Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A közös kassza valóban hülyeség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös kassza valóban hülyeség?

Figyelt kérdés

Sokan állítják, a pénzügyeket nem szabad belekeverni a párkapcsolatba, mert csak veszekedés lesz a vége.

Semmi köze az embernek a párja pénzéhez, ideális esetben arról sincs fogalma sem, vajon mennyit keres a másik, mert nem tartozik rá.

Mindkét fél dolgozzon, fizesse a lakbér/rezsi felét, a kaja felét, a szórakozás felét meg a saját dolgait, és ennyi.


Mit gondoltok erről?


Most csak párkapcsolatról beszélek, ahol nincs gyerek, nem házasságról.


2017. dec. 10. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt nem hívnám párkapcsolatnak. Inkább két ember néha dug egy jót és ennyi.
2017. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez olyan minőségibb szexkapcsolat.
2017. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, főleg ha a nő ügyes a háztartásban!


Mikor váltok, megtartja a házat! :D

2017. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem párkapcsolat. Csak lakótársak vagytok így.
2017. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Akkor kell közös kassza, ha meg akarod kérni a kezét. Előtte tesztelni kell, hogy a házasság alatti vagyonközösséggel tudtok e majd mit kezdeni.
2017. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt igen, főleg ha nincs semmi közös "tulajdon", értsd lakás, autó stb. Ha úgy jön ki akkor persze meg lehet beszélni, hogy most éppen ez a helyzet, de a fele-fele arányt nagyjából lehet tartani.
2017. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha csak párkapcsolatról van szó, ami még nem komoly, akkor nem kell közös kassza
2017. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

A közös kassza nem "hülyeség". Egy komoly lépés a párkapcsolatban, az anyagi elköteleződésé. A házasság, gyerek is további elköteleződések.

Nem jön be mindenkinek mert nem vagyunk egyformák, de praktikus.


Egy kezdeti, komolytalan párkapcsolatban valóban nem "kell", igazából sohasem kell, de mikor két ember együtt él, azért felvetődnek már kérdések ha közös kasszán vannak, a bizalom, pénzkultúra témájában.

(Később meg uyge a gyerekkel még sürgetőbb lesz a kérdés)


Alapvetően a bizalmatlanság hiánya miatt nem működhet ez. Az, hogy az egyik fél többet keres, vagy az egyik jobban költ, már csak plusz infó de a bizalmatlanság az alapja. Nem feltétlen baj hogy bizalmatlan valaki, de értelemszerűen nem fog úgy elmélyülni a kapcsolatban, mint az, aki megteszi az anyagi elköteleződést.


Egyébként nekem is volt már fillérb*szó exem, pedig én jobban kerestem, nem volt bajom a közös kasszával, de forintra kiszámolta, kinek mi a része a boltban vett dolgokból, mégha az 1 db joghurt is volt. Amit aztán kséőbb jóízűen elevett előlem. :D Voltak gondok a fejével. Az extremitás, mint mindenhol, itt se jó dolog :)

2017. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a szerelemnek meg a pénznek semmi köze egymáshoz. Akkor ennyi erővel a szerelem netovábbja lenne a másiknak hitelt felvenni.
2017. dec. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Én a barátnőmmel 1,5 éve élek együtt, 5éve vagyunk együtt, és közös pénztáron vagyunk. Mondjuk igaz, hogy mindketten jól keresünk és együtt képzeljük el az életünket. Autót is közös erőből vettünk és lakásra gyűjtünk jelenleg. Nálunk ez így volt praktikus, semmilyen irigység nem merült fel, nem is úgy fogtuk fel, hogy ez az ÉN pénzem, az pedig a TIED. Házasodni nem akarunk, ha véletlen szakítunk, elszámolunk. Vagyunk annyira érettek és intelligensek.
2017. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!