Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megváltoztatni a barátnőm tisztaságmániáját?

Figyelt kérdés
Beteges. Folyton takarít, még a portörlést is domestossal végzis a szobában, folyton most, ha nála vagyok nem hogy folyton kezet kell mosnom, de állandóan fertőtlenítővel is lenyomkod engem. Volt már, hogy azért mondott le randit, mert neki ki kell tisztítani a hajkeféit és a műkörmös dolgait
2018. jan. 29. 17:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul vele is sok idő, ha elmegyünk a boltba mert utána mindent átmos
2018. jan. 29. 17:44
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek valami mániája van azt legfeljebb ő maga tudja megváltoztatni. Talán rá kéne jönni miért van ez.
2018. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"állandóan fertőtlenítővel is lenyomkod"


Nálam már itt elhasalt volna ez a kapcsolat. No meg a műkörömnél...

Szerintem nem sokat tudsz tenni, egy effajta mániákus csak saját magán tud segíteni, ha akar, és csak akkor, ha ráébred hogy mániákus. Addig ezt teljesen normális dolognak fogja tartani, és ha te próbálnál változtatni rajta, az csak veszekedésbe torkolna...

2018. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kényszerbetegség leküzdéséhez segítség (=pszichológus) szükséges.
2018. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Arcraélveéssel. Ha megkedveli, onnantól imádni fogja a malackodást.
2018. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Szekszujálissan renbe van tartva a menyecske?
2018. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Ez egy kényszerbetegség, aminek a hátterében komoly pszichológia problémák is állhatnak.

Próbálj finoman beszélni vele. Segíts neki abban, hogy nem normális amit csinál. Esetleg javasold neki, hogy keressen fel szakembert, ha már olyan durva, hogy a hétköznapi életet akadályozza.

Sok embernek van ilyen kényszere. Ö maga észreveszi, hogy nem viselkedik normálisan? Mert nekem is kényszerem az állandó kézmosás, de én tudom, hogy se nem szükséges, se nem normális, és kisebb-nagyobb sikerrel, de egyre többször meg tudom állni, hogy kezet mossak miután megfogtam valamit, ami "nem elég tiszta".

2018. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony szakember kell, és ez nem vicc. Önmagától nem tudja leküzdeni.


Régebben randizgattam egy sráccal, akit nagyon kedveltem de épp ilyen mániás volt ő is. Mikor egyszer elkísértem boltba, utána szembesültem ezzel én is. A becsomagolt szeletelt kenyeret is átmosta a csap alatt..

Még aznap este közösen vacsoráztunk egy egyszerű szendvicset. Az enyémről leesett a sajt az egyébként tiszta padlóra, én meg gond nélkül felvettem és megettem.

Sose néztek még rám így... mintha halálos bűnt követtem volna el.

Többet nem hívott.. :D azt hiszem kivertem a biztosítékot nála ezzel a sajt üggyel.

2018. jan. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
OCD-s magától sosem fogja leküzdeni, és ha a pszichológust elutasítja, akkor gondolkozz el, kell-e neked ilyen élet.
2018. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, azóta már szakítottatok. Egy ilyen nőt én 60 másodpercnél tovább nem bírnék elviselni, de ő se engem. De ha még megvan, elhozhatod hozzám trauma-terápiára. A hűtőmben több éves sajtok és tarják rohadnak, néha hetekig nem viszem le a szemetet, ha a macskám odahány a padlóra, gyakran inkább hagyom felszéradni, mint hogy összeszedjem, és a szobámban akkora rendetlenség van, hogy egyszer sokáig kerestem a biciklimet, mire meglett.


F/39

2020. aug. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!