Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Itt miért tartja mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt miért tartja mindenki olyan nagy bűnnek azt, ha valaki beleszeret másba, és amiatt ott hagyja az előző kapcsolatát?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ugy gondolom én sem, hogy ha valaki boldog kapcsolatban él, akkor minden jött-ment kis fellángolásért azonnal hagyja ott a párját.

Hanem többször szóba kerülnek itt olyan helyzetek, amikor pl. valaki, aki kapcsolatban él, komolyan beleszeret egy másikba, és amiatt hagyja el az előző párját, mert pl. nem birja elviselni, hogy olyan mellett maradjon,akit már nem szeret, ezzel esetelg3 embert téve boldogtalanná...

Ha ilyen esetet elmesél itt valaki, máris ugy elitéli őt a többi hozzászóló, akkor is, ha nem házasságrólvagy élettársról van szó....én ezt nem értem, oké persze akit elhagynak, az szarul érzi magát (én is voltam ilyen helyzetben), de egy kivülálló miért mondja el rögtön az illetőt mindenféle kétszinű meg szemét alaknak?

Van olyan hogy egy kapcsolat nem életre szól, nem?? És van olyan helyzet amikor mindenkinek az a legjobb hosszú távon, hogy az illető nem marad benne a régiben ugy, hogy már nem szereti, és mindenki csak szenved a végén....sokan ilyenkor csak azt mondják, hogy az a kötelességed, hogy mellette maradj és próbáld megjavitani a kapcsolatot stb....de kérdem én, miért kéne minden esetben ragaszkodni ahhoz,ami már nem működik? Honnan tudja egy kivülálló, hogy nem igy találja-e meg mindenki az "Igazit" (ha létezik ilyen)? Lehet, hogy akit elhagynak, később annak igy lesz lehetősége megtalálni szintén a hozzá illő párt...

Félreértés ne essék, én most nem vagyok egyik fél sem, csak szöget ütött a fejemben, hogy sokszor majdnem ezt olvasni itt, hogy egy kapcsolat megszakitása szinte felér egy emberiség elleni bűntettel...

Nektek mi a véleményetek?


2017. dec. 31. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Én sem értettem ezt soha. Egy párkapcsolatnak semmi értelme szerelem nélkül. Ha boldog akarsz lenni néha igen is magadat kell első helyre tenni. A párkapcsolat nem minden. Semmi problémát nem látok abban, ha valaki véget vet egy kapcsolatnak, amiben már nem érzi jól magát. Sajnos több ember beleesik ebbe a hibába mint gondolnád. Sokan vannak úgy vele, hogy marad inkább a biztos kapcsolatban, mint hogy menjen a boldogsága után.

Párommal a kapcsolatunk szinte tökéletes. Mégis minden hullámvölgyben, durva veszekedésekkor elmondjuk egymásnak, hogy "ha nem vagy boldog én elengedlek, mert szeretlek". Szerintem ez a minimum egy kapcsolatban, és ez mutatja meg igazán, hogy szereted a másikat mint embert. Hogy megadod neki a lehetőséget, hogy kilépjen valamiből, amiből már nem kap semmi pozitívat.

2017. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A megcsalásra nem mentség, hogy foshol szakítani, és csak akkor lépsz ki, ha már elég stabil az új kapcsolat. Teljesen mindegy, hogy ezt hogy próbálod meg átfogalmazni.

Rossz kapcsolatban nem kell benne maradni. Le kell zárni, tovább kell lépni, és tiszta lappal új kapcsolatba kezdeni.

Aki kapcsolatfüggő, és liánozik, az meg ne mosakodjon, hogy mi ezzel a baj.

Egyébként pont olyan, mint minden más függés: egy életen át elkísér. Ez a boldogság az új kapcsolatban se tart sokáig, őt is meg fogod csalni, mert szerinted nincs ebben semmi rossz, és mész tovább. Majd a gyerek és a házasság se lesz akadálya ennek a fantasztikus életmódnak.

Egész addig, amíg öreg és szottyadt leszel. Akkor egyszerűen nem lesz új kapcsolat, ahol keresheted a boldogságot, csak benne ragadsz a foshban.

Miközben minden exed már rég megtalálta az igazit.

2017. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Igen. Igazad van, amiről alább beszélsz, az a házasságra kéne, hogy igaz legyen, nem egy előtte lévő párkapcsolatra. Az még csak ízlelgetése, próbálgatása a másik embernek, hogy akarom-e vele leélni a életem.

Jól gondolod. Viszont a házasságra, vagy a komoly, elkötelezett élettársi viszonyra, főleg, ha gyerek is van, igenis igaz, hogy mindenképp meg kell próbálni megjavítani, ha nincs szó bántalmazó kapcsolatról. Szerintem.

2017. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, értem hogy mit mondasz, viszont nem minden ilyen esetben csalja meg az illető a párját, sokan vannak akik tiszteletben tartják hogy először lezárni az elsőt és utána jöhet a második.

Viszont az, hogy kategorikusan kijelenteni, hogy akkor ne maradjon benne a szar kapcsolatban, hanem az új jelöltnélkül is szaitson ha márnem jó - szerintem ez azért nem olyan egyszerű....sokan nem vallják be maguknak vagy fel sem ismerik, hogy valami már nem jó, egészen addig, amig bele nem szeretnek valaki másba, s csak akkor döbbennek rá, hogy nem is jo amiben vannak. S akkor kezdődik a dilemma...

2017. dec. 31. 15:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, 3-as, ezzel egyetértek, azért is emeltem ki hogy olyan esetről beszélek amikor nincs házasság, esetleg együttélés sem. A házasság az szerintem is erősebb kötelék, ott már esküt tettek egymásnak, hogy jóban-rosszban.
2017. dec. 31. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert ha nem el boldog parkapcsolatba akkor elobb szakitson es aztan ismerkedjen, ne kozbe, az olyan undorito, nem is kene nekem olyan ember.
2017. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4#

Tudod, sokszor van az úgy, hogy jön az új, aki jobbnak TŰNIK. És akkor hirtelen "ráébred" emberünk, hogy a kapcsolata boldogtalan. És átszambázik az új kapcsolatba.

Aztán két hét, vagy két hónap múlva elmúlik az újdonság varázsa, és rájön, hogy rossz cserét csinált.


Az ilyen "kilépő kapcsolat" a legritkább esetben tart sokáig.


Nem véletlen, hogy a következő kapcsolat csak akkor tud működni, ha előzőt lélekben le tudod zárni és el tudod engedni.

Annak szinte sosincs jó vége, amikor egyik kapcsolatból urgál valaki a másikba.

2017. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!