Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, ha sokat keresnétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ha sokat keresnétek, elvárnátok a feleségetektől, hogy minimálbérért dolgozzon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külföldön éltek és házasok vagytok. A feleségetek részmunkaidőben dolgozik, kap 430€-t, ti olyan 2000€-t. Mivel házasok vagytok, az egy más adóosztály, tehát ha a feleségeteket beíratjátok a legalsóba, ő fog kapni ezek után 400€ nettót, ti 2300€ nettót (tehát tőle elvonnak egy keveset, de ti sokkal többet kaptok emiatt).

Elvárnátok, hogy ezek után dolgozzon igeniscsak tovább azért a 400€ nettóért, ti meg éltek a 2300€-ból, mert mindenki dolgozzon, ez az élet rendje, vagy maradjon otthon inkább?

(ha megvan az oka, miért csak részmunkaidőzik. Mondjuk mert órái vannak napközben)


2017. nov. 25. 10:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Én igen.
2017. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ha nem dolgozik, ti ugyanúgy 2300€ nettót kaptok, de ő ugye semmit
2017. nov. 25. 10:51
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Igen, és nem a pénz miatt.


Csináljon valami munkát, amit szeret.


Aki napi 24 órát otthon van, nincs emberek között, az előbb utóbb becsavarodik.


Sok ilyen embert láttam már, elkezd unatkozni, problémákat talál ki magának, pótcselekvésekbe menekül. Kösse csak le magát.

2017. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, itt sajnos felesleges ilyen kérdést feltenni, az itteni férfiaknak az a nő, aki egy adag mosatlan edénynél többet kap a férjétől már aztomatikusan aranyásó katefória. És az úgy van jól, hogy ha a férfi már azt se tudja, mit csináljon a pénzével, a nő akkor is egye a párizsis zsemlét, mert neki a "saját" pénzéből erre futja.

Azért leírom, nálunk ez hogy alakult, vállálva, hogy kb 0%-on fog állni a válaszom. A férjem magyar viszonylatban jól keres, nem 2300 eurónyi forintot, annál kicsit kevesebbet. De megvagyunk, ennyi pénz amennyink van mindenre bőven elég - én nem dolgozom, még fél évem van a suliból. Szerettem volna suli mellett dolgozni pl valami kis üzletben eladóként, de kifejezetten megkért rá, hogy ne tegyem, vigyem itthon a háztartást és pihenjek inkább, ha nincs éppen sulis feladatom. Mert neki többet ér, hogy egy tiszta, szép otthonba érkezik haza, ahol nem vagyok idegbeteg módon lestrapálva és kifáradva, mint az a pár tízezer forint, amennyit megkeresnék. Sőt, azt is a lelkemre kötötte, hogy nehogy elmenjek a suli végezte után egyszerre mindenféle rabszolgamunkára, várjam meg, amíg normális lehetőség adódik, ha ez fél, vagy akár egy év, akkor annyi. Én ugyan ebben nem látok sok logikát, nem degradál semmilyen munka, nem érdekelne, ha az nem ahhoz kapcsolódik, amiből a diplomám szereztem, de ha ő így szeretné, akkor így lesz. Nekem többet ér a közös boldogságunk, mint hogy azért kardoskodjak, hogy márpedig én a tanulmányaim befejezése utáni minutumban "erősfüggetlenönállónő" akarok lenni.


Amúgy mit dolgozol? Szereted csinálni? Ha igen, akkor szerintem nem gond, hogy mennyi pénzt kapsz érte, a kettőtök fizetéséből bőven megéltek. De úgy érzem, nem szereted, ezért gondolom szívesebben lennél otthon. Aztán mondd, ha rossz a benyomásom :)

2017. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
Te fordított esetben elvárnád?
2017. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
47%
en no vagyok, es mindenkeppen dolgoznek. pici penzert, pici oraszamban is. az onezrzetem miatt is, meg hogy ne egesz nap itthon uljek.
2017. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%

4-es: nagyon rosszul gondolkodsz. a manak elsz. mi lesz ha a ferjed meghal/lerokkan/elhagy? es ha holnap tortenik mindez?


egy nonek a sajat laban is meg kell allnia. legalabb annyira, hogy egy pici alberletet ki tudjon kohogni egyedul.

2017. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem vártam el, amikor a párom még csak tanult, hogy dolgozzon is mellé, de ő nem egyetemre járt, és kapott juttatásokat (hogy miért, ezt bonyolult lenne leírni, sok a szabály, ami rá vonatkozik, rám nem)


Nem 24-ben otthon vagyok, 6kor kelek és 18kor érek haza, ha óráim vannak, illetve otthon is tanulok azért (csak 2 hetem lesz szabad decemberben)


Élelmiszerboltban vagyok pénztáros. Nem egy álommeló, de belehalni se kell, annyi pénzt, amennyit kapok érte, megér nekem.


De most inkább mások véleményére vagyok kíváncsi, amennyiben ők vannak/lennének ilyen helyzetben

2017. nov. 25. 11:25
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Én jelenleg tanulok (megint). A párom azt mondta, hogy hagyjam ott a munkám (amit amúgy sem szerettem) és koncentráljak a sulira meg ha van időm akkor főzzek inkább neki. Igaz, nálunk ez több mint egy évtizedes együttélés után nem téma, de így mindkettőnknek könnyebb.
2017. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%

Nem.

Így van ideje elméjére, azt csinálni, amit akar.

2017. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!