Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a párom nem akar normális karácsonyt?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, az első karácsonykor még egyetemisták voltunk mindketten, bár még friss volt a kapcsolat, én akartam neki ajándékot adni, de egy közös ismerősünktől megtudtam, hogy ő úgy tudja én nem kapok semmit, így én sem adtam. A második karácsonyunkon én adtam neki ajándékot, de tőle nem kaptam semmit. Az ezt követő évben már nem is próbálkoztam, lévén, hogy ő karácsony előtt vesztette el az állását, emellett akkor se kaptam ajándékot mikor volt bevétele. Közben rá is kérdeztem erre, azt mondta, hogy ő nem szereti a karácsonyt, mert nincsenek gyerekkorából jó emlékei, mert sose kapta azt, amit akart (pedig nem származik szegény családból, sőt...) Nekem viszont nagyon is jó emlékeim vannak, volt amikor rosszul ment a családunknak és én sem azt kaptam amit akartam, hanem csak mondjuk egy könyvet, de akkor is kaptam valamit, ott volt a karácsonyfa, a karácsonyi vacsora, családlátogatás, nekem mindez sok jó emlék.

Mivel a páromék évek óta nem állítanak fát, de tavaly szerette volna, ha vele töltöm a karácsonyt, én erre csak akkor voltam hajlandó, ha állítunk náluk fát, mivel szeretem a karácsonyt és egy évben sem szeretném kihagyni. Az anyja ki is volt akadva, hogy minek, meg hogy csak szórja a tüskét, aztán le is bontatta 28-án, természetesen ajánd3kot ekkor sem kaptam, bár a párom mondta, hogy az anyja akart nekem venni ajándékot, de ő maga lebeszélte, hogy nem kell. Tavasszal összeköltöztünk, idén már bíztam egy normális karácsonyban, kettesben. Több napja mondtam neki, hogy vegyünk fát és díszeket, néha azt mondta, hogy ok, máskor, hogy minek... Majd tegnap este, mikor anyukám küldött képeket az otthoni fáról, és kérdezte, hogy milyen a fánk, mit kaptam, elsírtam magam, mire a párom azt mondta, hogy én is itt vagyok a háztartásban és én is hozhattam volna fát, ha ennyire akarok, nem utólag kell problémát kreálni...

Majd kérdeztem tőle, hogy ő nem vágyik-e normális karácsonyra, mire elintézte annyival, hogy majd akkor jövőre, ha nagyobb házba lakunk, akkor lesz, merthogy itt nem szeret annyira lakni. Pedig szerintem nem a lakás méretén múlik, itt is simán elfért volna bárhol egy fa. Ajándékot meg még jó, hogy nem vettem neki...

Borzasztó rosszul esik, hogy ilyen a hozzáállása, előtte volt egy barátom, vele voltam 2 évig, de ott teljesen magától értetődött a karácsonyi ajándékozás.

Miért ilyen a hozzáállása? Meg lehet ezt valahogy változtatni? Nekem akarok egyedül karácsonyozni vagy hazajárni a szüleimhez karácsonyozni a hangulatért csak azért, mert ilyen párom van. Nagyon rosszul esik, tehetek valamit?


2017. dec. 25. 08:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem fog változni a ház meg csak kifogás. Ő nem az a karácsonykor ünneplős típus. Ami nem baj ha a párja se olyan. Vagy megszokod hogy ilyen vagy szakítasz
2017. dec. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

"nem szereti a karácsonyt, mert nincsenek gyerekkorából jó emlékei, mert sose kapta azt, amit akart" - en innentol nem tudnam felnott ember szamba venni, meg akkor is ha teljesen egyertelmu hogy ez csak a vilag leggagyibb, legostobabb kifogasa. De felnott embertol nagyon szanalmas. Anyukam nem vett piros dömpert, csak feher dobozos zsirkreta szettet, ezert most 20 evvel kesobb a szerelmemneek sem veszek semmit, mert (szarok a fejere) ez akkora trauma volt, amit meg maig nem hevertem ki.


Ezeket a szanalmas alakokat honnan szeditek? Nokent kinos olvasni. Es minek pazarolsz ra eveket az eletedbol?

2017. dec. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
27%
Miért jó az, hogy kívánunk egy fát, majd a hullájára díszeket dobálunk? Ajándékozás pedig a másik, miért csak egy nap kell megajándékozni a másikat? Én is a karácsony ellen vagyok, mert környezet pusztító illetve az áruházaknak kedvez, mert sok ember meghülyül és mindent összevásárol. Karácsonynak inkább a családról kellene szólnia....
2017. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, a különbség az, hogy neki nem a kivágott fával van gondja, egyébként is erre ott a műfenyő. Nem feltétlen nagy ajándékra gondolok, én is csak 1-2 ezer forintos ajándékot vettem a szüleimnek, jelképesen, mivel nem az ajándék a fontos, de náluk se (mű)fa, ajándék sose volt... tudomást se vesz arról hogy karácsony van.
2017. dec. 25. 09:14
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Ez esetben tiszteletben tarthatnád a döntését (egyébként a mű fa "levele" nem hullik). Esetleg megbeszélheted vele, hogy te magad veszel egy mű fát és feldíszíted, mivel ez számodra fontos.
2017. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Másban is ilyen?


HA igen, akkor ez egy jellemtelen féreg.

Ha csak a karácsonyban ilyen, akkor azt nektek kell megbeszélni, hogy legyen-e fa, milyen legyen.

Egy részét értem a problémádnak, azt a felét viszont nem, ha tudod, hogy ő nem tesz semmit a fa érdekében, miért nem veszel te fát és díszeket és állítod fel nélküle.

2017. dec. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem, nem attól függ, gyerekként volt, vagy nem. Én gyerekkoromba mindig kaptam ajándékot, volt fa, hangulat, családi ebéd, vacsi, beszélgetés, játék, stb. Ettől függetlenül, minden kötelező jellegű ünnepet szívből utálok.

Most karácsonykor sincs fa, ajándék, egy gombostűt nem kapott a párom karácsonyra ajándékba.

Ez nem azt jelenti, nem kap semmit. Ahhoz képest, hogy egy csóró, semmi szakmával nem rendelkező vagyok, kimondott ajándékba, ebben az évben, kb 2 milla értékben kapott. Viszont, egyik ajándék sem kötődött, kötelező dátumhoz.

Neked ez annyira fontos, hogy ilyenkor ünnepelni kell, akkor ez mindig konfliktus forrása lesz. Látom ismerős családoknál, ha van ilyen különbség, mindig vitával telik az ünnep.

2017. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez elég nyomorultul hangzik :( Minket elhagyott az apám, nekem sincsenek jó emlékeim a karácsonyról, sosem láttam őt, neki annyi volt a karácsony, hogy pár nappal szemtesze előtt beugrott hozzánk tíz percre és kaptam tőle egy kis pénzt borítékban.

Ennek ellenére alig várom, hogy átmenjek a páromhoz (még a szüleinknél élünk) és kinyissuk egymás ajándékait és lássam, hogy örül nekik :)

2017. dec. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
*pár nappal szenteste előtt
2017. dec. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a szegény gyerekeknek mindig különlegesebb a karácsony, mert ők ilyenkor kapják meg az ajándékot, amire vágytak, vagy ha nem is azt, legalább valamit. Nekem szintén hasonló gyerekkorom volt. Év közben sose kaptam játékot, csak szülinapra és karácsonyra, így pedig bármit is kaptam volna, nagyon örültem volna neki, és egy csoda lett volna. De mindig azt kaptam, amit akartam.
2017. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!