Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Átmentünk az ünnepek idején meglátogatni a férjem legjobb barátját és annak feleségét.

Lévén karácsony, ajándékot is vittünk, illetve segítettünk főzni, mivel bár a megbeszélt időpontban futottunk be, a lány még nem fogott neki főzni. Mondjuk ez nem baj, legalább ellestem pár dolgot, amit ő jobban csinál.

Tudni kell róluk, hozzánk képest elég tehetősek. A lány (25) nem dolgozik, otthon van, a srác jó pozícióban dolgozik egy IT-s cégnél már 10 éve.

Mi átlagosan élünk, nekem elsődleges, hogy megtakarításunk legyen. Mindketten tanulunk munka mellett, bár a párom már tavasztól valószínűleg elhelyezkedik teljes állásban.

A párom elég magas karácsonyi prémiumot kapott, ezért kitalálta, kitesz magáért, és mindenkinek komoly ajándékot vesz, azt, amit szeretne.

Ezért meg is kérdezte egyenként mindenkitől, mit vegyen.

A srác azt mondta, neki semmit, ne költsön rá, de a feleségétől megtudakolta, mit vehetne. Én is beszálltam az ajándékokba anyagilag.

Végül kettejükre összesen 40 ezret költött.

Mi is kaptunk ajándékot, én kaptam egy szép borítójú füzetet, a párom 4 vágódeszkát a konyhába, illetve mindketten egy-egy kötött sapkát, amit a lány csinált.

Szó se róla, minden nagyon jól jött, a füzetbe most a költségvetést írom, a deszkákat úgyis én fogom használni, a sapka meg szép, és már egyébként is vennem kellett volna, ugyanis nemrég hagytam el az enyémet.

Viszont egy picit hiányérzetem van, hogy nem kaptunk annyira személyre szabott ajándékot. Ill a születésnapom el lett felejtve, nem köszöntöttek fel.

Mi mindig adunk ajándékot születésnapra is, a párom mindig nagyon kreatív dolgokat talál ki nekik (társasjáték, teafőző).


Ez már nem az első eset, nyáron az esküvőnkre is annak az összegnek az 1/3-át kaptuk, amit anno mi adtunk, mivel a lány kicsit túlköltekezett.


Amikor megmondtam a páromnak, semmi bajom az ajándékokkal, mindent tudok hasznosítani, de jobb lenne, ha következő alkalommal inkább egyeztetnének, ami a keretet illeti.

Szerinte attól, ha nekik jól megy, nem kötelesek osztogatni, a szándék a lényeg.

A lány nem dolgozik, míg én igen, megvehetem magamnak, ha vágyom valamire.


2018. jan. 6. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párodnak.
2018. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, a szándék a lényeg. Attól, hohy ti (szerintem) túlzásba viszitek az ajándékozás mértékét, nem várhatod, hogy ők is úgy gondolkodjanak, csak mert megtehetnék. Én azért túlzásnak gondolok baráti házaspárnak 40e értékben ajándékozni, valószínű ők sem ebben gondolkodtak, főleg hogy a hapsi ki is jelentette, hogy rá ne költsetek. Ez a párod ötlete volt, hogy elveri a karácsonyi bónuszt drága ajándékokra. Legközelebb fogjátok kicsit vissza magatokat. Bár az ő pénze volt, és őt nem zavarja, mert tényleg a szándék a lényeg, akkor mindegy.
2018. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Párodnak. Attól, mert ti 40 ezerért ajándékot vehettek, még ők nem biztos, hogy ugyanilyen anyagi körülmények között élnek.

Nem a pénz a lényeg..

2018. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3, Sokkal jobb körülmények között élnek, de ezt ki is fejtettem a kérdésben.
2018. jan. 6. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Azért élnek jobban, mert nem szórják el a pénzt drága hülyeségekre.
2018. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért élnek jobban, mert a srác már 10 éve egy jó helyen dolgozik jó pozícióban. Mi meg tanulunk.

Senki nem szór semmit drága hülyeségekre, a fizetésem fennmaradó része a kiadások után azonnal megy a megtakarításba.

A párom kapott karácsonyi pénzt, azt költötte el.

2018. jan. 6. 15:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékozás nem az összegekről szól, hanem a szándékról. A lány saját kézzel készített nektek sapkát, ez többet ér, mint a "most nekünk is van egy kis plusz pénzünk mutassuk meg másoknak" ajándékozás.


És ha a saját készítésű sapka nem személyre szabott, akkor mi?

2018. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek megy ez az ajándékozósdi. Nem mindenki tud kreatív meg hasznos dolgokat kitalálni. Például párom bármennyire is szeretne jó ajándékokat adni nincs hozzá érzéke, inkább tőlem kér segítséget. A lényeg szerintem is az, hogy gondoltak rátok. Abszolút nem látom értelmét a nagy értékű ajándékozásnak pláne barátok között.
2018. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Es tudjuk a lany utanoz teged, delutan 3-ig alszik, es semmit nem csinal, minden az olebe hullott, es meg a pasid is folyton az o kegyeit lesi, mikozben neked dolgoznod kell, es milyen szomoru az eleted, ami teged mar legalabb 5 kerdes ota irrital ezen az oldalon. Csak most par helyett kivetelesen ferjet irtal.
2018. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaza lehet az utolsónak. Szerintem is azokat is te írtad.

Amúgy abszolút a férjednek adok igazat!

2018. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!