Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan ne legyek féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek féltékeny ennyire a volt barátnőjére?

Figyelt kérdés
jelenlegi páromnak volt egy barátnője előttem, akivel nem is igazi kapcsolat volt és a csaj meg is csalta, de barátom nagyon kötődött hozzá, jobban mint hozzám mikor összejöttünk. Azóta állítólag ez változott és én sokkal fontosabb vagyok neki, mint a másik valaha is volt és h én is váltok ki belőle érzéseket. Mikor rékérdeztem h ugyanolyat mint a másik, azt mondta h annyira mások vagyunk, teljesen más a két dolog, én fontosabb vagyok neki, jól érzi magát velem és nem akar elveszíteni. Igazából elég sokat veszekszünk, pont a féltékenységem miatt, már sokszor azt hittem h végleg vége lesz, de mondta h ő nem akar elengedni bármennyire is hisztis p.csa vagyok, mert velem akar lenni. Csak annyira ott van bennem ez az egész, főleg, hogy a csaj dobta, és félek ha én nem jelentek neki annyit mint a másik akkor meg fog csalni.
2017. okt. 24. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes példája, hogy hogy lehet elrontani egy jó kapcsolatot.
2017. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy használod az eszed és aktívan törekszel a féltékenységed leküzdésére. Ne fogadd el, hogy féltékeny vagy, tudatosan küzdj ellene: fejezd ki a barátodnak, hogy féltékeny vagy, de tudod, hogy értelmetlen és káros dolog és szeretnéd leküzdeni. Mondd el az aggályaidat és add meg neki az esélyt, hogy megerősítsen. Dolgozz ki egy "jó" viselkedésmintát és helyettesítsd a féltékenykedést azzal, amikor csak tudod; először csak utólag, aztán már előre.

Az a hozzád hasonlók baja, hogy elfogadák, hogy "ők ilyenek". Kimondani azt, hogy "féltékeny típus vagyok", az egyik legpusztítóbb dolog: elhárítod a felelősségedet és kizárod a változás lehetőségét. De ez nem így működik. Féltékeny vagy? Változtass, ne legyél az.

Te most épp tönkreteszel egy potenciálisan jó kapcsolatot, és az összeset tönkre fogod tenni, amíg féltékenykedsz.

2017. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én anno elrontottam a legelső kapcsolatom a féltékenységemmel. Azóta eltelt jópár év, és tudom, hogy hibáztam.

A mostani páromnál rengeteget küzdöttem és küzdök még ma is a féltékenységgel, bár már korántsincs annyira erősen bennem mint régen.

Néha feltűnik amikor látom, hogy lánnyal, lányokkal beszélget. De utána eszembe jut, hogy nekem is vannak haverjaim, férfi kollégáim akikkel jóba vagyok, és akikkel szívesen elmegyek meginni valamit, és belegondolok abba, hogy milyen lenne ha ő féltékeny lenne. Teljesen feleslegesnek gondolnám a féltékenységét, mert én ŐT SZERETEM. Na ez utána megnyugtat, mert rájövök, hogy a lány haverjai is olyan haverok mint nekem a férfi haverjaim. :)


23N

2017. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!