Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vannak sokan együtt még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak sokan együtt még mindig, ha nem megfelelő a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, szóval nagy élettapasztalatot ne várjatok :) mostanában elkezdtem arra különösen figyelni, hogy a körülöttem hosszú ideje kapcsolatban élők közül (idősebbek inkább) alig akad 1-2 pár, akik szeretik egymást. Mindenkinél csak azt látom, hogy megy a szekálás, kb utálják egymást, de azért együtt élnek még mindig.


Csak az én környezetemben fordul elő ilyesmi? Valamint a fő kérdés, hogy miért lehet ez? Én úgy gondolom, hogy ha két ember "nem működik együtt jól", akkor inkább próbálkozzanak egyedül/mással. Élni egyedül is lehet, és talán még élvezetesebb is, mint olyannal, akit ki nem állhat az ember.


Köszi előre is!



2017. nov. 12. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Met nem mernek vagy nem akarnak lépni változtatni.

Sokak a gyerek-gyerekek miatt maradnak együtt,hogy ne csonka családban nőjön fel.

Egymás mellett élnek,közös a lakás,autó stb...stressz lenne a válás,így kényelmes.

Biztost bizonytalanra nem cserélnek.

Pasiknak megfelel ha biztos a háttér és csak eljárnak egy-egy légyottra,

Nőknél a férj keres jobban egyedül nem tudna olyan színvonalon élni stb....


Sajnos sok a boldogtalan ember,és sokan gyávák változtatni.-meg nem is egyszerű.

/N.

2017. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számtalan oka lelhet:


1. Egy rakás ember kapcsolatfüggő, és inkább együtt van BÁRKIVEL, minthogy egyedül legyen. Azt hiszi, hogy ő ettől szeretett és sokat ér, közben meg csak hazudik magának meg mindenki másnak is.


2. Ha felnőttekről beszélünk, akkor sajnos ott közrejátszanak az anyagiak is: pl. együtt kivettek egy albérletet, együtt tudnák is fizetni a számlákat, de ha szétmennének, akkor egyedül már nem tudnák eltartani magukat. A szülőkhöz visszaköltözni meg derogál egyeseknek, szóval akkor már inkább "együtt maradnak". Sokszor csak szóban. A valóságban meg mindenki arra kalandozik, amerre csak lát.


3. Ha gyerek is van, az még inkább bonyolítja a dolgot... Szegény kölköt nyilván nem akarják stressznek kitenni, hogy anyuci, apuci válik, szétmegy, akármi... szóval játsszák otthon a mintaszülőt, közben meg félrekefél mindkettő, mert úgy kényelmes és egyszerű.

2017. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem csak a te környezetedben van hanem az enyémben is, sokszor női oldalról probléma lehet ,hogy egy ilyen kapcsolatban annyira elvesztik az önbizalmukat önértékelésüket ,hogy úgy gondolják ők már nem kellenek senkinek nem tudjuk mi zajlik otthon velük ha ketten vannak ,léteznek ilyen kapcsolatban olyan férfiak is akik direkt beszélik bele egy nőbe hogy kinek kellenél rajtam kívül, meg hogy nézel ki ,és inkább kapaszkodnak a semmibe sajnos mert félnek az egyedül léttől,vagy a másik lehetőség ,hogy az egyik fél még szereti a másikat és ragaszkodik próbálja menteni a menthetőt : saját tapasztalatom alapján
2017. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyagi okok miatt is lehet ilyen helyzet.
2017. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ember nem dobja el rögtön a kapcsolatot ha valami nem stimmel.Szerintem próbál javítani.Én négy évig őrlődtem a házasságban a 14-ből.Igen anyagiak, igen gyerekek miatt is.De eljött a pont amikor azt mondtuk a volt férjemmel, hogy addig váljunk amíg meg nem gyűlöljük egymást.Teljesen normálisan váltunk, mindenben megegyeztünk.Azóta is normális kapcsolat van köztünk, ennek már öt éve.Ahol már gyerek van nem jó válni.Mindenképp törés.Mi tök normálisan váltunk, egy helyen lakunk a gyerekek akkor mennek amikor akarnak nincs láthatás megszabva, de így is megviselte őket.
2017. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!