Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem a legjobb barátom barátnőjébe, mit tegyek/tennél a helyemben? (Igen, tudom, hogy ezzel kapcsolatban már tettek fel kérdéseket, de ez kicsit más. )

Figyelt kérdés

Szóval igen, kb. 1 évvel ezelőtt amikor a legjobb barátom bemutatta nekem a barátnőjét első látásra beleszerettem... És hogy honnan veszem, hogy ez nem fellángolás? Onnan, hogy attól a naptól kezdve minden nap egyre többet és többet gondolok rá, manapság olyan helyeken és olyankor amikor nagyon nem erre kéne (pl. egyetemi zh-k, vizsgák közbe...), és ha alkalomadtán összefutok vele már az is megváltás számomra. Egyszerűen érzem, hogy ő a tökéletes számomra, ilyet az előző párkapcsolataimnál nem éreztem. Szóval igen, 100%-osan biztos vagyok ebben...

A történetben ott vagy egy kis csavar, hogy a barátom négyszemközt elmondta nekem, hogy ő más csajokkal is szívesen ellene, bulizna, sőt akár le is feküdne. Kisebb afférjai már voltak, melyről én persze tudok, de a barátnője semmiről. A barátnője teljesen odavan a barátomért, a barátomon pedig látom, hogy szereti őt, de azt is, hogy kicsit többre vágyna, ám egyenlőre tűrtőzteti magát. A lány amúgy baromi féltékeny, sehova nem engedi bulizni a barátomat ha ő nem tud jönni, és nekem is elmondta, hogy ha csak egy más csajjal megtörtént csókról is tudomást szerez, akkor a barátomat dobja. A barátom viszont egyáltalán nem féltékeny, nem érdekli, hogy a csaj mikor, hova megy bulizni. Én például elég sokat beszélek a csajjal MSN-en, órák hosszán át dumálunk és jól elvagyunk, és pl. házibulikon, sima bulikon is jókat beszélhetünk, nevetünk, stb, de ez nem érdekli a barátomat.

Amúgy a lány nem szeretett belém, vagy ilyesmi, jó barátok vagyunk, én úgy érzem, hogy én vagyok a legjobb "fiú barátja", úgy értve, hogy velem (is) mindent megbeszél ami nyomja a lelkét, főleg a barátommal kapcsolatban. Szóval úgymond mindent tudok a kettejük kapcsolatáról, mert a lány mindig engem kérdez, ha valamiben nem biztos ilyen téren stb.


A kérdés tehát az, hogy mit tegyek/tennétek ebben a helyzetben (ha a haverom továbbra is tűrtőzteti magát/megváltozik)?

Ez a tökéletes patthelyzet, amikor ott a kezemben a kulcs amivel a magam malmára hajthatom a vizet, de ha megteszem, akkor az nagy hiba lenne, és elvesztem a legjobb barátom...


De mivel tudom, hogy a helyes válasz az, hogy semmit, és próbáljam őt elfelejteni, akkor inkább az, hogy mégis hogyan tegyem ezt...?


Mert nekem is ez lenne a célom, tudom, hogy a barátom barátnője tabu, és hogy ez nem helyes, de nem tudok mit tenni az érzéseim ellen, egyszerűen érzem, hogy ő a tökéletes lány. Pedig járok minden hétvégén bulizni, ott ismerkedek lányokkal, akikkel jól el is vagyok, de ők a közelébe sem érhetnek a "kiszemelt" lányhoz képest. Ezenkívül sportolok, sokat lógok a haverokkal, neten beszélgetek haverokkal/lányokkal, szóval tényleg amit tudok megteszek, de semmi... A napok pedig csak telnek és néha már az sem érdekelne, ha meghalnék, pedig szeretek élni...


Tudom, hogy hosszú és érzelgős lett, de ki szerettem volna adni magamból.

A válaszokat előre is köszönöm.


2010. jún. 2. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek a helyzetedért. Necces a téma. De nem tudsz tenni azért semmit, hogy a barátnő beléd legyen szerelmes. Ahogy leírtad, nekem az jön le, hogy fülig bele van esve a legjobb barátodba.


Én úgy filozofálnék, hogy dolgot tehetek pár dolgot:

1. Elmondom a lánynak a srác szennyesét, hátha...

2. Minél többet vagyok a közelében, foglalkozom vele, egyebek.

3. Kerülöm a találkozást vele.

4. Semmin nem változtatok.


Ha elmondod a lánynak, amit tudsz, akkor sem lenne sok esélyed, mert valószínűleg összetörné a hír, és mind a kettőjüket elidegenítheted magadtól, a barátságodra is keresztet vethetsz. Milyen barát, aki kiteregeti a szennyest, holott fedeznie kellene alapon, érted... De a srác hozzáállása a kapcsolatához nem túl pozitív; ha nem változtat a dolgokon, akkor ez az egész megcsömörlik majd. (Tehát, akkor még lehet sanszod, de ki tudja, valaha szakítanak-e maguktól?! Elvesztegetett évek is lehetnek ebből rossz esetben, és garantált számodra a lelki törés, ha nem így lesz...) De ha ugyanígy csinálod tovább, akkor meg belefásulsz a szituációba.


Nézd, én úgy vélem, hogy neked kell dönteni. Melyik lenne a rosszabb: elvesztegetni egy barátot, vagy hagyni egy ESETLEGES szerelmet?


Nagyon sok sikert ehhez a helyzethez, dönts okosan, és fel a fejjel!

2010. jún. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorlatilag te vagy a lány legjobb "barátnője" Itt már nem lesz semmi. Ha netalán valaha is szakítanak és te rányomulsz, majd hallani fogod azt a dumát, hogy : -Nem akarom elrontani a barátságunkat azzal, hogy összejövünk... Azért érzed hogy ő a tökéletes, mert nem kaphatod meg. Minden nap ez motivál téged. Mert mindig azt akarja az ember amit nem kaphat meg. Én is voltam hasonló szituban, hál istennek vége és már azzal a lánnyal kb 2-3havonta beszélek csak...
2010. jún. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Thx a válaszokat, igazatok van. 03:00: tökéletesen leírtad a szituációt, és ezek az opciók járnak az én fejemben is. Azt is nagyon jól látod, hogyha arra játszok, h majd úgyis szakítanak, és aztán mégse... akkor nem tudom mit csinálok... El kéne döntenem mit tegyek, de egyenlőre fogalmam sincs :S

Mindenesetre kösz a biztató szavakat :)

2010. jún. 3. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos, ha a barátod ilyen típus, akkor csak várnod kell, míg szakítanak, lehet, hogy nem fog túl sokáig tartani.

Nem ajánlom, hogy teregesd a szennyesét, azzal tuti, hogy befürdesz.

Viszont a lány ha totál odavan a fiújától, akkor nem túl sok esélyed van. Legalábbis mostanában nem. Még ha szakítanak is, tuti, hogy nem egy hónap alatt lesz túl a dolgon.

Szerintem várj még valameddig, de engedd el magad, hátha véletlen összeakadsz egy hozzádvaló lánnyal, akiről kiderül, hogy ő az igazi.

2010. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem kockáztatnám a barátságomat a sráccal...keresnék egy szép és rendes lányt...elfelejteném..aztán hatényleg így áll a dolog..ahogy...megvárnám még szakítanak..és ápolgatnám a lelkét...és szép lassan bepróbálkoznék..mikor már kiheverte a szakítás utáni traumát...Ha nekem nem is ugyanilyen a helyzetem..de van egy lányhaverom..akivel nagyon jóban vok...és sajnos érzek iránta vmit..de nem akarom annak a dolognak az esélyét növelnin h a bebukom és a barátság tönkremegy, ezért megpróbálom kiverni a fejemből..és azt tenni amit az előbbiekben leirtam, végignézem ahogy ő is párkapcsolatban van meg én is..Szóval ne kockáztasd a legjobb barátoddal való barátságot, hidd el enm éri meg..ez egy életre szól..még ez a szerelem nem biztos..sok sikert...drukkolok h megtaláld az aranyközéputat.:)
2010. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Véleményem szerint egy lány sem ér annyit, hogy tönkrmenjen egy barátság miatta.
2010. jún. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is szeretném megköszönni, hogy végre olyan kérdést olvashattam végig, amiben nem nyüzsögnek a helyesírási hibák, és rendesen magyarul, tagolva, értelmesen lett leírva.


A baj, hogy hiába is próbálnád szétszedni őket, ami tán sikerülne is, mert a barát csalfa, akkor sem lenne tiéd a lány... Rajtad sírná ki magát, de nem jönne veled össze, mert a barátja vagy, és erősen kétlem, hogy van olyan lány, aki a barát halmazból átpasszol egy fiút a potenciális partnerek közé. Szóval kapásból kettőt buknál a dolgon. Hacsak még pluszba rá nem jön az, hogy a barátod le akarja szedni a bőrt az arcodról, amiért elárultad, és össze akarsz jönni az exével...

Sajnállak gringó, tényleg... Keress mást, ebből nyertesként nem kerülhetsz ki!


-ReapeR-23/F

2010. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
írták, hogy nincs esélyed nála, mert barátként tekint rád, viszont ez nem mindig igaz. szerintem várj, elobb-utóbb szakítani fognak... és akkor bevallhatod neki, ha már túllépett a barátodon. (ezt lányként írtam)
2013. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!