Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudjam meggyőzni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudjam meggyőzni, hogy most már tényleg ideje lenne elmenni elvonókúrára?

Figyelt kérdés

Egy (rövid) ideje már nem élünk együtt, de még mindig nem mondtam le róla. Már nem az a fontos, hogy úgy viselkedjen, hogy együtt tudjak vele élni, hanem, hogy ismét emberi lény legyen belőle, mert borzasztó, amit csinál. Iszik és józanodik és ittas állapotban nagyon sok kárt okoz saját magának. Vásárol valamit, örül neki, büszke, hogy nem alkoholra költötte, aztán ittas állapotban tönkreteszi. Képtelen voltam együttélni vele, mert ittasan velem is csúnyán beszél és velem sem törődött, csak az itallal.


Tudom, hogy az alkoholizmus betegség és nem akarok továbblépni úgy, hogy meg sem próbálok segíteni rajta. Nagyon mélyre süllyedt az ivásban. Az ivás az istene, az ivás az élete.


Tudok tenni érte valamit? Nem érdekel a sértett büszkeségem, hogy nem törődött velem és csúnyán beszélt. Képtelen vagyok csak úgy a sorsára hagyni.


2018. jan. 6. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak lehet segíteni, aki hagyja. Egyáltalán beismerte már, hogy problémája van, vagy tagadja? Én a helyedben egy addiktológiai szakemberrel konzultálnék, hátha tud neked érdemi tanácsot adni.
2018. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ehhez neki kell beismernie saját magának, hogy baja van. Kényszeríteni nem tudod te sem. Téged bántott esetleg ittas állapotban? Józanul megfogadja, hogy sose iszik többet, vagy akkor is nem hiszi el, hogy ő alkoholista?
2018. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Beismerte, hogy alkoholista. Mellettem sokszor próbálta befejezni az ivást, volt, hogy hónapokig nem ivott, látványosan szenvedett az alatt az idő alatt. A józan korszakában szégyellte, hogy részeges volt, de elég volt egyetlen korty alkohol és ismét visszazuhant. Akkor ivott, amikor úgy gondolta, hogy már túl van az alkoholizmuson. Én azelőtt figyelmeztettem, hogy az, aki ilyen szinten belemerült az alkoholfogyasztásba, egy kis mennyiségtől is képes visszaesni, főleg néhány hónap absztinencia után, de erősnek tartotta magát. Azt nem fogta fel, hogy az alkohol feletti kontrollvesztés egy életen át fent fog állni.

Nem akart kórházba menni, itthon vészeltem át vele a delírium tremenst és minden szépséget, ami ezzel járt. Közben görcsoldóval és enyhe nyugtatóval tartottam szinten a tüneteket. Növényi alapúval, mert féltem, hogy mi lesz, ha erősebbet kap és mégis iszik rá. Szintén itthon kapta a vitaminokat, B1-et is és elmúltak az elvonási tünetek.

Szerintem kellene pszihiátriai kezelés, de kórházba semmiképp sem akar menni. Nem tudom, hogy lehetne meggyőzni, hogy egyedül nem képes változtatni. Tudja, hogy, nem jó, amit csinál és hetente hallom, hogy nem akar inni többet.

2018. jan. 6. 17:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem bántott, de volt, amikor ittas állapotban hisztizett velem, alaptalan féltékenységi rohamai voltak ilyenkor. Nem mindig, de kb. ötször nagyon felbosszantott, hogy azt kell hallgatnom, amit nem tettem meg és nem is tennék.
2018. jan. 6. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Én őszinte leszek, téged jobban féltelek mint őt. Nem egy cikket olvastam a szenvedélybetegek közeli hozzátartozóitól, hogy ők milyen komoly lelki sebeket szenvednek el egy ilyen ittas hazardírozás során.

Gondold végig, hogy nem-e kéne otthagynod, legalább egy ideig és átgondolnod, hogy tényleg egy ilyen ember mellett akarsz élni? Ebbe félúton te is tönkremész, magaddal ránthat a mélybe...


#2-es voltam.

2018. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a szenvedésen. Rengeteget szenvedtem, mert nagyon szerettem és jól esett volna, ha ő is törődik velem. Felfogtam, hogy egy alkoholistától nem lehet elvárni, hogy a részegségen kívül túl sok minden lekösse, sikerült kívül helyezkednem az egészen és másképp látom a helyzetet. Nem várhatok semmit, ami nem függ össze az ivással, az önbizalmam és önbecsülésem már nem sérül miatta. Nem engem nem értékel, hanem alkoholista és azon túl van, hogy ezt kontrollálni tudja. Eljöttem tőle, nem élek vele, mert már képtelen vagyok minden nap nézni, amit csinál, de nem vagyunk haragban.
2018. jan. 6. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mint barát, állhatsz mellette, de sok jóra ne számíts.
2018. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!