Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy így működnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy így működnek a bántalmazó kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Sokaktól olvasni, hogy olyan nőnek, akit gyerekkorában bántalmaztak, sosem lehet majd normális párkapcsolata, mert "ugyanúgy bántalmazót választ" csak épp tudat alatt.

Ezzel az elmélettel csak egy dolog nem stimmel.

Hogy azok a férfiak, aki bántalmazóvá lépnek elő egy párkapcsolatban, nem azért teszik, mert ilyenek és kész, hanem mert megéreznek valamit a lányban, és az ezt kihozza belőlük. Ez az oka, hogy sem a korábbi, sem az utána jövő párjaikkal szemben nem tanusítanak ilyen viselkedést. Szóval, nem a férfivel van a baj, hanem a nővel.

Engem is bántalmazott apám, utána kifogtam egy bántalmazó exet. Vagyis nem, mert előttem egy normális hátterű, egészséges önértékelésű lánnyal volt, akivel soha nem viselkedett így.

Velem viszont nem tudott megmaradni egy légtérben, mert szerinte nem veszem észre magamon, de ezt váltom ki az emberekből, és képtelen máshogy viselkedni. Nem tudott példát felhozni, mivel, de szerinte mindennel úgy egyben a nézésemtől a tetsttartásomon át a légzéstempómig.

Az exem pszixolúgus.


2018. jan. 21. 13:04
 1/9 A kérdező kommentje:
*pszichológus (tudom, hiába javítottam ki, valaki úgyis jön, és beleköt)
2018. jan. 21. 13:04
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
És akit felnőtt korban bántalmaztak? Azzal mi van? Mert az én exemet verte egy régebbi pasija, én viszont túl figyelmes, és gyengéd voltam neki, és most az előttem lévő pasijával él, aki bár nem verte, de pofont azért adott neki, kutyáját ütötte, vagánykodik neki.
2018. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"szerinte nem veszem észre magamon, de ezt váltom ki az emberekből, és képtelen máshogy viselkedni"


Ezt neked egy pszichológus mondta?

2018. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az exem szakmája pszichológus, de köztünk csak párkapcsolat volt, nem orvos-beteg kapcsolat, teljesen máshonnan ismerem.
2018. jan. 21. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval, nem a férfivel van a baj, hanem a nővel. "


Inkább semmit nem mondok.

Téged az exed jól átvágott, te meg el is hiszed, hogy te te tehetsz róla. Honnan veszed, hogy az exét nem bántotta? Ja, ő mondta. Akkor az úgyis van.

Ha ennyire nem bírt az ex, akkor miért nem otthagyott bántalmazás helyett.

A pszichológusi diplomáját meg nyugodtan adja vissza.

2018. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet:


[link]



Sok mindent felvet abból, amit itt írsz, és leírja, hogy mik a lehetséges megoldások

2018. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is pszichológiából diplomáztam, és az a diplomás szakvéleményem, hogy az exed egy nagy darab tahó.


Ez egy olyan tipikus áldozathibáztatás, mint annak a rendje- kb mint amikor azt mondják, hogy azért erőszakolnak meg valakit, mert miniszoknyában volt.


Azt te nem tudhatod, hogy az exed az előtted levő kapcsolatában milyen volt (ja, hogy ő mondta? aha, így már mindjárt más...). Azt sem tudhatod, hogy mi váltotta ki belőle az agressziót- lehet, hogy volt valami benned is, én is találkoztam már olyan emberekkel, akiknek az alap jelenléte már irritált, de velük értelemszerűen nem keveredtem párkapcsolatba. A bántalmazónak is van valami a lelki hátterében, ami miatt bántalmazó lesz, olyan nincs, hogy csak és kizárólag egy konkrét komponens hozza ki belőle a bántalmazó viselkedést.


Azzal viszont mindenképpen kezdened kell valamit, hogy ezt ilyen lazán elfogadod. Érdemes szakembert felkeresned (mármint, igazit), aki tud segíteni az önértékelésed fejlesztésében és valahogy elfeledtetni veled ezt az internalizált gondolatot, hogy azért bántanak, mert megérdemled.

2018. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy működnek,hogy nincs önbecsülésed,aztán egy csepp szeretetmorzsáért cserébe besétálsz a csapdába.Aztán már késő,mikor szerelmes vagy,hagyod magad megalázni.Ennyi...engem gyerekként senki sem bántott,szerintem nem is érdemlem ezt,mégis volt,van részem ilyenben.
2018. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj, a bántalmazók általában elérik, hogy a társuk azt higgye, hogy velük van a baj, ezért még csak gondolni sem mernek rá, hogy kilépnek a kapcsolatból.

A legtöbb ember nem gonosz; nem lehet belőlük testtartással vagy légzéstempóval vagy hasonló baromságokkal agressziót kiváltani.

2018. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!