Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagytam a párom, most kiderült hogy terhes vagyok tőle. Mit tegyek? Egyedül neveljem fel?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Párommal elég viharos volt a kapcsolatunk, elég féltékeny volt, sőt betegesen. Elhagytam, ahogy az lenni szokott, ígérte, hogy megváltozik, sírt, visszafogadtam. Kb. fél év együttélés után kezdődött elölről. Próbáltam menteni a kapcsolatunkat, mindketten sírtunk, mert szerettük egymást. Megígérte, hogy próbálja kezelni az indulatait, és a féltékenységét. Pszichológushoz jár azóta rendszeresen.

De bennem elmúlt valami. Annyi rossz történt velünk, és annyi sérelem ért, hogy úgy éreztem "kiszerettem" belőle. Elhagytam, és kiderült, hogy babát várok.

védekezéS volt, egy fertőzés miatti gyógyszerkölcsönhatás miatt nem hatott a fogamzásgátló.

Még javában benne vagyok a 12 hétben, mehetnék abortuszra, de valahogy taszít a gondolat. De az is, hogy a gyereket én ítélem csonka családba születésre.

Merjem egyedül vállalni?

Az apa persze örül neki, de együtt élni nem tudunk, ő pedig ezt szeretné.


2018. jan. 18. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A férfinak elsősorban a gyerek a mentsvár lenne, egy kötelék hozzád, amin keresztül akár vissza is térhetne - legalább is ő ezt gondolja. Kétlem, hogy végiggondolta ő ebben a helyzetben a gyereket és az azzal járó kötelességeket/felelősségeket.


Ennek tudatában dönts: a volt páro még kapaszkodni akar beléd, mert érez irntad, hiába ő cseszte el.


Ha te úgy érzed, egyedül nem tudod elvállalni (akár pénzügyi, akár érzelmi okokból), ne tedd! De ezt neked kell tudnod!

2018. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rossz volt a kapcsolat, bármennyire is erősködik az apa, NE menj vissza hozzá. Akkor már egy gyerek életét is elrontanátok a veszekedésekkel. Ez egyedül a te döntésed, hogy be mered e vállalni, mindenesetre nézd meg minden szempontból a dolgot.
2018. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Engem is taszít az abortusz gondolata. Attól, hogy nem éltek együtt (bár nem feltétlenül zárnám ki ezt a lehetőséget), szülőként még együttműködhettek, és egymást segítve nevelhetitek a gyereket, megadva neki mindent, amit ebben a helyzetben lehet.
2018. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Azt nem értem, hogy ha olyan viharos és szörnyű volt a kapcsolatotok, miért feküdtél le vele? Te is csak egy ösztönlény vagy?
2018. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

>Párommal elég viharos volt a kapcsolatunk, elég féltékeny volt, sőt betegesen.


Amíg ez igaz, addig ne legyél együtt vele, semmiképp. Egy gyereknek lehet, hogy nem optimális egy csonka család, de egy nyugodt, szerető csonka család ezerszer jobb, mint egy rossz, viharos családi légkör.

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Én elvetetném. Minek akarnál tudatosan gyereket egy olyan embertől, akivel már nem lesztek együtt?
2018. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az a te döntésed, ha el akarod cseszni az életed egy ilyen elmebeteggel, de ha megtartod a babát, ne tedd ki ennek az embernek. Hidd el, maradandó sérüléseket fog benne okozni és az egész életét elcseszheti, ha ezt a párkapcsolati, kötődési mintát tanulja meg gyerekkorban. Engem és több ismerősömet "csak" sok pár terápiára ítélt az ilyen fantasztikus szülői minta, de vannak , akik tényleg maradandóan sérülnek. Ha van benned emberség eszedbe se jut visszamenni ehhez az alakhoz, ezerszer inkább a csonka család. Nálunk anyám volt ilyen elmebeteg, apám pedig csak csendben ivott és tűrt mindent. Talán ha apám anno elválik (amikor könyörögtem neki gyerekként), akkor vele még tartanám a kapcsolatot, így viszont mindketten halottak számomra. Te is járhatsz így, tartsd észben.
2018. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*"csak" pár év terápiára akart lenni.

7es

2018. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

1. aki nem akar gyereket, NORMÁLISAN védekezik - te nem tetted meg


2. vissza ne fogadd, de a gyereket tartsd meg :)

2018. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

azért mert a pasid genyó, nem a gyereked kelkl kinyírnod.


abortuszt felejtsd el, ha megölöd a saját gyerekedet, azt sosem fogod tudni feldolgozni.


az ember ölhet háborúban, és megölhet valakit, aki ártott neki stb.


de a saját húsát-vérét, egy ártatlan kisbabát megölni rohadtul nem okés.


és ennek nincs köze részemről a hithez, valláshoz, mert ateista vagyok.


ez egy megdönthetetlen, belső morális mérce: az ember nem öli meg a saját gyerekét, pont.


vagy ha mégis megöli, ne akarjon soha a büdös életbe többet gyereket vállalni, mert nem érdemli meg.

2018. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!