Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Neked hogy esne ez az egész?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked hogy esne ez az egész? Mit gondolsz a helyzetről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden a történet: Barátom testvére már egy hónappal ezelőtt elintézett egy hétvégi svédországi kirándulást, az unokatesójával és a barátnőjével. Úgy volt, hogy hárman mennek, addig amíg a nője le nem mondta. Ekkor szóba jött, hogy menjünk mi is (én és a barátom is velük) ne csak ketten menjenek. Imádok kirándulni, repülni, új helyeken járni, a barátom már nem ennyire kirándulós típus. Viszont 2 hónappal ezelőtt vesegyulladás miatt 1 hétig kórházban voltam és azóta is fokozottan kell vigyáznom a megfázással, mondta a doki is, mert sajnos 2 hete sem volt minden rendben a vizeleteredménnyel ☹

Ezt a barátom is tudja, mégsem értette meg, hogy én emiatt nem akarok most Svédországba menni. Nekem nem ér meg annyit az út, hogy esetleg valami legyen utána, emiatt kórházba kerülni és táppénzen lenni.

Imádok kirándulni, én lennék a legboldogabb ha eltudnék menni, mert még sajnos a barátommal sehol nem voltunk kirándulni, viszont így félek és mondtam én most nem szeretnék menni.

A kirándulás a hétvégén lenne és tegnap a barátom úgy döntött ő elmegy harmadiknak. Ez nekem nagyon rosszul esik, mert tudom, csak egy hétvégéről van szó, mégis rossz, mert tudja, hogy nem amiatt nem megyek mert nem akarok hanem egészségügyi okokból.

Az érdekes az egészben az, hogy pár héttel, nappal negatív véleménnyel volt a tesója kirándulásáról, minek megy most oda, miért pont oda, semmi értelme, stb…. most meg hirtelen csatlakozik hozzájuk úgy, hogy én ilyen miatt nem tudok menni, pedig tudja mennyire lenne hozzá kedvem. Úgy érzem, egyáltalán nem bánja, hogy nekem ez rosszul esik, és nem bánja, hogy nekem rossz.


Te hogyan reagálnál erre a szituációra? Meg lehet érteni, azt, hogy ez nekem miért rossz?


Köszönöm


2018. jan. 23. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értelek. Jól feloltozol, rétegesen, és indulás. Itthon is tél van, ennyi erővel itthon is megfazhatsz, mondom ezt ápolókent. Szerintem ne hagyd ki, ha most nincs semmi baj.
2018. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
En soha nem ertettem ezt az "en kimaradok, akkor a parom is maradjon ki" dolgot. Miert ne mehetne el? Mert esetleg veletlen jol erezne magat es elmenyek ernek nelkuled is? Mondjuk en is kronikus felfazos, hugyuti gyulladasos problemas, allando visszatero fertozesekkel kuzdos vagyok, de ennek ellenere ezek miatt soha nem mondtam le meg utat, szoval ezt igy vegkepp nem ertem.
2018. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.! Szüleim miatt is van az egész (még velük élek), mert ismerem milyenek, hallgathatnám napokig őket, ha utána esetleg megfáznék kicsit. Volt már rá példa azóta, hogy elmentem bálba és rekedten jöttem haza (ezt csak azért írom, mert a vesegyulladás is múltkor egy kezeletlen torokgyulladásból alakult ki), és akkor is hallgathattam az agymosást, pedig már nem 18 éves vagyok. De ők máshogy, és nem jól gondolkodnak, szóval miattuk is van az egész....


Nem az zavar, hogy őt érné élmény míg én itthon vagyok, hanem az, ha lennének közösek is, de sajnos nincsennek. Mindig rágom a fülét menjünk valahová, (nyáron sem voltunk sehol) de semmit nem akar, elvan itthon unalmasan, most meg csak úgy megy, miközben velem meg nem intézett eddig még semmi közös kirándulás.

2018. jan. 23. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
De o akart veled menni ide, de te anyukadek miatt nem mesz, mert hogy mit szolnak... ha valoban nem 18 eves vagy, akkor viselkedj is ugy, mert anyukaek lelki terrorja es poraza magatol sosem fog am veget erni, csakis akkor, ha vegre felnosz es kepes leszel onallo donteseket hozni. Ez egyelore nem megy, ezen kene dolgoznod.
2018. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez részben igaz, de azt hozzáteszem, hogy én miatta élek jelenleg a szüleimmel (messzebbre jártam egyetemre és miatta jöttem haza és kerestem itt munkát, hogy tudjunk találkozni). Tudtam előre, hogy mindenben korlátozni fognak és nem fogom tudni azt csinálni amit akarok, épp ezért akarok hamarosan elköltözni. De egyébként ha nem velük is élnék sem mennék, mert most féltem magamat.


Igen, akart menni ide, de eddig sehová máshová, pedig már együtt vagyunk 1,5 éve, és ez esik rosszul, hogy velem semmit nem akart most meg elmegy nélkülem, nem bánja, hogy nekem rossz.

2018. jan. 23. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nezd, ide is veled akart menni egyreszt, masreszt neked egyedul magad miatt rossz jelenleg, nem a parod miatt. Ennyi erovel, ha egy honap mulva kitalalja hogy menjetek x helyre, de anyuka azt mondja, hogy ott megfazol, kirabolnak, akarmi rossz tortenik nem mehetsz, akkor megint a parod lesz a hibas, mint most? Elhiszem, hogy teged anyukaek nagyon beszabalyoztak, de felnott ember ilyesmit nem fog megerteni vagy elfogadni egy bizonyos kor utan. A parod semmi rosszat nem csinal. Ha meg menni, akarsz akkor menj te is, es ne rajta verd le ezt a szulo problemat.
2018. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanez vonatkozik erre a "miatta" dologra is. Ezt a "bezzeg en ezt es ezt csinaltam erted" dolgot a vegtelensegig lehet folytatni aminek a vege egy feszultseg teli kapcsolat, es szakitas lesz. Gondolom, ezt nem szeretned. A te dontesed volt odakoltozni, nem a parode. Kettotokert csinaltad. Ne legyen ezert is o a hibas.
2018. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Had menjen, csináljon sok képet érezze jól magát. Viszont egyezzetek meg, hogy amint jobban leszel szereztek közös élményeket is olyant ami mindkettõtöket vonz.:)))(
2018. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én megértem a problémád. 1,5 év alatt nem voltatok együtt sehol, nyáron sem nyaralni, semmi, ez már önmagában is gáz. És akkor most oda meg megy, mikor te nem tudsz, de egyébként ez az ötlet sem tetszett neki, csak most így nélküled. Ez a szitu így valóban furcsa, és elgondolkodtató. Amúgy minden rendben a kapcsolatotokban?

Hát mindegy, most akkor menjen el, de ezt azért beszéljétek meg, hogy együtt is mozduljatok ki.

2018. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9! Köszi, hogy legalább te megértesz.

Nem, sajnos nincs minden rendben. És igazából most sem az esik a legjobban rosszul, hogy elmegy nélkülem (mert úgy gondolom attól, hogy egy pár vagyunk, nem kell mindenhová együtt menni), hanem, hogy együtt még nem voltunk, pedig én már mondtam. Az, hogy ha én találom ki ezt a kirándulást akkor nem tetszett volna neki, és valószinű nem is mentünk volna. Mikor megemlítettem neki pár hete, hogy március végén lesz több nap szabadom és akkor mehetnénk valahová,akkor hogy ő oda nem jön, nem várost akar nézni, külföldre nyáron kell menni, ez drága, hogy ő igy, úgy,..stb.... szóval nem támogatta az ötletemet.

És ez esik rosszul, hogy velem nem most meg csak úgy igen.

2018. jan. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!