Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőknek valóban nem kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek valóban nem kéne dolgozniuk?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk el a dologról egy barátja és annak kedvese kapcsán. 4 éve házasok, fél év járás után esküdtek. Azóta a lány otthon van, de korábban sem dolgozott még soha teljes munkaidőben.

Eleinte ez így rendben volt, mivel a férj jól keres, 3 milliós esküvőjük volt, mindent megengedhettek maguknak.

Csak hogy így 4 év után felélték a tartalékaikat, már csak a fizetés van, és abból pedig nem jönnek ki.

A férje panaszkodott a páromnak, nem tudja rávenni a lányt, hogy legalább heti 8-10 órában dolgozzon, hogy a saját ruháira, sminkjeire, dolgaira megkeresse. A lány azóta magába zuhant teljesen, nem csinál semmit sem otthon, kb napokig ki sem jön a szobájából. Ez megy olyan fél éve.

Legnagyobb meglepetésemre a párom a lánnyal ért egyet, mert hogy a nőknek nem kéne dolgozni, teremtsenek otthont, neveljenek gyereket, ha van. Csak akkor szabadna dolgozniuk, ha önmegvalósítanak a munka által.

Mert szerinte a lány csak még rosszabbul lenne lelkileg ha az anyagi zuhanás mellé még el is kéne mennie árufeltölteni vagy pékségbe kisegíetni, mivel sem érettségije, sem szakmája nincsen és tanulni sem szeret.

Én ezzel ellentétben a sráccal értek egyet, ha hiányzik x összeg az eddigi színvonalhoz, akkor vagy lejjebb kell adni, vagy el kell menni megkeresni. Az élet változik, meg kell tanulni alkalmazkodni.

A párom szerint én ezt csak azért mondom, mert nekem bármi munka jó. És ez rossz hozzáállás.

Most épp tanulok, de nagyon nehéz szakot választottam, esélyem nincs ösztöndíjra, így egy áruház kasszájában töltöm a hétvégéimet. Nem keresek annyit, mint a párom, de jólesik, hogy teszek hozzá a közöshöz azért. Meg persze alacsonyan tartom a saját színvonalam, nem is költök semmire.

Megbeszéltük, én csak akkor leszek otthon, ha gyerekünk lesz, és akkor is megpróbálok otthonról dolgozni 4 órában, ha sikerül az álomszakmámban diplomázni.

Szerinte oké, dolgozzak, ha boldoggá tesz, de csak azoknak a nőknek szabadna dolgozni, akik ettől jól érzik magukat, akik nem, azoknak ne kelljen.


2017. dec. 29. 11:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk elején nem kellett volna engedni ezt, dolgozhatott volna akkor is részmunkaidőben, vagy akkor nincs új ruha, meg sminkcucc.

Én neked adok igazat, mert itt is látszik, hogy bumm elfogyott a pénz, ha pasit kirúgják vagy valami mi lesz?!

Csak tanulhatott volna fialaton vagy addig amíg 4 évig otthon ült. Én nem sajnálom az ilyen nőket, bár a pasi cseszte el.

2017. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

A mai világban ez butaság.

Régen ment a dolog, de ez nem az a világ.

Ha az ember normális életet szeretne, megteremteni az alapokat, mindkét félnek dolgozni kell. Régen a szülők is segítették az ifjú párt, hozomány stb.

Most már azért ha házat szeretnének előre kell gondolkodni. Nem hullik minden az ember ölébe.

Plusz nőként el sem tudnám képzelni, hogy nekem alanyi jogon járjon minden. Mint mondod smink, vagy bármi. Persze így minden közös, a háztartás is.

Nekem fontos, hogy egyen rangúak legyünk, márpedig régen a nők nem voltak azok. A férje azt csinált amit akart, a nőnek semmibe nem volt beleszólása. Azért abba a korba nem mennék vissza. Miért lenne jó kuncsorogni bármiért?

2017. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem esne jól, ha otthon lógathatnám a lábamat és a pasim eltartana... viszont(!) nem lenne arcom az ő pénzéből az igényeimet kielégíteni, mint pl. új ruhák, sminkcuccok, fodrász, stb.

Ezért IS dolgozok, hogy saját magam álljam azt amire szükségem van nőként.

2017. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%

Dehogyisnem, nemzetgazdaságilag az az előnyös, ha az inaktívak aránya alacsony.

ugyanakkor teljes mértékben támogatom, hogy - amennyiben már gyermek(ek) is vannak, az egyik szülő (ez lehet puka is, megbeszélés kérdése) részmunkaidőben dolgozzon. Két teljes állás mellett ugyanis embert próbáló feladat gyermeket nevelni és háztartást vezetni.

2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem. Egyébként mi ez a hülyeség, hogy a nőnek nem kéne dolgoznia? Régen a nők ugyanúgy dolgoztak, csak ő nem vadásztak, hanem gyűjtögettek, ruhákat csináltak, a gyerekeket nevelték...stb Ugyanúgy dolgoztak ők is, csak ők mást csináltak.

Ha egy nő otthon van a gyerekekkel és viszi a háztartást, akkor persze, hogy nem kell dolgoznia. Úgy teljesen rendben van.

2017. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg is bolondulnék ha csak otthon kéne ülnöm. Voltam ilyen kapcsolatban de csak azért mert rossz környéken laktunk és nem találtam munkát. Majd bele bolondultam az unalomba. Az a csaj nem fog elmenni dolgozni inkább megöli magát. A mai világban meg nem tehetik meg azt a nők hogy ha nem akarnak ne dolgozzanak. Egy átlagos fizetés nem elég a megélhetésre főleg ha családot is akar.
2017. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És most hogy tervezik hogy egyenesbe jönnek? Mivel egy fizu van, ami elmegy teljesen hogy jutnak egyről a kettőre? Pl elromlik valami, miből cserélik ki? Csak az a megoldás, ha a nő is megy dolgozni és lejjebb ad az igényekből.
2017. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak a nőknek, akik semmit nem csinálnak, de tényleg semmit, teljesen értelmetlen a létezése. A "régen sem dolgoztak" azt jelentette, hogy nem fizetésért dolgoztak, hanem a földeken kapáltak, mostak a patakban fél napot, stb. Jelenleg egyikre sincs szükség, így értelmetlen az a modell. Messzire kerülném az ilyen nőt. Őszintén miről lehetne vele beszélni? Semmiről.
2017. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"A lány azóta magába zuhant teljesen, nem csinál semmit sem otthon, kb napokig ki sem jön a szobájából. "


Ilyen egy igazi lusta munkakerülő, aki inkább bevágja a durcit, csak nehogy meg kelljen mozdulnia.

Egyébként a férje a legnagyobb hibás, ő engedte meg, hogy csak otthon vakarja a se..ggét.

Nem értek egyet a férjeddel kérdező.Manapság már nem lehet egy nőnek munka nélkül lenni.Tönkre megy a házasság, meghalhat a férj, kirúgják a munkahelyéről, lerokkan stb.Ilyen esetekben mihez kezd egy nő, akinek eddig nem volt munkája, lehet végzettsége sincs, de ha van is, mit ér vele 10-15 év kihagyás után, vagy bele sem kezdés esetén?Semmit.Mosogatónak esetleg felveszik valahová, azzal meg sokat nem keres.Arra meg nem lehet alapozni, hogy majd gyorsan jön egy másik férfi, aki örömmel eltartja..

2017. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a kérdésben nincs igazság!


Létező családmodell mindkettő, az is, ahol a nő is dolgozik, és az is, ahol a nő csak a gyerekkel, háztartással foglalkozik.



A kérdés nem az, hogy kinek van igaza, hanem az, hogy mindketten ugyanazt akarjátok e. Ha valaki az 1-es típus, akkor ne keressen a 2-ből párt, vagy fordítva.

2017. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!