Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen nehéz felfognia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz felfognia a barátomnak, hogy nem akarom, hogy folyton hozzám érjen?

Figyelt kérdés

A barátom folyton rajtam felejti a kezét. Amikor itthon vagyunk akkor is. De olyankor egyáltalán nem zavar. Jól esik az érintése és én is hozzá szoktam bújni. De amikor társaságban vagyunk akkor a barátom rám rakja a kezét. Eleinte fel sem figyeltem erre,de amikor kezdett szokásáva vállni akkor feltűnt ez. A combomra, vagy átkarol a nyakam köré rakja a karját, összekulcsolja a kezünket még akkor is ha ülünk és úgy beszélgetünk pl a barátainkkal. Most moziban voltunk neki jött két haverja nekem meg a barátnőm és az ő barátja. Beültünk mozizni. A barátom mellettem foglalt helyet és végig simogatta a kezemet aztán megfogta később meg rám hajtotta a fejét. Aranyos, nagyon szeretem ezt benne,de valahol mégis zavar,hogy mások előtt is megérint folyton. Akkor zavar legjobban ha beszélgetünk valakivel szemben ülünk a párom mellettem és ő biztos rám teszi a mancsát. Én a baráti körömben nem láttam,hogy mások ezt csinálták volna akik párban vannak. Lehet,hogy elcsattant egy gyors csók,puszi vagy ilyesmi,de max ennyi.

Én szóltam emiatt a barátomnak,hogy picit zavaró számomra. De félreértett, pedig elég világosan fogalmaztam és nem megbántani akartam. Azt hiszi,hogy nem merem felvállalni vagy szégyellem őt??? Konkrétan nem mondott nekem semmit csak megvonogatta a vállát és csendben maradt. Biztos,hogy nem értett meg. Vagy nem akart megérteni. Akartam vele beszélni erről,de nem erőltettem továbbiakban a témát. Ezután is ugyan úgy folytatta amit előtte. De szerintem zavarta a megjegyzésem,mert azóta előfordul,hogy bunkózik. Nem is ez a megfelelő szó. Inkább szarkasztikus és olyan dolgokkal heccel, ami ezzel kapcsolatos. Vagy neki áll rébuszokban beszélni vagy később esik le,hogy nagyszerű ezt most beszólásnak kell vennem. De miért ilyen? Ennyire zokon vette?


2018. jan. 14. 21:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

Én rögtön arra gondoltam, hogy annyira nincs önbizalma, hogy kvázi megjelöli a területét. Hozzád ér, ezzel mutatva a külvilágnak, hogy az övé vagy, hess innen.


A tapizás mellé hogy szokott téged szólítani publikus helyen? "cicám"? :D

2018. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%

És minek jársz egy hisztis 12 évessel? :D

ne haragudj, de ha csak direkt félreért, bunkózik, hüppög, az nem férfi, de még csak fiú sem. Egy kislány.

Én is ilyen vagyok, vannak olyan napjaim, amikor nem vagyok a legbújósabb v legromantikusabb, a párom ezt érti és tiszteletben tartja, aztán ennyi.

2018. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom, friss a kapcsolat, full szerelmes, és ezt ki is akarja mutatni. Idővel ez enyhülni fog. De nem vagyunk egyformák, van, aki igényli a folytonos közelséget, és van, aki nem. Ezen nem kell megsértődni. Mondd el ezt a barátodnak is.
2018. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
A többiek előtt nyilvánosan kimutatja, hogy az övé vagy. Tán dicsekszik, vagy ezzel biztosítja, hogy ne próbálkozzanak nálad.
2018. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

"mancsát".

Ha szerelmes lennél belé, nem zavarna a dolog. De gondolom, ez csak egy "jobb híján" kapcsolat a részedről.

2018. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
En kifejezetten szeretem, ha a terdemre teszi a kezet tarsasagban, mikozben beszelgetunk, megse foghatja a kezemet, de ezzel a gesztussal kifejezi hogy egyutt vagyunk, hogy fontos neki, hogy ezzel az erintessel meg jobban erezze a jelenletem. Persze mind masok vagyunk, ha neked ez tul sok, el lehet fogadni, en talan most nem ternek.ki ra, ha most megsertve erzi magat,cde egy-ket het mulva visszaternek a temara, es tapintatosan probalnam atbeszelni a problemat. Kezdetnek ugy hoznam fel a temat, hogy nagyon sajnalom, hogy a multkor akaratlanul megbantottam, mikor errol beszeltem, ne haragudjon , talan rosszul fejeztem ki magam. Aztan mondanek valami pozitivat, hogy mennyire szeretm, mikor hozzamer, de kifejtenem, hogy mit erzek azokban a szituaciokban, mikor nem szeretnem hogy hozzamerjen, es o megis, hogy konkretan mi zavar benne, milyen reakciot valt ki az erintese. Talan igy jobban megerti,remelem sikerul kozos kompromisszumot talalni.
2018. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem,nem,nem! :))) Már 4 éve együtt vagyunk és ezt pár hónapja kezdte el csinálni. Előtte nem volt rá jellemző ezt. Társaságban nem! Azért mondtam,hogy a mi baráti körünkben senkinél nem láttam,hogy úgy viselkedne ahogy az én barátom.


Nem a tulajdona vagyok. Ez viccnek is rossz volt,hogy az "övé vagyok" meg megjelöli a területét. Ez olyan primitív! Már bocsánat :))


Rendben a tanácsot köszönöm. Lehet rosszul fejeztem ki magamat. Amúgy azzal indítottam a beszélgetést,hogy ne értsen félre,mert természetesen nem baj ha megérint,vagy megölel stb én is szoktam,de nem mások előtt.

2018. jan. 14. 22:11
 8/20 A kérdező kommentje:

Azt nem gondolnám,hogy nincs önbizalma. Van egy egészséges önbizalma, nincsen gátlásai,inkább magabiztos, kiegyensúlyozott alapvetően és tisztában van a gyengeségeivel,erősségeivel. :))


Nem! A nevemen szokott szólítani vagy "kicsimnek".

2018. jan. 14. 22:15
 9/20 A kérdező kommentje:
A "mancsát" itt inkább pozitív értelemben használtam mint kifejezést.( Olyan mint egy oroszlán. ) Nem rosszból írtam.
2018. jan. 14. 22:17
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem mi a baj ezzel, ha nyilvanosan a segged alá nyulkálna, meg a szádba maszna allandoan akkor megertem, csak megfogja a labad könyörgöm... Ha meg nem tenné az lenne a bajod, hogy mar biztos nem is szeret. Szerintem inkabb te problemazol mindenen.
2018. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!