Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emiatt szakítottam vele, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt szakítottam vele, de még mindig beszélő viszonyban vagyunk. Mit tegyek? Önző és felszines vagyok ettől?

Figyelt kérdés

Szakitottunk de utána szinte egyből és most már hónapok óta újra online beszélő viszonyban vagyunk és figyelmes, gondoskodó üzeneteket küldünk egymásnak, ami miatt azt gondolhatja (és én is), hogy talán újra összejöhetünk (bár jelenleg ez az új munkáink miatt sokkal nehezebben lenne megoldható).

Az ok amiért szakitottam vele az volt, hogy akármennyire is éreztem hogy nagyon jó csapat vagyunk és jól kiegészitettük egymást, voltak témák amikről nem mertem vele beszélni. Ez pedig az elhízás és a súlyfelesleg témája. Leginkább attól félek, hogy bár alapból most még vékonyabb alkatú, de mivel már most is számomra kissé zavaró rajta a súlytöbblet egy-két konkrét helyen, hogy esetleg szülés után egyszer ez még durvább lenne. A szülei közül csak az anyukájának vannak inkább súlyproblémái, aki sajnos nem figyel arra hogy egészségesen főzzön, pl. sok friss zöldséggel és gyümölccsel. De mivel otthon él a szüleivel, elkerülhetetlen számára, hogy ne azt egye ő is mert szerintem fél hogy megbántaná anyukáját, akinek a főzés a hobbija. Illetve amig együtt voltunk folyton valami gyulladás volt a szervezetében, amihez szerintem túl fiatal és az is életmódbeli dolgokra vezethető vissza.

Számomra fontos az egészséges táplálkozás és életmód (pl néha elmenjek mozogni - ami számára nehezebben megoldható), de egyelőre nincsenek olyan egészségügyi kockázataim vagy olyan alkatom ami miatt különösen oda kellene figyelnem a táplálkozásomra. Ez a különbség számomra rengeteg belső konfliktust szűlt mivel a saját táplálkozásomra én még igy is jobban odafigyeltem legtöbbször. Nem tudtam vele erről teljesen őszinte lenni, kicsinyesnek és felszinesnek éreztem magam folyton a gondolataim miatt. Bár intelligens nő ezért biztos érezte, hogy ezeket gondolom. De ezek miatt hiányolta, hogy ritkán mondom neki, hogy mennyire szép és szexi és emiatt néha meg is sértődött. Holott közben, nem volt probléma a szexuális vonzalommal a részemről és őszintén gondolom, hogy szép nő összességében, csak egy őszinte szeretetteljes kapcsolatban azt gondolni, hogy "összeségében szép", nem elegendő szerintem. Attól féltem, hogy később ebből is problémák adódhatnak, mivel sokszor gondoltam arra, hogy "jajj bárcsak kisebb lenne a hasa és néhány ruha csinosabban állna neki". Úgy érzem, ha ezt mondtam volna neki, akkor az önbizalmát teljesen sárba tiprom egy életre, hogy a férfi aki szereti őt, ezt gondolja róla. Igy is kicsi az önbizalma, mert ritkábban kap bókokat férfiaktól tudtommal. Az anyukája viszont úgy érzem erősebb hatás volt nálam és néha szegény kapta is otthonról a negativ megjegyzéseket, hogyha esetleg éppen felszedett 1-2 kilót.

Mivel ő volt az életemben az első nő, aki ennyire gondoskodva és figyelmesen szeretett engem és akit én is gyengéden szerettem, nagyon kellemetlen még ennyi idő után is ezekkel az érzelmekkel szembesülnöm magamban. Szerintem nagyon sok ember van kapcsolatban és egy hasonlóan mély vagy még mélyebb kötődést keres egy másik emberrel, ami nekünk megadatott, még akkor is ha néhány kisebb dologban természetesen nem értettünk egyet. Féltem, hogy ez hosszú távon elhidegüléshez vezetett volna és emiatt sokszor arra gondoltam, hogy talán jobban fel kellene fedeznem a lehetőségeimet. Ha nem is vagyok feltétlenül felszines emiatt, de biztosan hatással van a döntésemre az is, hogy még úgy érzem nem "tomboltam ki magam", úgy mond. A társadalmunkban kimondatlan elvárás, hogy a férfiak minél több partnerrel legyenek, a nők pedig minél kevesebbel. Sok barátom és ismerősöm van, de néha emiatt szorongok belül, mert túl introvertált vagyok ahhoz, hogy sokszor kezdeményezzek vagy közelebb kerüljek számomra vonzó nőkhöz akár bulikban is, csak azért hogy egy ilyen társadalmi vagy biológiai "kényszertől" megszabaduljak. Arra is gondoltam, hogy talán mindketten azért beszélünk a másikkal még mindig, mert nem vagyunk olyan tipusúak, akik előtt sorakoznának a potenciális jelöltek a másik nemből, főleg a személyiségünkből adódóan. Felszines vagyok emiatt vagy mások is éreznek hasonlóan és megalapozott dolog emiatt szakitani? 26/F



2017. dec. 22. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Magyarul a lány igénytelen és lusta. Nem mozog, cserébe egészségtelenül zabál. Ez lássuk be, sajnos kiábrándító, viszont amit te rosszul csináltál, hogy nem mondtad ezt el neki. Egész biztos fájt volna neki, viszont hosszabb távon talán észbe kap és elkezd magára odafigyelni.

Ha őszinte akarok lenni, nekem is visszatetsző lenne, ha a párom az igénytelensége miatt dagadni kezdene, de megpróbálnám vele megbeszélni, főleg ha még állandóan betegeskedik is mellé. Nem érzi úgy magát az ember biztonságban, hogy nem számíthat a partnerére, mert annak mindig valami kínja-baja van. Egy idő után felőröl.

Beszélj a lánnyal.

2017. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem csak jót cselekedtél...a lány örülhetne, hogy megkímélted magadtól.Én boldog lennék, ha megszabadulnék egy ilyen lénytől.
2017. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Úgy látom, hogy 84%-ban hasznos válaszokat adsz. Kifejtenéd kérlek, mire gondolsz? Én úgy gondolom őszinte voltam vele, de úgy látom te inkább arra gondolsz hogy az értékeimmel és az izlésemmel vannak bajok. Ebből a kommentből nem tudok sok hasznos dolgot leszürni. Olyan mintha valami miatt egyből leirnál engem, amit el is fogadnék, szuverén véleményed. De lehet, hogy többet használ, ha elmondod mi miatt gondolod ezt. Köszönöm
2017. dec. 22. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Remélem, egyszer magadtól is rájössz, miért vélekedik #2 így (és vele egyetértésben én is).
2017. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Én csak egyetértettem a döntéseddel és a kérdésedben kiírt önkritikáddal kérdező.

Sajnálatos, hogy nem értetted a válaszomat, igaz ahhoz jó pár év tapasztalat és kevesebb felszínes gondolkodás szükségeltetik..

Amit megállapítottam a leírtakból, az az, hogy nem voltak igazi érzéseid a barátnőd iránt, csak áltatod magad, és még most is ezt teszed.Nem értek azzal sem egyet, hogy húzogatod a mézesmadzagot még most is előtte.Teljesen felesleges.Neked ő nem volt sose vonzó, pláne, hogy máris a jövőbeli lehetséges alkatát képzeled magad elé...így nem lehet normálisan párkapcsolatot kialakítani senkivel sem.Főleg nem hosszútávút.

Rendben van, hogy egészséges életmód, stb...de nálad ez már nem a normál szint.

Melletted egy nő soha nem tud átélni önfeledt, laza pillanatokat.Elképzeltem a szitut, elég élénk fantáziával rendelkezem...a nők melletted max.karótnyelve, savanyú citromként viselkedhetnek, mer' jajj!megmertem enni egy teljes szelet húst...mit fog szólni a barátom? :O Hízok 20 dkg-t és nem fog engem megkívánni...Nos kb.ilyen, amit magam elé képzeltem.Idővel talán a volt barátnőd is rádöbben erre, talán akkor megjön az esze, hogy ne ragaszkodjon egy ilyen felszínes emberhez, mint amilyen tényleg vagy.Dicséretes egyébként, hogy erre rájöttél?, de a változás nem lesz könnyű, ha megérted mi a baj veled.A szerelmet, valódi!érzelmeket nem kg-ban mérik...

Ez a nem tomboltad még ki magad, ez sem utal valódi érzésekre.Addig ne köteleződj el, amíg az összes csinos ruhás, csontkollekciót nem kefélted végig.Akkor lehet rájössz arra, hogy mit nem becsültél meg most..szívből remélem a barátnőd érdekében, hogy nem lesz visszautad hozzá....tényleg ne vedd el az esélyét tőle, hogy rátaláljon arra az egy emberre, akinek nem a csinosság lesz a legfontosabb belőle és a kilói száma.

Remélem ezt a választ már érted...

2017. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Én sajnáltam az időt egy ilyen alapos válaszra ettől a kérdezőtől. Köszönöm, hogy helyettem is megtetted.
2017. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

6-os, tudom még a kérdező leírását ízekre szedni. ;)Nekem megéri a hosszú válasz, ha képes elgondolkodni rajta úgy, mint a volt barátnője jelenlegi és majdani lehetséges súlyán.Be is fejezem neki, mivel tegnap telefonról válaszoltam, így ebben a formában nem tudtam véleményezni.


"pl. sok friss zöldséggel és gyümölccsel."


Manapság marha egészségesek a zöldségek, gyümölcsök.Tele nitráttal, növény védőszerrel.A gyümölcsöket importálják külföldről éretlen állapotban, a héjuk lekenve tartósítószerekkel.Vitamintartalmuk szinte nulla.Tényleg egészségesek..A bio változat kevés helyen és nagyon drágán kapható, és abban sem vagyok biztos, hogy ezek is teljesen bio változatok.


"Illetve amig együtt voltunk folyton valami gyulladás volt a szervezetében, amihez szerintem túl fiatal és az is életmódbeli dolgokra vezethető vissza."


A hangsúly az amíg együtt voltatokon van.Lehet te fertőzted gombával, baktériummal, amiről nem is tudtál, hogy nálad tünetmentesen jelen van.Egyébként különféle gyulladások lelki okokra is visszavezethetők.Mivel írtad érezhette miket is gondolsz róla, sokat gyötrődhetett magában az állandó megfelelési kényszer miatt.Lelkileg nem volt kiegyensúlyozott teljes mértékben emiatt.És máris oda van vágva az immunrendszerének.Nem egészséges lélek egyenes következménye a testi betegség.


" de egyelőre nincsenek olyan egészségügyi kockázataim vagy olyan alkatom ami miatt különösen oda kellene figyelnem a táplálkozásomra."


Igen ez fiatalon még így van.Sokat segíthet benne a jó genetika is, ami nem mindenkinek adatott meg.Majd kb. 40-50 éves korodban megnézheted magad...de reméljük, akkor is így lesz nálad, mint most.Tényleg nem kívánok neked rosszat.


"Féltem, hogy ez hosszú távon elhidegüléshez vezetett volna és emiatt sokszor arra gondoltam, hogy talán jobban fel kellene fedeznem a lehetőségeimet."


Az elhidegülés nem feltétlenül következik be, ha mind a két ember tesz a kapcsolatért és egyformán.A leírásodból viszont az tükröződik, hogy te csak elvársz, de adni nem adsz semmit.És itt jön képbe az önzőséged.


"A társadalmunkban kimondatlan elvárás, hogy a férfiak minél több partnerrel legyenek, a nők pedig minél kevesebbel."


Ne kimondatlan elvárások alapján cselekedj.Nem a társadalom elvárásai teljesítése miatt lesz boldog, elégedett egy ember.Amíg ezt tartod szem előtt, hogy mit vár el a társadalom tőled, addig sosem leszel alkalmas valódi párkapcsolatra.


"Sok barátom és ismerősöm van, de néha emiatt szorongok belül, mert túl introvertált vagyok ahhoz, hogy sokszor kezdeményezzek vagy közelebb kerüljek számomra vonzó nőkhöz akár bulikban is, csak azért hogy egy ilyen társadalmi vagy biológiai "kényszertől" megszabaduljak. Arra is gondoltam, hogy talán mindketten azért beszélünk a másikkal még mindig, mert nem vagyunk olyan tipusúak, akik előtt sorakoznának a potenciális jelöltek a másik nemből, főleg a személyiségünkből adódóan."


Ha sok csinos, számodra vonzó csontkollekcióra vágysz, akkor az introvertáltságod marha kevés lesz..nagyon sok változtatásra, változásra lesz szükséged a gondolkodásodban és személyiségedben egyaránt.Egyedül szerintem nem is leszel képes erre.Sem magadhoz, sem másokhoz nem tudsz teljes mértékben őszinte lenni.Gondolok itt arra, hogy még most is bebeszéled magadnak, hogy szeretted a barátnődet, és arra is, hogy sosem tudtál felé sem teljesen őszinte lenni, hiszen nem közölted a valódi gondolataidat.Szakember kéne neked, de lehet annak sem lennél képes elmondani, miket érzel, gondolsz valójában..ez ku...rva nehéz lesz így..

Azt viszont nagyon jól látod, hogy nem vagy te sem az a típus, aki előtt ott sorakozik a számára kívánatos jelöltek sora.És ez nem véletlen kérdező.Ez a fajta felszínesség eléggé megmutatkozik egy emberen.És sokaknak nagyon jó ráérző képességük van.


Összefoglalva:amíg így gondolkozol és csak elvársz, addig ne keserítsd ártatlan emberek életét a személyiségeddel.Hagyd békén ezt a nőt, had élje a saját életét nélküled.

2017. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!