Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem az önbizalomhiányom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem az önbizalomhiányom miatt gyenge lábakon áll a kapcsolatom, és aggódom a jövő miatt. Segítség? (20/N)

Figyelt kérdés

Elég összetett és bonyolult szituáció ez az egész, de muszáj kiírnom magamból mert nincs senki akitől tanácsot kérhetnék.

Kb három évvel ezelőtt ismertem meg a barátomat (23) egy nyári munka során, és hamar jóban lettünk, igazából szinte legjobb barátokká váltunk fél év után. Nagyon jól kijöttünk, főleg a közös érdeklődési kör és hasonló életszemlélet miatt, már akkor megszerettem de a kapcsolatunk tényleg csak baráti jellegű volt. Aztán kb 1 év után felvetődött hogy megpróbálhatnánk mint egy pár, én hezitáltam (nem akartam elrontani semmit, mert annyira jól működtek a dolgok) de végül rábólintottam. Azóta együtt vagyunk, de én a mai napig elgondolkodom néha hogy vajon jó döntést hoztunk-e.

A kapcsolatunk tökéletes, szinte sose veszekszünk és alig vannak egyáltalán nézeteltéréseink, őszintén boldog vagyok vele. Neki én vagyok az első komoly kapcsolata, nekem már volt őelőtte egy pár hónapig tartó dolog ami nem működött ezért közös megegyezéssel hamar véget is ért. Tiszta szívemből szeretem őt, jobban mint bárkit az életemben, de állandóan kísért a gondolata annak hogy mi lesz ha elveszítem. Úgy érzem hiába szeretjük egymást, statisztikailag túl kevés az esély arra hogy hosszabb távon együtt maradjunk. Aggódom hogy mi lesz ha megtetszik neki valaki más, ha találkozik valaki jobbal/szebbel, vagy ha csak évek múlva rájön hogy ő 'élni szeretne még'. Rettegek hogy elveszítem őt és eljön egy pont amikor már nem lesz része az életemnek (nem mint a párom, hanem egyáltalán), és ezt sokkal nehezebben viselem mint azt szeretném, de nem tudom leküzdeni magamban ezt az érzést. A félelmem miatt az utóbbi időben az önbizalomhiány jeleit vettem észre magamon ami régen nem volt jellemző rám. Nemrég kezdett el új munkahelyen dolgozni és van ott egy kedves lány akivel jó kapcsolatot alakított ki, és mivel nincsenek titkaink egymás előtt mindig megosztja velem hogy mi történt vele aznap, és egyértelmű hogy jól érzi magát ennek a lánynak a társaságában, jól kijönnek (van egy közös hobbijuk is, ami tőlem nagyon távol áll). Szörnyen érzem magam és próbálom elfojtani a féltékenység legkisebb csíráját is magamban, mert a lány tényleg nagyon kedves és szimpatikus (találkoztam vele), a párom pedig nem tett a világon semmit amivel okot adhatna rá, de nem tehetek róla és borzalmasan érintenek a saját gondolataim. Rettegek hogy elveszítem, de nem mint páromat, hanem mint a legjobb barátomat / lelki társamat, az embert akinek a társasága nélkül nem tudnék meglenni. Persze mint nő is zavar a helyzet mert a munkatársa egyértelműen vonzó és a párom klasszikus esete (ami rólam nem igazán mondható el) - ezt onnan tudom, hogy a barátságunk alatt, még amikor nem voltak romantikus szálak a képben rendszeresen beszéltünk ilyen dolgokról, mint két haver. De közben eszemben sincs másra kenni ezt, tudom hogy a helyzetet én generáltam magamnak, az én felelősségem és nekem is kell helyretennem magamban, és a dolog talán valahol az önbizalmamnál gyökerezik. Bűntudatom van mert úgy érzem nem biztosítok elég biztos tartópillért ehhez a kapcsolathoz, és hogy végül ezzel fogom tönkretenni.

Beszéltem a barátommal is ezekről a dolgokról bár nem ilyen részletességgel, de nem tud rajtam segíteni jelenleg, csak én saját magamon, ezért igyekszem nem is terhelni ezekkel. Csak nem tudom, hogyan rakhatnám helyre a fejemben a dolgokat?


2018. jan. 21. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sok butaságot tessék szépen elfelejteni! Ne rontsd el ezzel ezt a szép kapcsolatot, azt meg, hogy mi lesz 5-10-15év múlva, talán a Jóisten tudja, felesleges ezen agyalni. A lányról-annak örülj, hogy beszél róla, megosztja veled és nem hazudozik összevissza. A lényeg, hogy légy boldog,örüljetek egymásnak, szeressétek egymást és ne rágódj, aggódj,kombinálj.
2018. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a félelem miatt lettél önbizalomhiányos, hanem az önbizalomhiány miatt kezdtél el félni.


Átérzem,amiket leírsz, de szerintem te magad is tudod, h mi a megoldás. Ne aggodalmaskodj. Tudom, h ez most így nem nagy segítség, de valóban ez a megoldás. Élvezd, h a párod szeret, és h te is szerethetsz valakit. Mindig tudasd vele, h mit érzel és ha esetleg ő keveset mutatná ki, akkor pedig jelezd neki.

Ezek az apróságok fogják fenttartani a kapcsolatotok. Amíg megkapja tőled a szeretetet, addig (nagy eséllyel) nem fog mást keresni magának.

Hidd el, h a kesergés nem tesz jót, inkább csak rosszat.

2018. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el ezt a dolgot. A párod nem a tulajdonod, addig van melletted, amíg neki az jó és örülj neki, ha egy perccel se tovább, annál borzasztóbb nincs, amikor gyerek vagy közös lakás, stb. miatt már nem tudhatod, hogy érdekből van melletted vagy tényleg szeret. Hogy örökké fog tartani, arra ne is számíts. Még az is lehet, hogy te fogod egyszer elhagyni.

Amúgy szerintem a barátod valamilyen szinten tuna rajtad segíteni, ha biztosítana róla, hogy veled senki más nem ér fel. Ha ezt nem teszi, annak sok oka lehet, de az is tény, hogy az alaptalan féltékenység egy nagy szerelmet is tönkre tehet.

2018. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!