyázni rám". Nem mondja ki így konkrétan, de tudom milyen és tudom, hogy valójában ezért jönne. Ha meg elmondom, hogy egyedül szeretnék menni, akkor azt vágja a fejemhez, hogy biztos szégyellem és látom rajta, hogy nem bízik meg bennem teljesen. Van pár ruhadarab, amit nem is nagyon enged, hogy fölvegyek. Én úgy érzem, hogy kicsit bekorlátoz. Én akarok túl sokat, velem van a baj, vagy vele? Hogyan tudnám elmagyarázni neki, hogy nekem kell egyfajta személyes tér, amiben ő nincs benne úgy, hogy lehetőleg ne sértődjön meg?

2017. okt. 19. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Tarhonyát!
2017. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Fú, de idegesítő az ilyen pasi. Ne hagyd, hogy korlátozzon! Állj a sarkadra. Ha meg hisztizik, és nem fogja fel, hogy vele van a baj, szakíts.

21N

2017. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Talán jól ismer téged és tudja, hogy pityókázva "megnyitod személyes teredet" másnak...
2017. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Hmmm egyetem iszogatás meg tartós kapcsolat nem fèr meg egymás melett! Mi annó együtt jártunk ki bulizni, ennek oka hogy együtt szerettük jól èrezni magunkat. De azèrt làttam ott komoly kapcsolatban lèvő kolis lányokat leitatva szobàra víve! Hogy ne legyen fèltèkeny ne igyàl...ha meg partyarc akarsz lenni akkor szakìts! Le leszek pontozva de tapasztalatból beszèlek!
2017. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pasizós, még pityókás állapotban sem. Amikor nem volt barátom, akkor se nagyon pasiztam, pedig megtehettem volna. Szóval nem attól fél, hogy megcsalom, nem is fogom, hanem inkább attól, hogy valakinek bejövök, vagy esetleg rámmászik. Köszönöm a válaszokat, az 'elmegyek, de nem iszom' ötlet tetszik, szerintem meg is próbálom felvetni, hátha.
2017. okt. 19. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne tudd meg, mennyire taszító, ha egy lány alkoholizál. Nekem komolytalanságot sugároz.


Amúgy a féltékenység két okból alakul ki:

1. nem bízik benned: Ebben az esetben mit akarsz még tőle? X hónapot/évet akarsz eltölteni egy olyan alakkal, aki nem bízik benned? A bizalom a párkapcsolat alapja.


2. nem bízik önmagában: Az effajta emberek szinte minden azonos nemű embert potenciálisan jobbnak találnak maguknál. Nem te, ő. Azt gondolhatja, hogy bármelyik srác (cagy csaj) jobb nála, így nyilván való,hogy leváltod őt egy jobbra.


Mit csinálj? Ülje le vele beszélgetni. Határozott nyugodt hangnemben, hogy érezze, komoly a téma. Kérdezd meg, mi az oka. Benned nem bízik? Ha nem adtál rá okot (és az iszogatás nem ok), akkor nincs mit megbeszélni, cső-szevasz, az ilyen embernek le is út, fel is út. Magában nem bízik? Erre van megoldás. Te, vagy egy szakember. Az önbizalom nem csettintésre jön.

Amúgy az engedélye nem kell semmire. Engeded neki,hogy megmondja, mit vegyél fel? Ha igen, akkor te is benne vagy a játékban vastagon. Nem a főnököd, de te alárendeled magad neki. Ha szerinted ez okés, ám csináld, de csak rosszabb lesz.Megeshet,hogy azt is meg fogja mondani előbb-utóbb,hogy kivel telefonálj. Nem viccelek.

Bár az,hogy vigyázni akar rád, teljesen normális. Nem tudom, milyen fiúkkal mész iszogatni, de férfiből vagyok. Bár nekem soha nem lenne képem ilyet tenni, de pontosan tudom, mire vagyunk képesek. TUdjuk tenni a szépet lányoknak, meg hogy "barátok" vagyunk, de azoknak a fiúknak tudod mit csinálna a nagy százaléka? Megdugna. Bocs. De nekik csak az iszogatás maradt.


Remélem, midnenre kiterjedő választ adtam.

2017. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

"Köszönöm a válaszokat, az 'elmegyek, de nem iszom' ötlet tetszik, szerintem meg is próbálom felvetni, hátha"

Hozzáteszem még: Ezzel megint csak alárendeled magadat neki. Ezzel nem oldod meg a problémát. Nem lesz kevésbé féltékeny, a probléma adott lesz. A problémát nem azzal fogod megoldani,ha nem iszol.

Nem önszántadból cselekszel, hanem elkerülni készülsz egy óvodás sértődést. Lehet ám így élni évtizedeket is, ismerek példákat. Csak nem érdemes.

2017. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy érzem, hogy kicsit bekorlátoz. " - én meg úgy, hogy nagyon, lényegében a tulajdonának tart, amúgy megy egy ócska ribinek. Jó ez neked?

És ez a taplóság, vagy betegség nem javul, hanem romlik, -- öt év múlva az utcára se fog kiengedni egyedül.

2017. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!