Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan akadt ki a párom hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki a párom hogy nem alszom vele hétköznap?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, egyetemista, nem élünk még együtt a párommal.

Hozzánk sajnos nem jöhet. Eddig távkapcsolat volt, péntek délutántól vasárnap estig voltunk együtt.

Most viszont haza költözött mert kirúgták a munkahelyéről. Úgy néz ki az egyetemi órarendem, hogy hétfőtől csütörtökig 7:30-kor kelek és 17-re érek haza úgy, hogy napról napra készülnöm kell(gyakorlatok tömkelege).

Megmondtam neki, hogy csináljuk úgy hogy csütörtök 17-től ahogy haza érek vele vagyok vasárnap estig, erre kiakadt, hogy mi az, hogy nem tudok hétköznap vele lenni meg nála aludni.

(az alvással az a baj, hogy náluk nem alszom ki magamat. Sokszor felkelt véletlen éjszaka, stb).

Nekem meg ez egy elég nehéz egyetem. Nem, nem orvosi, viszont ez a félév lesz a legkeményebb.

Ha haza esek ötre akkor még tanulok 8-ig aztán pedig fürdök és alszom.

Nem érti meg.

Megmondtam neki, hogy ha együtt élünk más lesz a helyzet, de így nem.

Ráadásul van egy beteg 99 éves nagymamám, akinek segítenem kell, van 3 testvérem, szüleim. Annak meg nincs értelme, hogy átmegyek 21-kor a páromhoz, megfürdünk és alszunk, és reggel meg kelünk. Én nem alvós lány vagyok.

Ki hogy gondolja? Jogosan haragudott meg rám? 22 évesen elég felnőtt vagyok, ugyanakkor amíg nincs önálló keresetem és nem élünk együtt, addig szerintem jogos, hogy nem élősködöm a szülei nyakán(nem engedik, hogy beszálljak a rezsibe).


2018. febr. 10. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt ha nyugodtan megérteted vele, akkor jó. Egyébként nem jogos, csak meg kell értetni vele.
2018. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogosan akadt ki, de ha ő ezt nem fogja fel, hogy nem csak ő fontos neked, hanem az iskola és a családod is, akkor ő önző. Kérdés, hogy te akarsz egy önző emberrel közös jövőt építeni?
2018. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg akarom vele értetni, de nem tudom.

Ő az a típus, aki sülve-főve velem akar lenni, és ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor én iszom meg a levét.

Erről próbáltam leszoktatni, több kevesebb sikerrel.

Már most gyomorgörcsöm van, hogy hogy fogom ezt túlvészelni.

2018. febr. 10. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
A bántalmazó kapcsolat tipikus előszobájában vagy. Szállj ki, amíg még lehet. Nem fog megváltozni, te viszont bele fogsz rokkanni.
2018. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-sel egyet értek, ezek intő jelek egy kezdődő bántalmazó kapcsolatra. Most még nem éltek együtt, ezért nincs annyira uralma még feletted, de hat persze próbálkozik, mint írtad is, ha nem az van amit akar, te iszod meg a kevét...ez meg te.is tudod, érzed biztosan, hogy nem egeszen normális egy kapcsolatban.

Szóval eszedbe ne jusson valaha is össze költözni vele, le fog csak rombolni.

2018. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo helyzetben vagyok mint te. Az en baratommal nem kellett ezt megertetni, mert se nem fogyatekos se nem onzo, mindent megert elso szora. Ahol evidenciat kell magyarazni meg nevelni kell a masikat az halott ugy.


Nem vagy te tanitoneni, hogy magyaraznod es megertetned kelljen dolgokat. Nala van a labda: megerti vagy nem? Ha nem akkor annak olyan oka van, amin ugysem tudsz valtoztatni. Nagyon nehez az embereket megvaltoztatni es ritkan jar sikerrel.

2018. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Az már régen rossz, ha ilyen alap dolgot úgy kell megértetni a párunkkal. Egy normális ember nem akar kisajátítani, nem várja el, hogy csak ő létezzen számodra, felfogja, hogy vannak az életben más fontos dolgai is az embernek a párkapcsolatán kívül. Ezzel szemben a te párocskád önző, azt várja, hogy csak körülötte pattogj, ha nem így történik jön a manipuláció (megsértődése), ami annyira hatásos, hogy már kezdi is megborítani az értékrended, elbizonytalanít. Hisz pont azért is tetted fel ezt a kérdést, mert már nem vagy biztos magadban, hogy te gondolod-e jól. Pedig igenis te gondolod jól, bőven jóa csüt-vasárnap felállás, 3 napot igenis ki kell bírnia, és zokszó nélkül elfogadni, hogy te tanulsz. Ehelyett megy a kőkemény manipuláció, te meg szorongsz és gyormorgörcsöd van, mert nem tudod hogy "lesz ennek még böjtje". Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy mindig az van amit az egyik akar, és ezt ilyen olyan eszközökkel ráerölteti a másikra. Abból biztos, hogy nem lesz boldog, egészséges kapcsolat.

Már linkeltem másik kérdéshez is, de most neked is beteszem, hátha jobban segít átlátni a helyzeteden, elgondolkodtat, és lásd, nem veled van a baj, bármennyire is azt akarja elhitetni veled az az önző b.rom.


[link]


Ha nem is szakítasz vele most egyből, azt akkor is felejtsd el, hogy vele komolyabb szintre (pl. összeköltözés) emelkedsz. Tönkretesz. Akkor már teljesen át tudja venni feletted a kontrollt, és sokkal nehezebben szabadulnál tőle. Szóval ez a kapcsolat kuka, minél hamarább, annál jobb.

2018. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Én azért meg tudom érteni a párodat is. Neki nem az kell, hogy csütörtök estétől vasárnapig folyamatosan együtt legyetek, hanem, hogy minden nap az élete része legyél. A felnőtt emberek is elmennek reggel dolgozni, hazaérnek este, megfürdenek esetleg beszélgetnek egy kicsit és alszanak. Egy városban éltek, de gyakorlatilag távkapcsolatban? Én ezt nőként nem tudnám elviselni. Nyilvánvalóan nem egyezik a szükségletetek, ez előbb vagy utóbb szakításhoz vezet.
2018. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó., azt azért nem nevezném távkapcsolatnak, hogy minden héten 3 napot együtt tudtak tölteni, ezek után 1 nappal már hamarább találkoznának. Ezzel az egyetemi évek alatt, legalabbis mikor az egyik még tanul, teljesen normális. Ez a sülve főve együtt vagyunk, és szinte életünk sincs a párunkon kìvül se jó dolog. De a barátjával nem is ez a fő baj, hanem a kérdező megjegyezte azt is, ha valami nem úgy van, ahogy a barátja elkepzelte, ő issza meg a levét. Gondolom megy a megharagszom, és hamis bűntudat keltés. Ezek meg elfogadhatatlan dolgok egy normális kapcsolatban. Kompromisszumra kell törekedni, és nem ráeröltetésre bármi áron. Ezek a leírt dolgok a pasijáról, meg az, hogy a kérdezőnek eleve gyomorgörcse van, ha arra gondol ezen hogy fog túljutni, mindenképp elgondolkodtató, és intő jel.
2018. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, nem 30-40 évvel ezelőtt vagyunk, de a szüleim a megismerkedésüktől kb. 2 évig távkapcsolatban éltek, mert anyám Debrecenben tanult, apám meg Pesten dolgozott, és anyámnak be kellett fejezni a főiskolát, még internet és mobiltelefon sem volt, nem lihegtek egymás nyakán, mégis működött, és 35 éve házasok... Hihetetlen, hogy ma sokan heti pár napot sem bírnak ki egymás nélkül, akkor sem, ha TELJESEN INDOKOLT, pedig ma már van mobiltelefon és internet, gyakorlatilag sokkal könnyebb egymással tartani a kapcsolatot a világ másik feléről is, ha úgy alakul, mint a szüleim fiatalkorában, és egyesek még így is hisztiznek meg játsszák a sértődöttet, ha a másik fél merészel más dolgokat is fontosnak tartani. Amit a kérdező párja csinál, az nem normális.
2018. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!