Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavarna, ha a párod fizetéstől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavarna, ha a párod fizetéstől fizetésig élne?

Figyelt kérdés
Tehát elköltené a fizetését magára minden hónapban (persze fizetne mindent amit muszáj, de az utána fenmaradó részt), aztán hó közepén már alig várná a a következő fizut, nem tenne rendszeresen félre. (Persze lenne egy kisebb megtakarítása, olyan 3-400 ezer között mozgó összeg, ami azért nem sok egy húszas éveiben járó fiatalnak)
2017. nov. 15. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ. Ha keveset keresne, amiből épp kijön, ÉS keresné a módját a fejlődésnek, az nem zavarna.

Ha elköltené minden pénzét baromságokra, akkor meg nem lenne a pasim, szóval gyakorlatilag akkor se zavarna.

2017. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Csak személyiség számít. Van olyan helyzet, ahol ez lenne ésszerű.
2017. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

#2

Nekem a pazarlás, a felelőtlenség, és a nem gondolkodàs, mint személyiségjegyek taszítóak :)

2017. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól él, akkor nem. Az én családomban is így ment, szinte semmi megtakarítás, se saját ház, se autó. De hónapról hónapra tök jól éltünk/élnek a szüleim még mindig. Más meg kuporgatta a forintjait, ette a teszkó gazdaságost és kínaiból öltözködött, hogy tudjon venni egy lepusztult parasztházat és utána fizethette a svájcifrankot.

Mondjuk a mai világban a tutibiztos munkahely ritka, némi megtakarítás nem árt.

2017. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel en is igy elek, nem varom , nem VARHATOM el, hogy a parom havonta milliokat keressen. Nem is keres. Sot, eleg komoly osszeggel minuszban vagyunk a csaladnak, de kozosen torlesztjuk. Probaljuk megoldani a problemat.

Nem a penzt fogja meghatarozni, hogy mennyire szeressek valakit. Mondtam is neki, ha ugy alakul ,( persze nem fog, csak poenbol) hogy egy dobozban kell lakunk a hid alatt, szivesen megyek vele.

2017. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ. Ha megtehetné, hogy félre tesz valamennyit, de inkább elbarmolja az nem tetszene. Ez persze nem azt jelenti, hogy a 15 forintos szikkadt zsemlét és a 100 forintos budgetes párizsit egye csak azért, hogy megspóroljon 20 forintot, de ha mondjuk már ezen túlmenően olyan dolgokra költ amire nem feltétlenül lenne szüksége és azt a pénzt mondjuk félre tudná tenni az picit zavarna. Ilyen szempontból mondjuk sosem voltam egy ellenőrizgetős fajta és a közös kasszát sem támogatom nyilván a saját pénzével mindenki azt csinál amit akar, de nekem fontos az is, hogy gondoljon a jövőre, pl mindketten tegyünk félre x összeget a maradékkal meg aztán mindenki azt kezd amit akar.
2017. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert én is úgy éltem mindig. A lényeg, ha jön egy cél, mondjuk, ház, autó, stb, akkor tudja, hogyan kapja össze rá a pénzt.
2017. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ... Ha baromi nagy összegeket szórna el fölösleges hülyeségekre, akkor zavarna. Ezt költhetnénk egy közös programra is. Meg azért soha nem baj, ha van pénz tartalékba. Ha más nem lehet belőle venni valami nagyobb értékű hasznos dolgot. Mióta saját házunk van párommal azóta jöttem én is rá, hogy mindig van mire költeni. Persze nem kell minden fillért kuporgatni, de aki ennyire nem tud bánni a pénzzel, és hó közepétől kb éhezik, azzal nem tudnék együtt élni.
2017. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit keres. Ha keres pl 120.000 ft-ot, a kiadásai meg 80.000 ft körül vannak és még emellett félretett 3-400e ft-ot akkor örülnék, hogy még így is képes spórolni. Ha keresne 400e ft-ot és sosem lenne pénze, meg keresne mondjuk két éve 400eft-ot havonta, amiből összesen félre lenne rakva 300e akkor nagyon idegesítene.
2017. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Függ, hogy pl. helyzetéből adódóan megteheti-e, milyen idős, mire költi, távolabbi perspektíváktól stb. Én pl. fél millió felett keresek, de nem "kuporgatok". Igaz azért nem is fizetéstől fizetésig élek, és nem "hülyeségekre" költök, hanem igyekszem egy kényelmes és tartalmas életet fenntartani belőle.
2017. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!