Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti milyen gyakran sértitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen gyakran sértitek meg a másikat és kértek bocsánatot?

Figyelt kérdés
Nem szándékos sértésre gondolok, hanem amikor mondtok, vagy csináltok valamit, amit Ti nem éreztek bántónak, de a másik mégis megharagszik. Milyen gyakran fordul ez elő?
2018. febr. 9. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy valóban komolyan megsértsem igen ritkán.

Inkább az szokott előfordulni, hogy elfogynak az érvei egy vitában, és úgy érzi talált egy jó alkalmat a megsértődésre. Úgy is majd még odajön az a hülye, és még ő fog bocsánatot kérni tőle.

2018. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Velünk most sajnos ez van. Részemről. Sajnos sokszor éreztettem, önhibámon kívül, hogy "fukar" vagyok...Persze vele sosem, de 1-2 megjegyzés..megmaradt neki. Most sajnos ebben szenvedek, mert megunta, és elhagyott/el akar hagyni. :(
2018. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Milyen sértésekre gondolsz?
2018. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Én igyekszem vita hevében is tapintatosan fogalmazni, nem csak párommal, hanem mindenkivel. Emiatt elég ritkán fordul elő, hogy csak úgy megbántok valakit, ha mégis, természetesen bocsánatot kérek.
2018. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
83%

Én átérzem a problémát. Gyakran totál sértő dolgokat mondok anélkül, h felfognám és még utólag se értem.


Csak ha kifejezetten elmagyarázzák, hogy neki miért volt olyan akkor értem meg. Gondolom ez a szülői nevelés problémáira meg az óvodai szocializációra vezethető vissza.

2018. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem vitara gondolok! Csak ilyen hetkoznapi felreertesekre, amit ti eszre se vesztek, de a parotok megharagszik.
2018. febr. 9. 10:21
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű. Az én "párom" is ilyen. Egy ideje azon töprengek, hogy van-e értelme folytatni vagy nem. Ha nem változik akkor csak magamat kínzom, no meg valamennyire őt is.
2018. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#6

Alkalmazkodni kell egymáshoz. Amennyiben észreveszed hogy bizonyos dolgok miatt sértődés van vagy lehet, akkor meg kell beszélni. Így lehet következőleg nem sértődik meg vagy pedig te nem teszel olyat amivel megbántod. Meg kell beszélni a dolgokat, másképp nem lehet jó a kapcsolat.

2018. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7-es:


Ha szereted, akkor van értelme folytatni. Ha képes a változásra, akkor mindenképpen add meg neki az esélyt, hogy bizonyítson. Nyilván nem direkt csinálja, ezt ismerd fel.

Nekem is ezt kéne most valahogy bebizonyítanom, hogy nem direkt mondok ilyeneket, hogy tényleg bármire képes lennék érte, hogy tudok változni.

2018. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk rendszeresen van ilyen oda-vissza, főleg, ha fáradtak vagyunk.

Mivel annak ellenére, hogy rosszul esik, tök tisztában vagyunk vele, hogy nem szándékos a dolog. Vagy úgy végződik, hogy pici morci, aztán összebújás; vagy annyiban marad, és mikor beszélgetős napunk van, akkor újra elővesszük, hogy ezt amúgy többet ne. Próbálunk rá figyelni, de persze újra előfordulnak. :)

Mivel tudjuk, hogy nem szándékosan bántjuk a másikat, így csiszolódásnak fogjuk fel, nem szakítóok.

2018. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!