Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindig talált kifogást az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig talált kifogást az összeköltözésre évek alatt, örökre ez menne nála, vagy mire lehet vélni egy nőnél?

Figyelt kérdés
3,5 éve vagyunk együtt, a barátnőm 35 éves, én fiatalabb, most nála lakom lakásban, de 3 évig külön albérletben voltunk, jelenleg egészségügyi problémák miatt egy éve nincs munkám. Mikor volt, és nem kerestem /szerintem/ rosszul, és már ki volt nézve egy ház, mert kutya és ház lenne elvileg a közös vágy, csak alá kellett volna írni a szerződést, 1 éve voltunk együtt ekkor, megfutamodott és lemondta... ekkor nekem költözés miatt pár napom maradt másik albérletet keresni magamnak. Aztán eltelt még egy év, tavaly nyáron is szóba került, de akkor is volt kifogás. Idén májusban ismét előjött, megnéztünk 15 házat, végre találtunk egyet, erre jött kifogás, hogy ha ő megbetegszik, akkor nem lesz kereset, nem fogjuk tudni fizetni... amit megértek, és igaz, de előtte volt pénzem, és ez miért az utolsó pillanatban jött elő megint, mikor én már beleéltem magam. Most már határidőhöz kötöttük a dolgokat, mivel 'neki már megy az idő', és rájött idén ,hogy szeretne gyereket, stb., az összeköltözés határideje néhány hónap, ehhez egy feltétel a részéről, hogy nettó 200 felett keressek ismét. Ezt nem tudom ígérni, sokszor mondtam, mivel beteg vagyok, hiába előtte ment jól, orvosokra meg gyógyszerekre százezrek mentek el, a szüleim támogatnak most anyagilag, és nem mennék vissza a volt munkahelyemre, hogy ismét így lebetegedjek, mert részben amiatt, persze van más szakma is, de máséban nem biztos hogy annyit keresnék. Ő 500 felett keres, persze egyetértek, hogy mi lesz, ha esetleg ő lebetegszik, ami a mostani 'kifogás', de nem tervezek örökre beteg lenni ,vagy meghalni, de nekem ez azóta rosszul esik, mióta ezt mondta, és mondtam már neki, hogy felesleges időhúzás így, mert jelenleg nem úgy tűnik, hogy egyhamar felépülök, és arra várni, hogy elteljen az a fél év, és hazamegyek, mire annyit mondott, hogy ő szeret, de ha nekem úgy jobb lesz, akkor menjek haza. Nem várom, hogy könyörögjön, de 3.5 év után egy ész érvvel alátámasztott dologra több reakciót vártam... mert már félek, hogy megint az lenne, ha jól keresek, hogy ott állunk, tetszik a ház, és utolsó mp-ben megint becsapjon, amit ő nem érez becsapásnak, de másnak nem tudom nevezni.
2017. nov. 22. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha maradsz jó, ha elmész az is jó. Nem úgy tűnik, hogy nagyon odalenne érted.
2017. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neki mindegy, tényleg nem úgy néz ki , mint aki szeret. Az normális, hogy belegondolt mi lesz ha ő is beteg lesz és nem tudja fizetni. Nyilván akkora házat néz, ami ha gond van is tud fizetni. AZ is normális ha venne, csak a saját nevére, lepírozva, hogy az külön vagyon. Nézd neki van pénze, Ő dönt,hogy vesz e házat, vagy nem és mekkorát. Azzal nem lehet számlát fizetni, hogy Neked volt pénzed. Azt is gondold át, hogy mondjuk van gyerek és még egy nagy házat fenntartani és tényleg beüt valami és akkor miből éltek vagy él mondjuk? Csak a az fura az egészben, hogy neki mindegy Te hol élsz és nem inkább vesz egy kisebb lakást ahol tudtok együtt élni. A te gondjaidat viszont nem oldhatja meg, ahogy fordítva sem lenne normális.
2017. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Össze vagytok költözve, nem? Hiszen nála laksz.

Tekintettel az anyagi helyzetetekre, nem csodálom, hogy nem akarja. Te nem keresel, ő tart el. Mégis hogy akrna így gyereket? Egy már van neki.

Neked van pénzed házra? Vagy a barátnőd vegye meg egyedül?

Teljesen érthető a bizonytalansága.

2017. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Acsaládban egyedüli keresőként, úgy, hogy te nem dolgozol, nem lehet tudni mikor állhatsz megint munkába, a régi szakmádba nem is tudsz visszamenni, és bizonytalan mikor leszel megint beteg és emiatt mikor esik ki újra a kereseted és jelennek meg helyette százezres egészségügyi kiadások, teljesen racionális döntés nem sürgetni a házvásárlást és a gyerekprojektet, főleg ha van lakásotok.

Más lenne, ha anyósnáé laknátok mondjuk, de nem így van. És egy családi ház sok pénz. Eleve a megvétel, de utána a hiteltörlesztő és az ahhoz kapcsolódó felelősség, (vagy ha zsebből veszitek, a lenullázott/minimalizált megtakarításokkal járó kockázat), a fenntartás, a megnövekedett közműszámlák, esetleges felújítás és bebútorozás, illetve ha a betegséged miatt nem tudsz dolgozni, valószínűnek tartom hogy a ház napi szintű fenntartása, a takarítás, a főzés, a kert rendbentartása is a barátnőd nyakába szakadna. Teljesen érthető hogy egy ekkora bizonytalanságba nem akar fejest ugrani.

2017. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos a helyzet az, hogy a lakás, ahol most élünk, az sem saját, hanem az ő albérlete már 6 éve. Én vidéken nőttem fel, nekem alap a ház, de ő sem szereti, azt mondta. Elvileg ez a ház dolog úgy volt, hogy a szülei 8éve!! árulják a házukat, hogy abból a pénzből mindkét gyerekük tudjon venni egy-egy ingatlant. Csak őket nem érdekli ez a dolog, de az a pénz fedezte volna legalább a ház árának 70-80%-át, igénytől függően. Ez már évek óta így megy, hogy meglesz a pénz, kipótoljuk kis hitellel, stb, de nem adták el. Miután havi 150 ezer és afelett van egy havi albérlet, kezdtünk el sajátban gondolkodni, vagyis az övében, mert ugye az övé lenne, mert a törlesztő sem több. Egyébként engem nem zavar, bármikor kirakhat, hát tegyen ki, ha eljutunk egyszer oda, nyilván könnyebb egy új tubus majonézt felbontani a bolt polcáról és az üreset eldobni a szemétbe... Engem nem zavarna, ha az én szüleimtől kapnék tízmilliókat, és az én házamban élne ő, persze ez én vagyok. Tudom, és a jelen helyzetben lehet arra fogni, hogy nincs 200 feletti fix bevételem, én sem vennék fel 20-40 millió hitelt. De amikor évekig volt pénzem, akkor is kihátrált belőle. Ezért nem tudom a nők hogy gondolkodnak ebben. Neki is volt egy fél éves időszak amikor betegséggel küszködöt, szerencsére sikerült kigyógyítani, de minden nap vele voltam, és eszembe nem jutott volna otthagyni, ettől még nem éreztem a gyerekemnek, hanem a páromnak, akinek szüksége van a segítségemre. Persze ez megint csak az én gondolkodásom, és nem várok el cserébe semmit, mondtam neki többször. De ne úgy váljunk el, hogy még fél évet várunk a semmire, hanem akkor dobjon ki most, és keressen alapból gazdag férfit, akivel el tudja képzelni, vagy ne az legyen, ha megint munkába állok, hogy kihátrál, ezekre nem mondott semmit. Egyébként biztos hogy a szülei engem nem nézték soha jó szemmel, csonka családból származom, a szüleimtől szinte soha nem kaptam sem anyagi, sem lelki támogatást, apámmal nem is beszélek. Náluk meg az ő, a testvére, és a szülei nyugdíja is 500 ezer felett van... Azt mondta, őt nem a pénz érdekli, de ha nem érdekli, akkor miért ahhoz köti a kapcsolatunkat? Én utálom a pénzt, mert egy általa romlott és elkurvult világban élünk, ahol súlyosan torzult jellemek alakultak ki emiatt, és már csak oylan célok vannak a 'boldogság' felé, hogy 600 helyett 800 ezret keressen havonta az ember, stb...
2017. nov. 23. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az aki egy másik posztban a tanfolyamára is a barátnőjétől akart pénzt kérni?


Figyelj én megértem, hogy most olyan helyzetben vagy, amilyenben. Azt nem tudom milyen eü probléma.


De :

Éltem együtt olyan pasival (sajnos túl sokáig) aki mindig mindenre tőlem kért, mert jajj most épp ez van meg most épp az van. Dolgozott, csak nem keresett jól, de igényei persze voltak. Meg ígéretek is, hogy jajj majd befejezi az egyetemet de előbb kell nyelvvizsga (persze nem tette le).

Én vállaltam másodállást és dolgoztam éjt nappallá téve, hogy el tudjunk menni ide-oda... volt, hogy wellnesshétvégére úgy jött el, hogy hozott összvissz 5000 forintot (állítólag) de már első nap délben közölte, hogy éhes.

Szóval én sem akartam egy idő után közösködni vele.


A màsik : ha jól olvastam, az ő cégében akarnàl dolgozni. Ès mi van, ha szakítás lesz a vége? Akkor majd mèsz a munkaügyi bíróságra?


Szerintem az ő rèszéről már vége a dolognak. A körülményeket nem ismerem, de elképzelhető, hogy elege van abból, hogy egyedül gályázik, te meg beülnél a készbe...

2017. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig Téged nagyon is a pénz érdekel, legalább is így néz ki az írásodból. Ahhoz, hogy a szüleinek mennyi pénze van végképpen semmi közöd és soha nem lesz, akkor sem ha a férje lennél, még akkor sem ha örökölne a párod, ahhoz a pénzhez sem. Azt tuti beképzeled, hogy csonka család miatt néznek Rád ferde szemmel. Szinte minden második embernek elváltak a szülei (a 35- 30 alatti kor osztályból). Azért néznek rád ferde szemmel, mert pont azt látják ami itt mindenkinek lejön (a másik kérdésednél is), hogy azt várod a párod nő létére oldja meg a Te életed. A másik kérdésednél még az is probléma volt számodra, hogy Te Neked néha el kell mosogatni, ami alap lenne 100 %-ban, ha ott laksz és a párod dolgozik. Ez a gondolkodás mód szúrja a szemét mindenkinek és nem csoda, hogy a párod vacilál, mind a házon, mind a jövőn. A közös munka, hogy ott dolgozz nála, az nagyon rossz ötlet alapban. Ha tudsz járni, nem Vagy mozgás képtelen, ennyi idő után tudsz dolgozni vagy így vagy úgy, akár csökkentett munka időben,de tudsz.
2017. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6: Lehet ő is így gondolja, és elhiszem, hgoy egy idő után zavaró lehet, de ha zavaró, akkor gondolom közlöd a másikkal, legalábbis logikusnak tartanám egy kapcsolatban. Bár nem sokára kiderül ez.

7: A pénz engem egyáltalán nem érdekel. Nem magam hoztam ebbe a helyzetbe, sosem voltam senki pénzére rászorulva, bár lehet így tűnik, nyilván nem tudom éreztetni pár soron keresztül, mert mindig lennének részletek, amik kimaradnak, és mindenkinek más a fontos belőle. A szülők, stb. pénzét nem azért írtam, mert közöm lenne hozzá, hanem mert tudom, hogy én is másképp viszonyulnék az élethez meg döntésekhez, ha lenne egy ilyen háttér mögöttem. És bármibe belevághatnék, ha kedvem tartja, max fedezik, mert van miből. Lehet engem pénzéhesnek vagy bárminek nevezni, de nem úgy kerestem meg őt, hanem évek után alakult ki ez a helyzet, addig sosem volt szükségem egy forintjára sem. Most sincs, az más tészta, hogy ő vesz valamit, amikor úgy érzi. De ez idő alatt sosem követeltem luxusnyaralást, sem új ruhákat, sem autót. Még 2 liter benzint sem a motoromba. Én pusztán neki akartam segíteni, amihez kell egy alap, hogy hivatalosan lehessen, egyébként magamtól sosem jutott volna már eszembe ez. Köszi a válaszokat, voltak végletek mindkét irányból.

2017. nov. 25. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!