Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom folyton megaláz, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom folyton megaláz, és nem tudok szakítani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy 3 éves kapcsolatom, ahol nem voltam szerelmes, de nem tudtam szakítani. Amint összevesztünk, pánikrohamokat kaptam, napokig nem aludtam, teljesen összeomlottam. Pszichológus és a családom segítségével kijöttem, de most megint ez történik.

Van egy 3 éves új kapcsolatom. FOLYTON megaláz a párom. A családom is azt mondja, hogy ha hagyom megérdemlem, és, hogy szeretek szenvedni. Undorítóan beszél velem, kiabál, stb. DE! ezerszer próbáltam szakítani, de iszonyatosan összeomlik a szervezetem. Teljesen kikelek magamból, pánikroham, szétesik a gondolkodásom, és inkább visszamászok a kapcsolatba, hogy ez ne történjen meg. Próbálok programokat szervezni, ismerkedni, tanulni, de ez a helyzet nem javul, mint egy ördögi mókuskerék.

Az emberek sosem szerettek engem(Anyukám lopott tőlem, a lányok piszkáltak általánosban, a fiúk kiröhögtek, a barátaim meg csak akkor keresnek, ha kell valami).

A párom az egyetlen ember, akitől ér impulzus, még ha ordibál, akkor is.

Szakítani akarok, ma is azt próbáltam, de végül bőgök, nem alszom, és nem tudom, hogy jöjjek ki. A pszichológus se tudott ezen segíteni, csak tele akart tömni gyógyszerekkel.

HOgy szabaduljak szerintetek? Ki volt így?

Nem akarom így leélni az életem.


2018. febr. 3. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Együttérzésem.
2018. febr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Majd akkor fogsz összeomlani amikor az undorító beszéden és kiabáláson túl majd elkezd verni is, ugyanis azt látja, hogy veled bármit meg lehet tenni. Akkor majd rájössz, mi az igazi szétesés. Jelenleg hisztizel és kapcsolatfüggő vagy. Szavazz le nyugodtan, én sz@rok a százalékomra, de sajnálni nem tudlak, mert saját magadnak kevered a fekáliát, szagold hát.
2018. febr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zoli780806 ***** válasza:
36%
Csald meg.
2018. febr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 WheneverYouWant ***** válasza:
86%

Ez valóban úgy hangzik mint egy betegség. Ha valamin szeretnél változtatni de nem hogy a valóságban de a saját fejedben sem tudod véghezvinni ott komoly mentális gondok vannak.

Lehet hogy jó a bogyó amit az orvos felírt. Lenyugszol tőlük nem fog érdekelni semmi amíg át verekszed magad ezen.

El kéne menned valahová, új embereket megismerni... sokat és csak olyanokkal körbevenni magad akik tisztelnek és szeretnek.

2018. febr. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Függsz tőle anyagilag? Van munkád, végzettséged? Ha ezen a területen nincs gond, egyszerűen hagyd ott. Volt már ezelőtt is barátod, ezután is lesz majd, csak egy normálisabb remélhetőleg... De első körben most szakíts, egyedül kell lenned, és keress másik dokit, aki nem gyógyszerekkel akarja megoldani a gondokat. Ne gondold, hogy téged senki nem szeret, és egyedül nem érsz semmit, mert nem így van. Felnőtt ember vagy, meg kell tanulnod egyedül is lenni.
2018. febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Saját magad generálod a pánikot, valami miatt félsz egyedül maradni. A félelem meg lehet nagyon jó dolog, hiszen bekapcsolja a szenzorokat, kiélesíti az érzékeket, de ha átbillen egy egészséges ponton akkor megbénít. A pánikroham erről szól. Tehát lényegében, az agyadban lejátszódó folyamat miatt, inkább ezzel takarózol, ahelyett, hogy határozottan meglépnéd a szakítást. "Nem megy, mert beteg vagyok. Próbáltam, de hát beteg vagyok, én nem tehetek róla!" El kéne gondolkozni mitől félsz igazán, azon a gondolkodáson módosítani és kilépni a kapcsolatból. Azért ragaszkodsz csak hozzá, mert ő az egyedüli aki kötődik hozzád (szerinted legalábbis), annyi csak a bibi, hogy ez egy függő kapcsolat az ő részéről: bántalmazó és bántalmazott. Ideálisan kiszolgáljátok egymás "betegségét". Ez neki is megéri, mert gyenge vagy összeszedni magad, ezt valószínűleg ő is sejtheti, hiszen akkor nem bántana, tudná, hogy következménye lesz, az hogy szakítasz.


Helyetted senki sem fog szakítani. Ezt neked kell meglépned, ő pedig nem fog szakítani mert gyakorlatilag zsebre tett téged, az csinál veled amit akar, hülye lenne ezt eldobni.

2018. febr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Vaószínűleg a gondolkodásmódon lenne szükséges változtatni! Nem az a probléma, hogy nem TUDSZ, hanem nem AKARSZ szakítani, és ez lényeges különbség!

Látszik, hogy valamilyen lelki gátjaid vannak, amit a leírtak alapján nem is csodálok. A lelki gondjaid miatt vannak testi tüneteid. A helyedben másik pszichológussal beszélnék. De léteznek egyéb technikák is az önismeret fejlesztésére. A helyedben kipróbálnám a Heller-féle családállítást. De a sport, jóga, meditáció is sokat segítenek az önkontroll helyreállításában! Vagy valamilyen terápiás foglalkozás, csoport is segíthet (például művészeti terápiák). Szerintem az már fontos, hogy nem akarod így leélni az életedet, de keresni kell az utakat, hogy hogyan tudsz ebből kilépni. Ha belenyugszol, azzal nem lesz változás. Új munkahely, költözés stb. is segít kilépni a megszokott környezetből. Van egy olyan érzésem, hogy te alapvetően a változásoktól és az emberi kapcsolatoktól félsz. Tudod a barátoknak is olyanokat vonzz be az ember, amilyen ő maga.

2018. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

A pszichológus nem ad gyógyszert.

Neked viszont elég súlyos tünteteid vannak. Lehet, tényleg nem ártana egy rendes pszichiáterhez elmenni, aki jól szabályozott gyógyszeres kezelést ad átmenetileg, hogy ne legyenek meg ezek az abnormális állapotok. Emellett egy ugyancsak jó pszichológus sokat segítene.

2018. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!