Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy egy hosszabb kapcsolat már inkább barátság, mint igazi kapcsolat? Ki mit tanácsolna: a szakítás vagy házasság melletti döntés lenne jobb?

Figyelt kérdés

6. éve vagyunk együtt, 26N vagyok, párom28F. Ő már házasságot, gyerekeket tervezgetne, bennem pedig vannak kételyek..Én nem vagyok biztos, hogy házasságot és gyereket akarok, amíg ezek kételyek benem vannak.


Valamivel több, mint 1 éve a szex is lecsökkent kicsit, és bár szeretem a párom, szeretem az illatát, szeretek odabújni hozzá, támogatjuk egymást, de a problémám, hogy bennem nincs meg irányába úgy a vonzalom.. A szex is lecsökkent, 1-2 hetente van 1 átlagban, pedig együtt élünk.

Egyébként ő az első kapcsolatom, szexuális téren is.


De nem is a gyakoriság a gond, hanem, hogy nem kívánom őt úgy már, ahogy szerintem kéne.. Van, hogy a csókokat sem. Ő meg közben mai napig csókolgat, de van, hogy reflexszerűen elhúzódom ilyenkor, erre ő hívta fel a figyelmem. Közben pedig lenen igényem a szexre, szóval nem a libidóm az oka.. Sajnos.


Beszéltünk már erről korábban, nem is egyszer, bár tudom, hogy rosszul esett neki ezt hallani, de ennyivel tartozunk egymásnak. Igyekeztünk akkor jobban egymásra koncentrálni, prograom stb, ami ideig óráig jó is volt, de mindig ugyanoda jutok/jutunk.

(Ez főleg engem érint, ő mai napig szerelmesnek mondja magát. És elmondtam azt is, hogy én is szertem őt és ragaszkodom hozzá, de nem érzek intenzív szerelmet, de ettől még fontos nekem/szeretem)


Fáj ez az egész, mert ő szeret és kíván, téynleg uyganúgy 6 év után is, mint az elején, és nála jobb társat nem is találhatnék, szívét-lelkét ki tudja tenni a másikért..


Mielőtt valaki esetleg kérdezné: nem is másik konkrét személy miatt van, bár észreveszem, ha vonzó valaki, engem pedig sokszor észrevesznek, mint nőt, de nem szoktam ezekkel foglalkozni. Van/volt erős fellángolásom is már mellette sajnsos, de ez megmaradt gondolati szinten, leépíteni igyekeztem.

(Néha volt benne egy kiváncsi hang is korábbam, de ez nem okozott gondot soha, ellen tudtam állni)


Szóval beszéltünk már ezekről, mert szerettem volna előrébb jutni, de nem oldódott meg semmi.

Szakítani gyenge voltam, mert ez egy értékes kapcsolat, és szeretem is, ha nem is lángolva, hiszen hiányozna és nem tudtam megtenni. Azt is mondta ekkor, hogy mással is ide jutnék pár éven belül a szex/szenvedély terén, ha csak emiatt akarnék szakítani.


De a házasságnál is pánik kap el emiatt, azt sem tudnám még meglépni. Gyereket így meg végképp nem mernék, amíg bennem van emaitt a bizonytalanság.

Egy albérletben is élünk, szóval nem is tudok csak úgy ugrálni sem, ha később megbánnám.



2018. jan. 11. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp sem házasodnék, ha az ellaposodás jeleit venném észre a kapcsolatomon. Úgy, ahogy a szerelem tüze kialudhat és barátsággá szelidülhet, úgy módosulhat negatív irányba a barátság is: a lakótársi státuszra gondolok. Amikor már alig van közös program és kommunikáció, érintés, a bókok már hosszú ideje kivesztek, a párodat távol érzed magadtól, stb.


Nálatok - a leírást végigolvasva - ez a dolog már egy ideje a lejtőn lefelé halad. Ez nem a házasság és a közös élet felé tendál, hanem a különválás felé. Ha így folytatjátok, előbb-utóbb eljön az, hogy már idegesíteni fog a párod jelenléte, örülni fogsz, ha nincs veled. Ne jussatok el idáig, szerintem, mert ez maga a pokol.

2018. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Ez tipikusan az a jelenség, mikor az egyik fél nem élte ki magát. A volt barátnőmnek is én voltam teljesen az első. Az igazság az hogy akármit tehettem volna, egyszerűen kellett neki a más. Ez nem a párod hibája, nem is a kapcsolaté, ez a te kíváncsiságodé. Az igazság az hogy itt van egy 6 éves kapcsolat, tele munkával, energiával, nem is ment tönkre és te eldobnád azért, mert mást akarsz. Aztán jön a másik vele is leszel 1-2 évet őt is megszokod, utána mindig más más más kell. Ez nem fog elmúlni soha. Attól függ hogy állsz hozzá. Én is akartam mást, nyilvánvalóan és hónapokat tépelődtem megcsaláson, szakításon, de mint korábban írtam, be kellett hogy lássam hogy pár pillanatért dobnék el éveket, egy kis izgalomért dobnék el egy csodás szerelmet és megbántanám azt aki tényleg fontos nekem. Ehhez fel kell nőni.
2018. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 2

"izgalomért dobnék el egy csodás szerelmet"

- csakhogy én én nem érzek kimondottan szerelmet, bár ez nem baj önmagában, mint írtam.


Egyre válaszolj még:És mi van, ha ez az állapot nem múlik el, (mert jobb nem lesz, maximum ilyen marad legjobb esetben):

1. Érdemesebb lenne szerinted leéni így egy életet? Hogy örökké benned marad egy kis üresség érzés, hogy valami nem úgy működik, ahogy elképzelted? Hogy te nem szereted úgy a párod, ahogy ő téged, hogy te nem kívánod úgy a párod, ahogy ő téged? Hogy hiányzik valami?

Elhiszem, hogy a másiknak így jó. De mi van, ha én jelen esetben megalkuvó vagyok emiatt? Mit fogok megbánni 20-40 év múlva jobban?


Értem, amit írsz, tényleg. Részben benne van az is, amit mondasz, haudnék, ha azt mondanám, hogy nem. De nem a sezxuális kíváncsiságról szól az egész.

Ez szerintem inkább egy eleme/része ennek az egész állapotnak, amit érzek, és nem ez önmagában a probléma maga...


Köszönöm egyébként a 2 választ, várok is még, mert át fogom gondolni továbbra is a helyzetemet.

2018. jan. 11. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy szerelem nélkül egy kapcsolatnak sincs értelme. Oké, most még elvagy mellette, tengődsz még kis ideig egy értelmetlen kapcsolatban, de ami elmúlt az nem jön vissza. Inkább most vess véget a kapcsolatnak, mint pár év múlva mikor rádtalál az igazi szerelem. A házasság meg gyerekvállalás pedig tényleg nem ideális ha a kapcsolatban hiányzik az érzelmi szál. Persze, sokan élnek ilyen megszokáson alapuló kapcsolatban, de ennél boldogtalanabb dolgot nem tudok elképzelni.
2018. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészről a szerelmet szerintem a legtöbben rosszul fogják fel. Ez ügyben érdemes filozófiákat olvasni, segíthetnek egy megfelelőbb álláspont kialakulásában. Másrészről, semmi sem örök.


Akkor válaszolok sorban az első kérdést kivéve. Soha semmi nem lesz tökéletes, így az üresség érzet természetes és hozzáállás kérdése, szintén nem fog mindig minden úgy működni ahogy szeretném. Ez az élet. Ez megint csak hozzáállás kérdése. Azon kattogsz hogy ahww, de dugnék mással, vagy azon hogy egy olyan ember van mellettem aki velem kapcsolatban elkötelezett és már sokszor bizonyította is ezt. Egy ilyen embert melyik idióta nem szeretne és miért nem? Mindig hiányzik valami, de megint csak azzal kell foglalkozni ami van, nem pedig ami nincs.


A lényeg hogy a probléma amit érzel, az emberi hiúság, teljesen független a párodtól és a kapcsolatodtól. Mint mondtam, a szemlélethez fel kell nőni. Te nem bírtad kitombolni magad, most tombolni akarsz, de az igazság az hogy így csak rombolni fogsz.

2018. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez ilyen atlagos tul sokaig mestersegesen eletben tartott elso kapcsolatos langyos szar, amiben mar egyre kenyelmetlenebb ulni, de kiszallni meg felsz, hiszen jaj, akkor mi lesz, es kulonben is nem olyan rossz itt...

Elarulom, semmi nem fog tortenni szakitaskor. En ugyanebben az esetben szimplan fellelegeztem,es annyira megkonnyebbultem, hogy egy percet sem sirtam a szakitas utan. Egyedul azert tudtam volna sirni, hogy miert nem sokkal korabban leptem meg ezt a lepest. Aztan amikor vegre talalsz olyat, aki tenyleg hozzad illik, csak meg jobban fogod sajnalni az idot, amit elpocsekoltal ebben a viszonyban mindenfele hulye kifogassal es felelemmel.

2018. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindenkienk köszi, aki eddig írt! Nyilván mindenki a sajét tapasztalatából merít, úgyhogy mindegyikben van igazság.



A szerelem nem örök. Ebben nem is hiszek.

Azonban itt van ő, aki valja, hogy szerelmes, aki ugyanúgy kíván, ennyi idő után is.


#5 akkor megfordítom a gondolatmenetet, hogy egy picit más szemszögből is lássuk:

Nem feltétlenül tombolni akarok, vagy dugni összevissza.

Ha magamba nézek, én csak ugyanezt akarom, amit ő is érez! De én nem érzek úgy, ahogy ő. Érted?


És az, hogy nála ez megvan, az tagadhatatlanul bizonyítja, hogy igenis létezik olyan, hogy évek múlva is megmaradjon ez a dolog. (ÉS egyébként igen, be kell látni, hogy lehet, hogy ez (szép-nem szép, emberi-nememberi), de igenis köszönhető részben annak, hogy ő mondjuk kiélte magát: megélte az érzelmeket, a vágyakat.) Az is tény, és ezt idősebbek is mondják, hogy aki megélte már ezeket, az később könnyebben tud lemondani, ha ez újra felbukkan. Ezért nem lehet egy embert hibáztatni.

2018. jan. 11. 18:06
 8/14 A kérdező kommentje:

# 6

Nekem így elsőre a te akkori kapcsolatod rosszabbnak tűnik. Nem sokat írtál róla, írnál pár sort, milyen volt, és miért enem érezted már magad jól benne? Bár talán ugyanezen okok. De én nem vagyok benne biztos, hogy megkönnyebülnék, lévén, hogy képtelen vagyok a szakításra.. Nekem hiányozna.


Én még csak ezt sem mondhatom, hogy rossz lenne a kapcsolat. Épp ezért jut ilyenkor meg eszembe, hogy mit akarok én még? Talán túl sokat, és tényleg nem elégszem meg azzal, ami van.


Nem hiába használtam a "barát" hasonlatot a kapcsolatunkra:

mellete bátran lehetek önmagam, és ő is. A kezünket tűzbe tennénk a másikért. Igazából tényleg minden rendben lenne, egy pont nincs: a vonzalom részemről nincs meg a kellő szinten..


Ezért nehéz ez. Ha megkönnybebülést éreznék azzal, hogy vége,

nem szenvednék ebben a helyzetben már egy ideje. Bár tekintve, hogy a házasság/gyerektől inkább a pánikroham, mint az öröm kap el, így valószínűleg affelé tart a dolog..

2018. jan. 11. 18:19
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj csak kedves kérdező. Én pontosan tudom hogy működik ez manapság a többségnél és itt nem arra célzok, hogy én egyedi vagyok, vagy hogy én találtam föl volna a spanyol viaszt.


Sajna ma, mint önkritika, majd csak nem nem is létezik. Sem ön álló vélemény, sem saját személyiség. Ugye nem akarod elhinni komolyan, hogy a másik kedves válaszoló egy őszinte kapcsolat után, még ha már nem is szerette az illetőt, nyugodt lelkiismerettel fájdalom nélkül képes volt maga mögött hátrahagyni. Az ilyen indentitás zavaros egomán elkorcsosult gondolkodás miatt egy selejt ember a legtöbb aki kénye kedve szerint irányíthatnak a multi cégek, a hatalom, egy nyál csorgató majmoló tömeg, nem több.


Én ezt azért tudom mert egykor én is ilyen voltam, csak zavar hogy ilyen vagyok, próbáltam megérteni magam, ennek során sok filozófia és pszichiátria könyvet olvastam, az emberekről, az érzelmi intelligenciáról. Zavart hogy nem értettem miért viselkedek egy. Aztán ahogy utána jártam a dolgoknak, hitelt érdemlően is bebizonyosodott, hogy azért zavar a viselkedés, mert hibás elgondolásokon alapszik. Ezután hogy megértettem hogy is működik az ember, egy kapcsolat, másképp tekintettem az egészre. Utána megint őszintén képes voltam szeretni a párom és habár néha néha eszembe jutott a megcsalás, gyorsan eszembe is ötlött hogy én már ezen átmentem egyszer.


Itt mindig mindenki a kedveinek akar eleget tenni. A szerelem szerintem egy döntés. Olyan embert szeretek akivel szimpatizálok bizonyos tulajdonságok alapján (külső vonzalom, kedvesség, bizalom, humorérzék) Ezek a tulajdonságok nagyon sok emberben meg van, szerintem egy embernek alsó hangon is több ezer, millió potencionális "szerelme" van. Innentől kezdve mindegy melyikkel vagyok együtt, az alapok ugyanazok, innentől számít hogy miként építkeztek rá. Na már most ha már én 6 éve építkeznék, és egyébként a saját hülyeségem miatt nem érezném csak jól magam a kapcsolatomban, akkor biztos hogy nem rombolnám le amit építettük, a szeszélyem és hiúságom miatt, azt remélve hogy hátha máskor ez nem így lesz, amit semmi sem garantál s ismétlem hogy így lesz. Azért mert semmi nem örök és mert alapvetően a monogámia a romantikával teljesedett ki. Az egy dolog hogy levetköztük evolúciós ösztöneink, de így ellen is kell állnunk a kísértésnek.


Engem őszintén nem érdekel hogy mit csinálsz, de non szensz hogy tévképzetek miatt akarsz szétrombolni egy kapcsolatot, összetörni a párod és jó pár évet kidobni, mert neked épp olyan kedved van. Akár hogy is nézem ez nem fér bele egy jó értékrendbe. S habár sokan megcsinálják, mert tömeg, mert nincs indentitás, mert nincs önértékelés, attól ez még egy megvetni való hozzáállás lesz.

2018. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, az ilyen mentalitás miatt van ennyi hulladék kapcsolat. Mert jaajjj már együtt vagyunk x éve, csak ne romboljuk le. Dehogynem. Ahol már nem vagy boldog, onnan le kell lépni. Akkor is, ha soha nem találsz másik hasonló kapcsolatot. NEM kell mindent megmenteni, nem kell a végletekig ülni a langyos sz.rban, csak hogy más embert ne bánts meg. Az életben csak a saját boldogságod számít. A legnagyobb baromság azért benne maradni valamiben, ami már nem jó mert jajj csak ne törjem össze a páromat. Minek hazudnál magadnak? Minek magyaráznád bele, hogy jajj hát én szeretem őt, eldöntöttem, szeretem őt ha ez már nem igaz? Persze, el tudod magaddal hitetni, mert ha minden nap ezt ismételgeted mint egy mantrát előbb-utóbb biztos elhiszed. De ez megint csak egy boldogtalan "mi lett volna, ha.." élet tökéletes receptje.
2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!