Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Haragudnátok a párotokra, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haragudnátok a párotokra, ha megbukna az egyetemen?

Figyelt kérdés

Külföldre költöztem a páromhoz anno, idén el is kezdtem az egyetemet, de nehézségeim vannak két tárggyal.

Rajtam meg 1 lányon kívül mindenki anyanyelvi a szakon, nekünk felsőfokú nyelvvizsgánk van, de sajnos érthetően vannak kimaradásaink a középiskolás irodalom tananyagból, sőt, még az általánosiskolás nyelvtanból is (mondatelemzés).

Tanulok, igyekszem behozni, de ami a többieknek ismétlés, és amire építeni kéne, az nekem újdonság.

Nem tudom magam úgy kifejezni magam szóban, improvizálva, mint egy anyanyelvű, ehhez 3 év tanulás kevés, amennyi a nyelv elsajátítására kellett.

Szégyen, nem szégyen, vannak hiányosságaim, ami ha a mindennapi életben nem is, órákon néha megnyilvánul.

(az egyik órám szerintem magyarul is nehéz lenne, nagyon elvont)

Két szakos nyelvész szakon vagyok.

A párom sem anyanyelvű, néha pislog, ez mi, az mi, holott már elvégzett egy sulit (igaz, nem egyetemet, azt megcsinálta még otthon) idekint is.


Néha mondom neki, hogy meg fogok bukni ebből a két tárgyból, az szent, de szerinte csak alulértékelem magam, nem olyan könnyen buktatnak azért.

Szóval rettegek, ha komolyan megbuknék, egy világ dőlne össze benne. Én meg el vagyok keseredve emiatt


(magam finanszírozom a tanulmányaim és az életem diákmunkából, csak együtt élünk)


2017. nov. 19. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Túl nagyot akartál ugrani. Nem jött össze, van ilyen. Ezèrt nem kell haragudni, csak a tanulságot levonni.
2017. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindegy, hogy mit gondol? Te életed.
2017. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, magyar nyelvű szakokon, magyar anyanyelvű emberek is megbuknak tárgyakból, még olyanok is, akik amúgy szorgalmasak, motiváltak, és mindent beleadnak. Szerintem túlzó a félelmed és a rettegésed. A párod pedig láthatóan hisz benned, biztat téged, kétlem, hogy ő rosszul reagálna egy-egy bukásra. Ha igaz, amit írsz, akkor te mindent megteszel, nagyon lelkiismeretes vagy és folyamatosan igyekszel bepótolni azt az alapot, ami kimaradt. Vannak nehézségek, de ez ne vegye el a kedved, mindenhol vannak. Ha megbuksz valamiből, de te megtetted azt, ami tőled telt, akkor bizony fel kell állni utána és menni kell tovább, megpróbálni még egyszer. Az egyetem után soha senki nem fogja megkérdezni, hogy te megbuktál-e ebből meg abból a tárgyból.

Én egy nehéz szakon vagyok itthon, persze ezt is van, aki elvégzi úgy, hogy csak ötöse van végig, de én sose estem kétségbe, ha megbuktam egy-két vizsgán, előfordult. Igyekeztem tanulni belőle és több tapasztalattal nekiállni megint. A párom mindig támogatott, sőt, a szüleim is, akik életükben nem jártak egyetemre és fogalmuk sincs, milyen a rendszer (ezt azért mondom, mert sokszor aki nem ismeri az egyetemi világot, az kiborul a bukásokon, vagy az órákról való hiányzásokon stb.). Mindig látták rajtam, hogy komolyan veszem a tanulmányaimat, igyekszem, de nem mindig jön ki úgy a lépés, akár az én hibámból, akár rajtam kívüli okokból, hogy elsőre sikerüljön minden úgy, ahogy szeretném. De semmilyen hátrány nem ért azóta ezzel kapcsolatban.


Ne add fel, és főleg ne keseredj el, attól, hogy megbuksz, még nem dől össze a világ, hiába érzed azt!

2017. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erovel eleg sokan elashatnank itt magunkat, akik megbuktak magyar egyetemen magyar nyelven oktatott targybol :D. Tok hulyeseg ezen kattogni, neha bukik az ember, ez van.

Milyen szak(ok) ez(ek) egyebkent? Mert hogy mindenki anyanyelvu, de megis nyelvszakok.

2017. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1, Felvettek elsőre, szóval a "nem jött össze" azért erős kifejezés


2, Nem, nem mindegy. A párommal akarom leélni az életem, fontos, hogy lássa, nem csak tengek a világban, hanem céljaim vannak.

2017. nov. 19. 20:45
 6/11 A kérdező kommentje:

Skandinavisztika (ez az alapoktól, itt nincs is gondom), illetve német irodalom, mindez Németországban.

Nehézségeim az irodalomtörténettel vannak, mert nagyon elvont, illetve az összehasonlótó nyelvészettel (jó, ez skandi, de idén még csak a német alapokat "ismételjük". Vagyis, ismétlik a németek, én meg pislogok)

2017. nov. 19. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha látnám rajta, hogy megtett minden telhetőt, akkor nem tudnék őszintén haragudni rá. Ha azt látnám, hogy csak elszúrta az idejét hülyeségekre, akkor igen.
2017. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne a parodnak akarj megfelelni, hanem sajat magadnak. Magadnak akard megmutatni azokat a celokat, ne pedig neki, "mert kulonben nem elne le veled az eletet". Ha ilyen parod reakciojatol fuggo iranyba mesz el (es a kerdes feltevese mar ezt mutatja, mert pl. az is beszedes hogy nem azt kerdezted egy masik topikban pl. hogy hogyan lehetne eredmenyesebben idegen nyelven tanulni, hanem hogy "jaj, ti haragudnatok-e ram a parom helyeben?"), akkor hosszutavon csak felemeszted magadat egy szelmalomharcban, aminek a vegere meggyozod magad, hogy "biztos haragszik ram, es en meg erre is szar vagyok", es teljesen tonkreteszed magadat ebben meg a kapcsolatodat is (bar, azt neked kell tudnod, hogy mennyire egeszseges alapbol ha ennyire felsz a reakciojatol).
2017. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is buktam jó pár vizsgát elsőre, pedig magyar nyelvű tárgy volt. Páromnak semmi gondja nem volt vele, tudja, hogy vannak rossz tanárok, vannak nehéz tárgyak, van amit ha félholtra vernek se tudsz megtanulni. Meg persze volt, hogy 8kor hazaestem melóból és úgy tanultam vizsgára pár órát, persze hogy nem mentem át. De lakásra gyűjtöttünk, valamit valamiért. Pótvizsgán minden összejött, a többi nem számít. Azért szerintem aki értelmes ember az tudja, hogy hibázunk néha. Hogy van, amihez nincs érzéked, van ami nehéz neked. Aki 1-2 bukott vizsga vagy tárgy miatt elítél, azzal eleve nem is nagyon van értelme együtt maradni.
2017. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legalább próbálkozol és ez a lényeg.

Én inkább büszke lennék Rád,amiért próbálod behozni a lemaradásodat és az egyetemen bizony előfordul,hogy elsőre 1-2 tárgy nem sikerül.Majd sikerül másodszor.Rosszabb esetben harmadszor.Én nyelvszakos vagyok és a nyelvészet a halálom,konkrétan olyan tárgyam nincs is belőle,ami elsőre sikerült volna-diszkalkúlia visszavág-.Most is van olyan tárgyam,amit most veszek fel majd negyedszerre,mert konkrétan nem adott meg a tanár 1-2 pontot,ami hiányzott volna.

Ha viszont ha azt látnám,hogy xarsz az egészbe,akkor haragudnék.Nálad nem ezt látom.

2017. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!