Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyesírásra érzékenyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesírásra érzékenyek, van/volt olyan párotok, aki nagyon durva hibákat vétett?

Figyelt kérdés

Sajnos kifogtam egy ilyet. Nagyon próbálok felette szemet hunyni. De tényleg.

Pedig még ahogy mondja is hallani, hogy rossz. Pl. reszelőt nemhogy leírja reszellőnek, hanem 2 l-el is mondja. Vagy értsem=ércsem.

Az enyhébbek felett összeszorítom a szám és továbblépek, de ez engem rettenetesen zavar. Ha pedig amúgy is van feszültség köztünk akkor képes vagyok emiatt vitatkozni vele. És nem csak a helyesírása miatt, hanem amiatt is, ami nála ebből következik: minél jobban megismerem, annál inkább rá kell jönnöm, hogy egyáltalán nem tanult, művelt. Végtelenül egyszerű ember. Az érdekli amit az orra alá tol a média és semmi más. Amit a tv-ben lát, újságban olvas (azt legalább olvas) megkérdőjelezés nélkül elhiszi.

Én neki a totális ellentetje vagyok.

Igen, szoktunk egymással beszélni is erről, de mintha a gondolatmenetünk is kétféle lenne. Elbeszélünk egymás mellett. (Vagy ahogy ő mondaná elbeszéllünk brr!)

Szerintetek van jövőnk?



2018. jan. 18. 19:20
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ezt leszámítva jól megvagyunk.
2018. jan. 18. 19:23
 2/32 anonim ***** válasza:
98%

A jövőben okozhat bonyodalmakat. Meglehet az egyszerű mivolta más téren is megmutatkozik majd. Neked kell tudnod, hogy mennyire vagy képes tolerálni.

Te a férfi vagy a nő vagy ebben a történetben Kérdező?

2018. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
82%
Na igen engem ez nagyon idegesitene. Elvarom az illetotol hogy minimum olyan ertelmisegi szinttel rendelkezzen mint en, nem vagyok egy roppant okos es muvelt ember de szerintem ez a minimum hogy nem vet ilyen hibakat:) Nemtudom van e jovotok itt ugy erzem ez a dolog tobb sebbol verzik de ha szeretitek egymast ez semmlehet akadaly.:)
2018. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert még ismerkedős fázisban megszakítottam volna vele minden olyan jellegű kapcsolatot.


Igénytelenségnek tartom. Magukra nem adó emberekkel pedig nem szeretem körül venni magam.

2018. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Igen, volt, az exem. Bár ő egyébként okos volt, de inkább a reál tudományok világában volt otthon, én viszont teljesen humán beállítottságú vagyok, úgyhogy a helyesírás az mindig az én asztalom volt, ugyanúgy, mint a történelem, irodalom. Ha valami matekos, kémiás, fizikás kérdés felmerült, akkor viszont én labdába sem rúgtam mellette. :D Ellentétei voltunk egymásnak, de nálunk azért nem volt ennyire mély szakadék tudás szinten, inkább egyikünk ebben volt jobb, a másikunk meg abban.
2018. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

5-ös mégis ex. Vagy más miatt?


Amúgy nekem is ez a gondom. A helyes íráskép egyrészt amolyan igényesség önmagunkra, másrészt tisztelet a másik ember felé.


De ha nem ragadunk le itt, fejlődni akar a munkájában... De ilyen írással hogy?? Senki nem fogja komolyan venni...


Nem tudom mi lesz ebből a kapcsolatból... Tudom, hogy vannak, akik nem éreznek rá a helyesírásra, ezért emiatt nem akarnám leírni. De félek, hogy kiderül, hogy ez csak egy előjel, hiszen olvasni nem olvas, a tv és a celebek az összes érdeklődési kör.. Eddig nem túl csábító. Mintha nem is érdekelné a fejlődés, a művelődés, a tanulás. :(

2018. jan. 18. 19:36
 7/32 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen nővel ne tervezz hosszútávra szerintem.
2018. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő.
2018. jan. 18. 19:43
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Akkor helyesbítek: ilyen férfival. :D
2018. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%

Ez engem is borzasztóan zavarna. Én ilyen pasival össze se jöttem volna, engem nagyon ki tud akasztani a helytelenírás. Szerencsére az exem tudott helyesen írni, tudta tagolni a mondatokat, használt ékezeteket és írásjeleket. Nagy kincs ez manapság...

21N

2018. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!