Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindenki ellenem támadt, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki ellenem támadt, a barátom is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

A családunkban történt egy nehézség, hosszú lenne leírni, a lényeg, hogy a nagymamámnak egész napos ápolás kell, és nem számíthatok a testvéreimre, nekem és a szüleimnek kell ezt az egészet csinálni. Kezdek kipurcanni, nem bírom lelkileg.

Emellett a barátaim elárultak, 2 legjobb barátnőm is, akik fontosak voltak nekem.

A párom, akivel 3 éve vagyok együtt, szintén most kezdett belém rúgni(nem véletlen a mondás, hogy csőstül jön a gond). Ő egy nyugodt, kedves ember volt, és úgy beszél velem, mint a kutyával, undorító hangnemben, már mások is észrevették tehát nem bebeszélem. Ordít velem meg közli hogy maradjál csendben meg kuss.

Olyan szinten nem bírom ezt a stresszt, hogy napok óta rosszul vagyok, és nem tudok alapvető dolgokat elintézni(az is nehéz, hogy megmossam a hajam, vagy, hogy lemenjek a boltba).

Ti ilyen helyzetben hogy álltatok fel? Amikor teljesen egyedül voltatok?


2018. jan. 30. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miben árultak el a barátnőid?

Párod milyen helzetekben beszél igy veled?


Én most a helyedben pár napra jegelném mindegyiküket és csak a családi problémára, illetve magamra koncentrálnék. Ha tényleg nem vagy a helyzetben hibás (ehhez kéne pontosan tudni, mi történt), akkor job lesz, ha kicsit elgondolkodnak magukon...

2018. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A barátnőim finoman szólva rámozdultak a páromra a jelenlétemben, tehát nem beképzelem, elég egyértelmű volt a helyzet, azonnal leépítettem mindkettőt, nem is tagadták, hogy tetszik nekik a párom.

A párom alapvető helyzetekben. Például ülök az ágyon, olvasok, ő bejön a fürdésből, és kérdezi, hogy miért vagyok csendben. Válaszolok, hogy olvasok, erre kiakad, hogy én mit flegmázok meg bunkózok vele. Finoman szólok, hogy félreértette, és kiabál velem tovább, hogy ő ezt mivel érdemelte ki, hogy én flegmázom vele, és onnantól kezdve egy harminc perces prédikációt kapok úgy, hogy meg sem szólalok, ő meg kiabál velem.

2018. jan. 30. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 ne trollkodj.


Kérdező, egyszerűen hanyagold őket. A barátnőid ennyit értek sajnos, a párod meg ha még kapó is rájuk, akkor egybeesne a viselkedésével. Aki kifele nézelődik, vagy a párját nem szeretni, az tud produkálni jelzésként ilyen flegmázást.


Hagyagold pár napra a párod, hátha kicsit észreveszi magát. Ha meg ezért is flegmázik, akkor tudod mi a teendőd, nincs szükséged egy olyan pasira, aki egy rongydarabként beszél veled.

2018. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

Már hogyne lenne kiakadva a barátod.

Képzeld magad a helyébe. Van két barátnőd, akik simán alá feküdtek volna, te meg leépíted őket. Kész kitolás a barátoddal. Már majdnem három puncival garázdálkodhatott volna, erre, marad a régi megszokott, megunt. Természetes hogy pipa rád.

2018. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de elég rosszul választasz barátokat és párt... szerintem tarts szünetet velük kapcsolatban, az a minimum és gondold át, hogy mi a fontos NEKED!!! Ha megvan, aszerint cselekedj, bármi is az.... legyél egy kicsit " önző".
2018. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Azt tapasztaltam, hogy jobban tudok öneröböl, egyedül feltapaszkodni es ujra labra allni, mint olyan emberek mellett, akik csak meg jobban a melybe huznak.


A baratodrol a benyomasom (persze tevedhetek is): Nem all melletted a nehez idökben. Nem azt nezi, miben segithez, hanem tehernek erzi a gondjaidat, amiket nem tekint sajatjainak. Baratnöid viselkedse undorito. Baratod reakcioja erre pedig az, hogy most mar tettetnie sem kell a kedvesseget es törödest, hiszen feltarultak elötte uj opciok.


A baratnöimmel es a baratommal megszüntetnem a kapcsolatot. A helyzetet, amiben vagyok, pedig megvizsgalnam. Tenyleg csak az a megoldas, hogy szüleimmel felaldozzuk magunkat segitseg nelkül? Vagy egyszerüen csak kenyelmesebb masoknak, mert mi ugyis megcsinaljuk? Szeretetböl teszem vagy egyszerüen rameröltettek azt a feladatot, hogy apoljak egy haldoklo, idös embert? Ha szeretetböl tesszük mindannyian es nincs opcio (akar fizetett) segitsegre, akkor attekintenem a szervezettseget. A betegapolas egy iszonyatosan megterhelö es felemesztö munka, de azzzal tisztaban vagy. Ahhoz, hogy birja az ember kell szabadidö es szabadsag is. Szervezzetek meg, hogy elörelathato legyen szamotokra, ki mikor milyen feladatokat vegez es ki mikor szabad. Nem 1-2 orara, hanem napokra. Anelkül, hogy gondolnod kelljen ra. Hosszu tavon meg mindig jobb egyszerre sok teendöt elvegezni, akar egyedül is, hogy utana legyen lehetöseged (es a többieknek is) feltöltödni.

Segitseget kerni pedig nem szegyen. Ha mar nem hajlandoak vagy kepesek a többi rokonok kivenni a reszüket, nezzetek utana, hogy jotekony szervezetek milyen lehetösegeket nyujtanak. Pl. Caritas, az Egyhaz, stb.


Vegül pedig, barmilyen kegyetlenül is hangzik: nincs rendjen, ha egy fiatal felaldozza magat egy haldokloert. Szep dolog a segitseg es kell is. Attol vagyunk emberek. De nem adhatsz többet, mint, amire kepes vagy. Ezt a betg, szüleid es temagad is el kell hogy fogadjatok.

2018. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!