Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tartja be a megállap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tartja be a megállapodásunkat?

Figyelt kérdés

A párom erősen féltékeny ember. Mielőtt belevágtunk volna a közös albérletbe, felvetettem neki, hogy hosszútávon ez nem fog működni, és ezért kértem, hogy keressünk megoldást még a közös élet kezdete előtt. Ő nyitott volt. Elmondta, hogy két nő is csúnyán átvágta, ezért ennyire féltékeny és bizalmatlan. Kérte, hogy legyek megértő, nézzem el, amikor ilyen, "mert minél többször igazolódik előtte, hogy bízhat bennem, annál kevésbé lesz féltékeny".


Ennek jegyében belementem olyan dolgokba, amiket értelmes ember nem tesz meg. Bármikor megnézheti az e-mailjeimet, a facebookomat és a telefonomat, hogy bizonyságot nyerjen. Belementem abba is, hogy nélküle nem bulizok, nem találkozok senkivel.


Cserébe viszont nekem is voltak feltételeim. Kikötöttem, hogy nem szakítom meg a barátaimmal a kapcsolatot, ezért legalább havi egyszer elmegyünk az én baráti társaságommal beülni valahová vagy akármi. Ezenkívül szükségem van csak csajos beszélgetésekre, amikor ő nincs jelen. Ezért meghívjuk ide a lakásba a barátnőimet, elvonulok velük a kis szobába és ő addig őrizheti az ajtót, hogy pasi ne jöjjön be.


Egy ideig működött a dolog. Én a mai napig tartom az ígéreteimet, nem megyek nélküle sehová, viszont ő nem tartja be a megállapodást. Mindig keres kibúvót, hogy miért ne menjünk el az én barátaimmal szórakozni, vagy miért ne jöjjenek át a lányok. Ha meg ilyenkor elmennék egyedül akkor rátör a féltékenységi roham.


Komolyan szeretnék segíteni rajta, hiszen őt választottam páromnak, de hogyan, hogyha ő meg semmibe vesz? Már lassan egy éve élünk együtt, miért nem javult egy kicsit sem a helyzet? Miért nem érti meg, hogy bízhat bennem?


2018. febr. 9. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én menekülnék.

Több hírt láttam már féltékenységből elkövetett gyilkosságokról, gondolom az áldozat is így kezdte, mint te.

Ha nagyon szeretném, és türelmes lennék, akkor még egy ultimátumot adnék neki esetleg: vagy felkeres egy szakembert ezzel a bajával - mert ez már nem a "kicsit néha féltékeny" kategória, ez konkrétan BETEGES, pszichológusra, de inkább pszichiáterre tartozik - és AKAR változtatni, akkor vele maradok. Ha nem hajlandó erre, akkor lelépnék.

Ha mindenáron vele akarsz maradni, a szakembert akkor is ajánlom.

2018. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Mit vartal egy beteg embertol? "elvonulok velük a kis szobába és ő addig őrizheti az ajtót, hogy pasi ne jöjjön be." - ez az egyik legbetegebb, legsulyosabb dolog, amit itt olvastam. Bar, ugyis mondhatjuk itt neked, mert majd jon a "de en szeretem, es nem dobom el, en megjavitom". Ja, csak ez egeszseges emberekre vonatkozik, nem felpszichopatakra, akikkel lehetetlen egeszseges kapcsolatot kialakitani, de erre majd ugyis rajossz, miutan par ev alatt belenyomoritod magadat ebbe a kapcsolatba.
2018. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem javult a helyzet? Inkább, örüljél, hogy csak ennyit romlott. A nők miért hiszik, hogy majd ők megváltoztatnak bárkit is?
2018. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Gratulálok a választásodhoz, meg ahhoz, hogy eddig 1 évet elcsesztél az életedből egy ilyen fogyatékos mellett.


Nem látod, hogy ez rohadtul nem normális, hogy állandó jelleggel kutakodhat utánad? Gondolom az ő élete már nem ilyen nyitott könyv előtted ;) Felnőtt emberként megtiltja kivel találkozhatsz vagy bulizhatsz? Levegőt még vehetsz magadtól, vagy már ahhoz is az engedélye szükséges?


Kenheted a hajadra a feltételeidet, nagyon jól átlátja, hogy vagy olyan idióta, hogy bármit megteszel érte, és neki még apróságokkal sem szükséges ezt viszonozni. Csak vigyázz, nehogy az egyik féltékenységi rohamába beléd vágjon egy kést. És nem, nem lesz jobb, nem fog megváltozni.

2018. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a barátnőiddel nem mehetsz el kávézni, dumálni egyet egy kávézóba egyedül, na ez nagyon nem normális. És az sem, hogy ú megszegi a megállapodást. Gondolkozz ezen.
2018. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem eddig nagyon jól kezeltétek a helyzetet. Mi történt vele? Kérdezd meg tőle, hogy emlékszik-e a megállapodásotokra. Mondja el, mi volt vele a gond.

Ha nem hajlandó további kompromisszumokra, akkor még lehet adni egy esélyt a párterápiának. Ha arra sem hajlandó, akkor ez nem fog működni hosszútávon.

Tapasztalatból mondom, hogy nem elég egy kapcsolathoz, hogy csak az egyik fél alkalmazkodjon.

2018. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A barátod mentálisan sérült ember, te nem tudod "megjavítani", esetleg szakszerű segítség igénybevételével lehetne némi javulás, de nem garantált az sem.

Én azt gondolom, hogy a korábbi rossz tapasztalatai csak szöveg, valszeg alapból betegesen féltékeny volt mindig is.

Nem szabadott volna jobban elmélyülni egy ilyen kapcsolatba, még feltételekkel sem, legalabbis ezekkel a feltételekkel biztosan nem.

Ez tök beteg, hogy folyamatosan ellenőrizgeti a cuccaid, meg figyel titeket, hogy pasi ne jöjjön....meg végül is a lakást el sem hagyhatod nélküle sehova a munkán kìvül.... Ez borzasztó. És meg ehhez sem tudja tartani magat, mert ő teljesen el akar téged szigetelni mindentől és mindenkitől....

Egyébként mit tenne, ha fognád magad és lelépnél a barátaiddal akár nélküle, hisz a megállapodás úgy szólt?

Ez egy nagyon egészségtelen kapcsolat, és az, hogy korlátozzuk a másik személyes szabadságát, megszabjuk a határait, ez nem elfogadható! Én azt ajánlom minél hamarább lépj ki ebből. Persze szereted, tudom nem könnyű, de hosszabb távon magyon meg fogod ezt sinyleni.

2018. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#7

Munkán kívül?

Nemsokára majd jön, hogy a kérdező ne dolgozzon, mert mi van akkor, ha dolgozik a melóhelyén férfi is.... látni ilyeneket :(

Teljesen igazad van egyébként!

2018. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezen elgondolkoztam miközben írtam én is, hogy dolgozni egyáltalán engedi-e...
2018. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem javul a helyzet, mert az első alkalommal, mikor ki akart bújni a megállapodás alól, nem volt retorzió. Két dolgot tehettél volna:

1. Elmész nélküle

2 ha nem is mész el nélküle, többé nem nézhet bele a telefonodba, mailedbe stb (mondjuk eleve súlyos, hogy megteheti).


Amúgy össze kellett volna jönni vele. Miféle ember szabályozza így be azt, akit szeret?

2018. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!