Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés, mi legyen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, mi legyen a cicával?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy macskája, én kutyás vagyok és hajlamos allergiára. Sose volt még állat a lakásban. Szeretem a rendet. Ő gondolom hozni szeretné az állatot. Persze kompromisszukokkal jár az együttélés, de nem vagyok benne biztos... Milyen egy macskával együtt élni? Tönkretesz dolgokat? Szag, szőr? Mit lehet tenni ilyen esetben? Nekem is volt kutyám, még a kertes házamban, ha akkor azt mondják nekm, hogy vagy ő vagy én, nem néztem volna jó szemmel... Ezért nem is feltétlenül akarom választás elé állítani.

2018. jan. 21. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már összeköltözést terveztek gondolom jártál már nála. Láttad mennyi szőr, milyen szag van a lakásában, ha ő egyedül tudott rendet tartani macska mellett, hogy téged ne zavarjon akkor ha ketten laktok együtt és még segítesz is neki akkor még kevésbé lesz zavaró a macsak jelenléte. Az allergia meg már kijött volna ha allergiás lennél rá.
2018. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy nehéz kérdés.


Én pont ezért nem ismerkedem macskás nővel (és sajnos rengetegen vannak).


Egészségügyi okokból nem élhetek együtt macskával, azt nem lenne korrekt elvárnom, hogy ne hozza az állatot a lakásba, én viszont nem tudok kisállattal együtt élni.

Egyszerűbb, ha már az elején nem is megyek bele semmibe.

2018. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még a szüleinél él, ahol van még pár macska, így nem tudom felmérni, hogy az én lakásomban, mit tenne egyegül egy cica.
2018. jan. 21. 13:22
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Egy macska, ha rendesen takarítjàk az almát akkor egyáltalán nem büdös.

Én imàdom ugyan a kutyákat, de lakásban nem tartanék, macskánk viszont van jó ideje.

A szőrét hullajtja, de ha fésülitek rendszeresen, és nem hosszú szőrű fajta, akkor az is kikerülhető.


Ha addig nem lettél allergiàs amíg nàla voltàl, nem leszel ezután sem. Kupit pedig nem fog csinàlni, az inkàbb a kutyàkra jellemző.

2018. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Ezt vele kéne megbeszélned. Ő tudja, hogy hajlandó-e megválnia a macskájától egy nő miatt, vagy kitart mellette és téged dob. Vagy te fogadod el őt a macskával együtt. Nem hiszem el, hogy erről nem esett szó eddig. csak az összeköltözés előtt x nappal merül föl a kérdés. OMG...

Ha meg van nevelve, nem tesz tönkre semmit. Igen, szőr az lesz, de a porszívó csodákra képes. Ha rendszeresen cseréled az almot, büdös se lesz. Ezek mellett viszont rengeteg szeretetet adnak és örömet képesek okozni. Lehet kissé elfogult vagyok két szőrmók tulajdonosaként, de én csupa jó dolgot tudnék mondani. Nincs is annál jobb és megnyugtatóbb érzés, mikor bújuk hozzád és dorombol. Vagy mikor odatelepszik az öledbe, ezzel a teljes bizalmával megtisztelve, és ott alszik el.

2018. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Nehany kerdest itt elolvasva tisztalkodasi problemakkal kuzdo egyenekrol, mindig rajovok, hogy a macskam az emberek nagy szazalekanal sokkal tisztabb, igenyesebb teremtmeny. Semmit nem tesz tonkre, nincsenek szagok, a szorhoz pedig (de ez is macskatol fugg) veszel nagyjabol 200 forintert egy szosz eltavolito hengert es meg lesz oldva, ha kell. A macska pedig a nap 95%-ban pont leszarja az embert, szoval kulonosen nem kell "vele egyutt elni".
2018. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Ez fogas kérdés. Először tisztázzátok, hogy mit szeretne a párod a macskával kezdeni. Ráérsz utána tovább gondolni. Mindkét fél álláspontja elfogadható, hiszen van aki szívesen él együtt macskával, más meg nem szívesen, ettől még nem rossz ember. Szerintem nagyon macska függő is. A mi lakásban tartott macskánk különösebb károkat nem okoz és nem büdös. Büdös akkor van, ha nem az alomba végzi a dolgát, ilyen előfordul, de mivel tiszta állat, olyan helyre teszi, ahonnan könnyen feltakarítható. Egyszer vert le kaspót, ami összetörött nagy játékhévvel, de alapvetően vigyáz a tárgyakra, nem szokott poharat, tányért leverni. A bútorok sem látták kárát a macskának, kaparófát kapar. Mindenhová szeret befeküdni, az ágyba is. A szőrhullatást nem tapasztalom jelentősen, mondjuk nekem több hajszálam van állandó jelleggel a padlón (sűrű, sok hajam van). A macska szereti a rendet, szereti az állandóságot a napirendjében. Gond akkor lehet, ha tüzel és nincs ivartalanítva, akkor tudnak károkat okozni.
2018. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit hozzá tennék, hogy nálunk a barátom akart macskát, azelőtt nekem se volt lakásban állat, csak kertben. Én magamtól nem tartottam volna, nem is tartottam amikor egyedül éltem. és már együtt éltünk egy éve, amikor jött a macska. Féltem, hogy kárt tesz a bútorokban, ami nekem sokat jelent, de a macska rácáfolt. Mondjuk rossznak rossz, és szerintem különösebben nem nevelhető, csak mértékkel, más természete van, mint egy kutyának. Én is inkább kutyás vagyok.
2018. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Minden macska más, az én macskáim csak fekszenek egész nap, de ismerek olyan családokat, akiknél a macskák rohangálnak és törnek-zúznak. Ha a párod macskája viszonylag nyugodt, akkor szerintem nem igazán lesz vele gond. Az almot fontos naponta takarítani, én pár naponta az egészet kiöntöm és frisset teszek a tálcába, így egyáltalán nem büdös (bár kinti-benti macskáim vannak, a dolgukat kint végzik, csak éjjel használják az almot, amikor bent vannak). Az én macskáim kicsi koruk óta egyszer sem kakiltak/pisiltek az almon kívül, de ez a dolog is a macskától függ, vannak felnőtt macskák, akik össze-vissza sz#rnak a lakásban, hiába van tiszta alom... Fiú macskák szoktak össze-vissza pisilni, ha ivartalanítva van, akkor nincs ezzel gond. Amúgy a szagokkal kapcsolatban: úgy tapasztaltam, hogy egy kutyától sokkal "büdösebb" (kutyaszag) lesz a lakásban, mert a kutyáknak alapból van egy szaga, amit rajtahagy mindenen, amihez hozzáér. A macska mosakszik és normális esetben egyáltalán nincs szaga, az alom lehet büdös, ha nincs rendesen takarítva. Fontos, hogy kaját soha ne hagyj elöl, mert a macska felugrik a konyhaszekrényre, asztalra és megeszi vagy belenyal (mindenbe, nem csak húsos kajákba, ami neki finom...). A szőr is fajtától függ, vedlési időszakban szokott több lenni. Van, aki fésülgeti a macskáját ilyenkor, hogy ne hordja szét a szőrt a lakásban. Általában kinéznek magunkak egy helyet (egy szimpatikus párnát vagy széket, vagy a kanapét, vagy egy teljesen random pontot a földön) és ott alszanak, így ott több a szőr, ezt "szösztelenítő hengerrel" könnyen össze lehet szedni. Szerintem ha átmész a párodhoz és látod a lakást, ahol a macska most van, akkor a körülményekből tudod, hogy mit várhatsz tőle (büdös van-e, van-e pisifolt a szőnyegen, szőrösek-e a székek, kanapé, szőnyeg, a párod ruhái, le vannak-e dobálva dolgok a polcról), és persze a párodat is megkérdezheted, hogy milyen a macskája "személyisége".
2018. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Az én cicám egész nap fekszik, semmi gond vele. Amúgy nem büdös állat a macska (mondjuk a mienk kikéredzkedik elvégezni a dolgát, családi házban lakunk, de utána bejön). Szőr, na az igen, naponta kell porszívózni.
2018. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!