Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nálatok laktok a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nálatok laktok a párotokkal, beszáll a rezsibe? Te beszállsz a rezsibe náluk, ha ott laktok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, másoknál hogy van, de az én párom nálunk lakik, és se a rezsibe nem száll be, se a ház körül nem segít, órákig folyatja magára a vizet, elviszi a mobilinternetünket kérdezés nélkül... a szüleim nagyon mérgesek rá, szerintem jogosan. Én se fizetek náluk, de elvárják tőlem a segítséget a ház körül, és ha 5 percnél tovább zuhanyzok, hallom, hogy morognak. Csak szerintem lenne korrektebb mindenkitől pénzt kérni? Akkor sose lenne ezen vita. A szüleim is folyton nekem mondogatják, páromnak nem, és már elég nehéz így.
2017. dec. 21. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, evidens, hogy a szuloi hazban nekem nem kell rezsit fizetnem, de pl. a paromat nem koltoztetnem oda. Ketten lakunk egyutt, nem szulokkel, igy nyilvan mindketten felesben fizetjuk a sajat rezsinket. Szerintem eleve azon kiakadnanak, ha haza akarnank koltozni, ahelyett, hogy felnott, onallo emberekkent elnenk a sajat eletunket, senkit nem erdekelne, amugy ki mit fizetne.
2017. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Amikor 19-20 évesen hozzánk költözött barátom, egy idő után anyuék sem toleráltak pár dolgot, illetve jelezték mi nem tetszik nekik (most nem sorolom fel). Én fogtam magam, felmentem a szobánkba, és komolyan elmagyaráztam neki mi van. Ő pedig oda figyelt ezekre a dolgokra és amin tudott változtatott. Ő az első barátom volt, akivel teljesen őszinte tudtam lenni, és ez azóta sincs másképp a mai párommal.

Tehát nem értem mi a probléma? Ha valami nem jó szólj neki, beszéljétek meg, és változtassatok ha kell.

Teljesen mindegy másoknál mivan. Akiknál az anyagiak nem gond, nyílván ott nem elvárás hogy beszáljanak a fiatalok a rezsibe. És ezer és egymillió probléma tud keletkezni egy együttélés során. Teljesen normális, hogy az újonnan jöttnek kell a leginkább alkalmazkodnia, és nem a családod fog ő hozzá. :)

Ha meg ez nem tetszik, kerestek közös albérletet.


Szóval bátran dumcsizd meg a barátoddal. Ha nem tud beadni a rezsibe, vagy bármi olyan van amire nem tud figyelni (de akarna), akkor segíts neki, esetleg közösen beszéljétek meg a szülőkkel.

2017. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen. Exem itt lakott 4 évig, alap dolog , hogy nem élősködünk szülőn. Főleg ennyi idősen.

28N

2017. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Alap kellene legyen, hogy beszáll a rezsibe, de ezt neked kell lemeccselned vele, mert te hoztad őt a házba.
2017. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon be kellene szállnia!


Nálunk úgy van, hogy van 2 ház 1 telken, az egyikben mi lakunk a gyerekeinkkel, a másikban anyukám (az én családomé az egész, a párom költözött anno ide), de egy rendszeren vannak, mikor jönnek a számlák el vannak osztva melyikbe ki mennyit ad (én pl most semennyit, mert még gyesen vagyok és a párom 5x annyit keres, mint én, de amíg a gyedet kaptam feleztük a mi részünket)

2017. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ez teljesen evidens!

Nálunk mikor feljött, hogy költözzek a párom családjához, akkor MIELŐTT idehordtam a cuccaimat, összeültünk (szülei, meg mi ketten), kikalkuláltunk egy havi összeget (rezsi egy része + ebédrendelés), írtunk szerződést, bejelentettük ideiglenes lakcímnek, és csak utána költöztem, azóta pedig minden hónap 10-e utáni első hétköznapon perkálom a megbeszélt összeget. Leégne a bőr a képemről, ha nem így lenne.

Meg akkor is, ha nem segítenék be a házimunkába...

2017. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alap dolog. Én már itthon is adtam bele mikor már volt keresetem. De az még normális, ha te nem adsz bele, de miért kéne már a te barátodat is eltartaniuk? Ez nagyon gáz. Nem is értem hogy gondoltátok. Ezt igazából már az odaköltözéskor tisztázni kellett volna. Beszélj vele, hogy mit illene csinálnia. Mert az, hogy mindenki csak magában puffog, szüleid se mernek neki szólni meg stb. az sehova nem vezet.
2017. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!